Skocz do zawartości
Nerwica.com

Persen


linka

Rekomendowane odpowiedzi

Persen to lek ziołowy, dostępny bez recepty, pomocny przy stanach obniżonego nastroju, lekkie problemy ze snem. Wątpię czy przy depresji czy nerwicy jest w stanie pomagać :-|

Większość osób tutaj ma, potwierdzoną diagnozą psychiatry, nerwicę i/lub depresje i leczymy się zwykle lekami antydepresyjnymi l/lub benzodiazepinami. Są to leki na receptę zwykle skuteczne, a taki Persen to po prostu ziółka ;)

Może w tym temacie znajdziesz coś więcej:

naturalne-leki-zwalczajace-depresje-t14143.html?hilit=persen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak - ale to zalecam ci, to bardzo dobra rada, zamiast wydawać kupę kasy na ten cały Persen idź do sklepu z ziołami i zaopatrz się w herbatkę z dziurawca - ten sam skład, to samo działanie a zapewne jest tańsze. Do tego jeszcze musisz wiedzieć, że takie zioła działają ( ponoć ;) ) tylko w przypadku kiedy są zażywane regularnie i przez dłuższy okres czasu.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

volksgrenadier, leki bez recepty mają tą wadę, że... Nie bardzo działają. Przynajmniej sporo ludzi (w tym ja) należy do grona osób którym w żaden sposób wszelkie perseny, deprimy itp. nie pomagały. Sporo jest napisane w tych tematach:

leki-bez-recepty-t8091.html

leki-bez-recepty-pozwalaj-ce-spokojnie-zasn-t16273.html

leki-uspokajaj-ce-bez-recepty-t2717.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie te bez recepty też nigdy nie działały (no bo niby jak :silence: ) ale szczerze przyznam że 4 tabletki Nervomixu działają na mnie prawie tak jak benzo. Poważnie. Mają w składzie : kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, liście melisy i dziurawca czyli cały arsenał razem wzięty. I naprawdę potrafią dość dobrze uspokoić i działają nasennie. Już nie raz mi tyłek uratowały jak nie miałam benzo.

20 kapsułek kosztuje ok 8-10zł, a 60 kapsułek ok 18-20zł. Naprawdę warto mieć to pod ręką wg mnie.

 

A Persen to lipa, już lepiej sobie herbatę z dziurawca wypić, taniej wyjdzie- tak jak Linka napisała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo i na takie nie powinny byc stosowane

gdyby mial leczyc objawy nerwicy to by tak napisali w ulotce i bylby na recepte

jednak oprocz zaburzen nerwicowych ktore wymagaja diagnozy specjalisty istnieja przeciez inne o wiele lagodniejsze dolegliwosci spowodowane stresem na ktore tego typu leki sa przeznaczone i dlatego nie potrzeba recepty zeby je kupic

tym samym persen dziala ale w sytuacjach do ktorych jest przeznaczony

brac go na nerwice to jak lykac ibuprom na nie wiem - bol po interwencji chirurgicznej- w sensie nie ten poziom

przynajmniej ja tak to sobie wyobrazam

mi osobiscie persen bywal pomocny w wielu momentach

 

btw czemu temat o leku (pochodzenia naturalnego ale jednak powszechnie uznanego) znajduje sie w medycynie niekonwencjonalnej? nie bardzo tu pasuje wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×