Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

tez wlasnie myslalam o serze:) a moze by ser zamioast majonezu...? przeciez to i tak na tluszczu sie smazy wiec po co go jeszcze wiecej w zawartosci w postaci majonezu hm?? Co myślicie o tym??

 

Zrobilam wczoraj te kotleciki i co najwazniejsze... smakowaly bardzo mojemu facetowi!!! :D bo ostro przyprawione :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie bliksa dodalas np przyprawy ??:>

 

Chcialam zrobic parówki w ciescie francuskim jak kiedyś wovka podała przepis, ale tutaj nigdzie w sklepie nie mozna znalezc tego ciasta francuskiego wrrr... babcia umie piec francuskie ciasto ale jak mam ją o to prosic i sluchac jej gadania i miliona pytan to wole sobie odpuscic... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razorbladerka_, dostaniesz ciasto francuskie w duzych marketach!zapytaj w sklepie obslugè pomogà ci.a te parowki w ciescie sà smaczne!ja chyba jutro zrobiè do piwka w koncu sobota prawda? :twisted: ja dzis mam na obiad pesto,brat robil nawet mu to wyszlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, co tak temat zamarł? Już mi sie pomysły na obiady konczą :smile:

 

Wczoraj miałam pustą lodówkę, były w niej jedynie trzy jajka i margaryna :P Więc zrobiłam coś a la piernik, wyszedł pyyyyyszny do kawki :mrgreen:

 

Przepis:

 

1/2 szkl. wody

1 kostka masła lub margaryny

2 szkl. cukru

3 czubate łyżki kakao

4 łyzki cynamonu

całość zagotować i na małym ogniu gotować przez 5 minut (uwaga miewa ochotę wykipieć)

Przestudzić, odlać pół szklanki. Do pozostałej masy dodać

2 szkl. mąki

2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

szczyptę soli

3 jajka

Wymieszać. Ma mieć konsystencję gęstego ciasta na placki ale dać się wylać do formy.

Piec w temp. 170-180 st ok. 40-50 min (sprawdzić patyczkiem)

Polać polewą (albo nie) i jeść. Ja posypałam cukrem pudrem bo nic więcej nie miałam, a była 1 w nocy :mrgreen:

piernik.jpg.6947c7fe65dad04e3854020c30a7a99f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajka faszerowane szynką i ogórkiem

12 jajek

ok. 3 łyżki majonezu

10 dag szynki

3 ogórki kiszone

1 por

sól

pieprz

ostra papryka w proszku

ogórek zielony

kilka liści zielonej sałaty

 

Jajka ugotować na twardo, ostudzić i przekroić na połowę (wzdłuż jajka). Żółtka wyjąć i utrzeć z majonezem.

Szynkę, ogórki kiszone i por pokroić w drobną kostkę. Dodać je do masy żółtkowo majonezowej. Przyprawić do smaku i wymieszać.

Przygotowaną masą napełnić połówki białek. Udekorować papryką w proszku i plasterkami ogórka zielonego.

Faszerowane jajka podawać na talerzu wyłożonym zieloną sałatą.

 

Pyszna przystawka na imprezy – naprawdę polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wovka- natchnęłaś mnie i robiłam pizze w piątek o 1 w nocy, a w sobotę miałam studia na 8 rano :P

Ciasto:

1/5 drożdży

2/3 szklanki wody

łyżka oleju

250g mąki

 

drożdże rozrabiasz w letniej wodzie, do tej mieszanki dodajesz mąkę i olej, najlepiej zamieszać najpierw łyżką aby sie nie pokleić, zagniatasz ciasto i odstawiasz na jakieś 20min do 2h. Rozwałkowujesz ciasto, zawijasz brzegi pizzy, ja smaruję koncentratem pomidorowym, na to plastry szynki, pieczarki i ser. Wstawiasz do piekarnika na ok 15-20minut na oko, na okolo 170 C, lepiej na mniej stopni niż więcej i dłużej piec, wtedy jest idealnie miękko twarda :mrgreen:

 

Sos:

majonez

1-2 łyżki musztardy

4łyżki czosnku lub czosnek w kostkach

łyżka wody

 

Smarujesz pizze sosem i nie ma osoby która nie dostanie orgazmu podczas jej jedzenia ;):P

Ciasto wg przepisu mojej teściowej, reszta wg pizzy Capricoza, sos wg przepisu mojego ojca.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja dziś robię pierogi z kapustą, jajkami i grzybami :) :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostra mi ostatnio dała przepis na pyszny ryz!

ja podala ze smazonymi nóżkami ale to kwestia upodobań. taksamo warzywka różne można dodawać ,ale ja akurat dodałam marchew i pieczarki.

 

ryż (moze byc w woreczkach, ale trzeba bedzie go wysypac)

marchew - duza lub kilka malych

pieczarki około 300 g

kostka rosołowa

cebula

 

podgrzac olej na patelni i wsypac surowy ryż,(uwazac by nie przypalic) gdy nabierze lekko białawego koloru

dodajemy szklanke wody(250ml) i kostke rosołowa, do tego pokrojona w kostke marchewkę i wczesniej podsmazone w garnku z cebula pieczarki. dusic dopóki ryz nie wchlonie calej wody!

jeśli chcemy zrobic z 2 woreczkow ryzu to musimy dodac 0,5 litra wody.

nie potrzeba solic ani przyprawiac bo to jest w kostce rosolowej. naprawde smaczne i proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×