Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

Budyń z warzyw

 

 

 

Składniki:

40 dag włoszczyzny z kapustą

15 dag ugotowanych ziemniaków

5 dag bułki czerstwej

mleko do namoczenia

4 dag witaminizowanej margaryny

2 łyżki szczypiorku, zielonej pietruszki i koperku

sól

gałka muszkatołowa

pieprz

6 białek

tłuszcz i bułka tarta do formy

 

Sposób wykonania:

Włoszczyznę opłukać, oczyścić, zalać wrzącą wodą i ugotować do miękkości, jak najbardziej odparowując wywar. Miękkie warzywa odcedzić, przestudzić i drobno posiekać nierdzewnym nożem. Opłukać i drobno pokrajać szczypiorek i pietruszkę. Ugotować i rozetrzeć ziemniaki. Namoczyć w reszcie wywaru z warzyw i w mleku bułkę, odcisnąć. Utrzeć margarynę, dodając kolejno szczypiorek, przyprawy, bułkę, 1 surowe białko i roztarte ziemniaki. Na końcu masę wymieszać z posiekanymi, ugotowanymi warzywami. Ubić białka, lekko wymieszać z masą budyniową. Jeżeli masa za rzadka, dodać 1-2 łyżek tartej bułki: Masę wyłożyć do formy, zamknąć i ugotować (3/g godz.). Podać z sosem koperkowym, pomidorowym, chrzanowym - zależnie od sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak winegret zrobić, ale wiem jak zrobić czosnkowy i ziołowy (w kebabie robiłam sama więc mam wprawę :P )

Ciastka wyszły mniam, mój Misio kazał podziękować Wovie za przepis :mrgreen: Wrzucam kurczaka ktorego ja często robię.

 

KURCZAK ORIENTALNY

Z CEBULĄ I PORAMI

 

 

Składniki na 2 porcje

 

• FILET Z PIERSI KURCZAKA-POKROIĆ

 

• 1 CEBULA-POKROIĆ W KOSTKĘ

 

• 1 POR-POKROIĆ W KOSTKĘ

 

• KILKA PIECZAREK-POKROIĆ W/G UZNANIA

 

• MĄKA ZIEMNIACZANA-1 ŁYŻKA

 

• KAPUSTA PEKIŃSKA-1 GŁÓWKA

 

• SOS SOJOWY

 

• OLEJ

 

• ZIELENINA

 

 

Etapy przygotowania

 

1. DO POKROJONYCH PIERSI Z KURCZAKA -DODAJEMY(WLEWAMY) 2-3 ŁYŻKI STOŁOWE SOSU SOJOWEGO(NAJLEPIEJ JASNY SOS,ABY KURCZAK NIE ZMIENIŁ SWOJEJ BARWY) - WYMIESZAĆ.

 

2. NASTĘPNIE DODAJEMY ZMIAŻDŻONY CZOSNEK,1 ŁYŻECZKĘ IMBIRU W PROSZKU I 1 ŁYŻKĘ MĄKI ZIEMNIACZANEJ.WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI DOBRZE WYMIESZAĆ ZE SOBĄ.

 

3. DOBRZE WYMIESZANEGO Z TYMI SKŁADNIKAMI KURCZAKA-PRZEKŁADAMY NA DOBRZE ROZGRZANY TŁUSZCZ NA PATELNI I WYMIESZAĆ TAK,ABY WSZYSTKIE KAWAŁECZKI KURCZAKA BYŁY ODDZIELONE OD SIEBIE I SIĘ NIE SKLEJAŁY.

 

4. USMAŻONEGO KURCZAKA PRZEKŁADAMY DO DRUGIEGO NACZYNIA.NA TYM SAMYM TŁUSZCZU KRÓTKO SMAŻYMY POKROJONĄ 1 CEBULĘ,POKROJONEGO 1 PORA I POKROJONE PIECZARKI. WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI RAZEM SMAŻYMY.JEŚLI ZACHODZI POTRZEBA-TO MOŻNA DODAĆ NIECO OLEJU.

 

5. GDY PIECZARKI,CEBULA I POR SIĘ LEKKO ZESZKLĄ,PONOWNIE DODAJEMY USMAŻONEGO WCZEŚNIEJ KURCZAKA I PRZEZ CHWILĘ WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI MUSIMY WSPÓLNIE WYMIESZAĆ I PODSMAŻYĆ (LEKKO MIESZAJĄC).

 

6. TERAZ DODAJEMY 1 SZKL. BULIONU Z KURCZAKA- WYMIESZAĆ,A NASTĘPNIE DODAJEMY POKROJONĄ W PASKI KAPUSTĘ PEKIŃSKĄ.I W TYM MOMENCIE JUŻ MUSIMY WYŁĄCZYĆ OGIEŃ

 

7. POTRAWĘ WYMIESZAĆ ZE SOBĄ-POTRAWA JEST JUŻ GOTOWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazpacho

 

 

Składniki

425 ml bulionu warzywnego

450 g pomidorów

pół ogórka - 1 papryka

1 cebula, 3 ząbki czosnku

1 papryka 1 łyżka octu winnego

2 łyżki oliwy z oliwek

3 łyżki koncentratu pomidorowego

 

 

 

Tradycyjne Pesto

 

 

Składniki

3 szklanki listków bazylii,

3 ząbki czosnku,

50 g parmezanu,

oliwa z oliwek,

łyżka orzeszków piniowych,

sól

 

 

 

Sos boloński

 

 

 

Składniki

1 kg pomidorów,

1 cebula,

1 marchewka,

1/2 selera,

4 ząbki czosnku,

rozmaryn, tymianek,

sól, pieprz,

5 łyżek oliwy

 

 

 

Sos tatarski

 

 

Składniki

30 dkg sosu majonezowego,

50 ml śmietany,

6-8 ogórków kwaszonych,

4 dkg grzybków marynowanych, 2 dkg kaparów,

natka pietruszki,

sól,

pieprz,

przyprawa do zup,

cukier i musztarda do smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione drinki:

1.Malibu plus mleko i zmiksowac :P Pycha.

2.Wódka plus sok bananowy i lód.

3.Gin plus tonic plus limonka plus lód. Ooo niebo......

 

A ja zrobiłam ciasto wczoraj :smile: bardzo smaczne, ładne i super szybkie i łatwe!

 

 

Przepis na ZEBRĘ:

 

 

 

* Produkty:

*

* 5 żółtek

*

* 250g cukru

*

* 1 paczuszka cukru wanilioweg0

*

* 1/2 buteleczki aromatu ...ja daję cytrynowy

*

* 125ml letniej wody

 

* 250ml oleju

*

* 375g maki

*

* 1 proszek do pieczenia ( mala paczka)

*

* 5 bialek

*

* 3 lyzki kakao

 

Robimy tak:

 

Żółtka,cukier ,wanilię ubić na pulnchną masę ,dodać aromat ,wodę i olej.Makę wymieszać z proszkiem do pieczenia i dodawac porcjami.Bialka ubić i ostrożnie wymieszać ( juz nie mikserem ! ).Ciasto podzielić na dwie części i do drugiej dodać kakao. Tortownicę wysmarować tluszczem i obsypać tartą bulką .Na środek tortownicy wylożyć dwie stolowe łyżki jasnego ciasta , a następnie dwie łyżki ciemnego ciasta, potem znowu jasne itd , ciasto ładnie sie rozpłynie, nie mieszamy !!!. Piec w nagrzanym piekarniku 50 -6 0 minut. Temepratura okolo 170 stopni. Po upieczeniu oblać czekoladą lub lukrem. Ja obląłam biało-czarną czekoladą i na to wiórki czekolady, cukier puder na środek z rodzynkami i kostki Milki biało-czarnej.

200911062140-mini.jpg.04ac4da7c608ad96f863a71e5fc50829.jpg

zebra.jpg.f0b30770a1b6fad525ab47fa0c748055.jpg

zebr.jpg.3b2ce7e75b2adba44bba960490edce9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia ja wlasnie robie murzynka :) a co ! maz bedzie mial rano niespodzianke (spi juz i nic nie wie co ja mu szykuje ) juz mi slodziutko pachnie... mmmm

jak skoncze to zdjecie dodam ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

nie wyglada rewelacyjnie bo nie mam wprawy w wyciaganiu ciasta z blachy :mrgreen: ale w smaku rewelacja! nie przepadam za slodkim, ale ciacho jest super !

nastepna bedzie zebra :) tylko nie za czesto bo sie bedziemy z mezusiem kulac :lol:

S5005204.JPG.537fe1a8bb1c718e901e13a3903866ca.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobio ten mąż to ma z Tobą dobrze :mrgreen: Murzyn wygląda smakowicie, i pewnie tak samo smakuje :smile: Fajne są te lukrowe posypki kolorowe, mnie niestety bolą zęby od nich. A zebrę polecam, równie prosta jak murzynek :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczak w sosie musztardowym

 

 

potrzebne:

1 kurczak

2 cebule

6 lodyg selera naciowego

1 kg malych marchewek

2 liscie laurowe

2 lyzki masla

100 gram wèdzonego boczku

3 rzodkiewki

4 lyzki smietany

2 lyzki musztardy ziarnistej:najlepsza francuska

tymianek

 

kurczaka podzielic na czèsci,wrzucic do gotujàcej wody,dodac lodygè selera,przekrojonà na pol cebulè,marchewkè i liscie laurowe.ugotowac rosol.wyjàc mièso z rosolui ostudzic.drugà cebulè posiekac,selera lodygi pokroic na plasterki,boczek w paski,rzodkiewki w kawalki.w garku rozgzac maslo,podsmazyc cebulè,dodac boczek smazyc 5 minut.dodac seler marchewki i rzodkiewki smazyc 5 minut.wlc litr rosolu i gotowac 20 minut az warzywka bèdà mièkkie.ostodzone mièso oddzielic od kosci podzielic na kawalki dodac do warzyw?wlac musztardè wymieszanà ze smietanà doprawic solà i pieprzem,posypac tymiankiem.

 

 

to dobry sposob aby wykorzystac mièso z rosolu albo jak zostanie nam trochè upieczonego kurczaka albo udka;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis na blachę 30x40cm , sernik z brzoskwiniami, mniam :smile:

 

Składniki na ciasto:

 

* 3 szklanki mąki

* ½ szklanki cukru

* 250 g masła

* 5 żółtek

* 3 łyżeczki proszku

do pieczenia

 

Masa serowa:

 

* 250 g masła

* 300 g cukru

* 1 kg sera

* 6 jajek

* 2 budynie śmietankowe

w proszku

* olejek cytrynowy

 

* 1 puszka brzoskwiń (800g)

 

Piana:

 

* 5 białek

* 1 szklanka cukru

* 1 płaska łyżka

mąki ziemniaczanej

 

 

Robimy tak:

 

1. Ciasto: wyrobić wszystkie składniki na ciasto i podzielić na dwie części (2/3 i 1/3). Tą mniejszą część włożyć do lodówki (po ochłodzeniu będzie łatwiej pokruszyć). Większym kawałkiem ciasta wyłożyć blachę (najlepiej na papierze do pieczenia). Na ciasto wylać masę serową:

 

2. Masę serową uzyskamy przez utarcie masła i cukru na puch i następnie dodanie sera, jajek, budyniu i olejku cytrynowego - wszystko razem powinno być utarte na gładką masę.

 

3. Brzoskwinie z puszki odsączyć na sicie, pokroić w plastry i wyłożyć na masę serową. Na owoce rozłożyć równomiernie pianę.

 

4. Pianę uzyskamy najefektywniej w ten sposób: białka ubić na sztywno, dodać następnie cukier (ciągle ubijając) i na koniec wmieszać delikatnie mąkę ziemniaczaną.

 

5. Na pianę potrzeć (lub pokruszyć) resztę ciasta włożonego wcześniej do lodówki.

 

Piec 1 godzinę w 175°C - obieg gorącego powietrza, lub 190°C w piecu elektrycznym.

 

 

Sprawdziłam przepis, pycha :)

 

Ja wczoraj Wuzetkę robiłam, ale już cała zjedzona i zdjęć nie ma :evil: Pycha była, ciemny piernik z kremem, czekoladą i wiśniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta Zebra, prawda ? :D

Żałuję, że nie mam zdjęć tej Wuzetki bo wyglądała na tyle zaj*biście że zanim zdążyłam zrobić zdjęcia....bo już nie było co fotografować :shock:

 

Tu przepis:

 

# CIASTO

# mąka 12 łyżek

# cukier 12 łyżek

# śmietana gęsta kwaśna 12 lub18% 12 łyżek

# kakao 2 łyżki

# soda oczyszczona 1 łyżeczka

# cynamon 1 łyżka

# jajka 2 szt

 

 

Daję też na krem, ale mi sie ta śmietana ubić nie chciała i była za płynna, więc ja następnym razem dam zwykłą w sprayu...

 

KREM

# śmietana kremówka 30% lub 36% 1 litr

# cukier puder 4 łyżki

# sok z 1/2 cytryny

 

# Dodatkowo

# dżem z czarnej porzeczki, wiśni, moreli lub wg uznania.

# polewa czekoladowa (dałam biało-czatną, efektowniejsza)

# owoc wiśni

# można dać kilka ażurowych wzorów z czekolady np Dr. Oetkera

 

Wszystkie składniki na ciasto wkładamy do garnka i ubijamy mikserem - widełkami do piany. Tortownicę smarujemy tłuszczem i wysypujemy tartą bułką, wlewamy ciasto i pieczemy w 180 stopniach około 50 min (sprawdzamy patyczkiem jak suchy ciasto upieczone) ciasto pięknie wyrasta wg przepisu, mi wyrosło na jakieś 4cm i potem dało sie przeciąć tylko na dwie części zamiast trzech :( . Upieczone ciasto kroimy na 3 części, jeden płat ciasta smarujemy dżemem z czarnej porzeczki nisko słodzonym lub wg uznania. Ubijamy 1 litr śmietany 36% w kartonikach, pod koniec ubijania dodajemy cukier i sok z cytryny i jeszcze ubijamy, aż będzie bardzo gęsta. Część ubitej śmietany wykładamy na dżem, przykrywamy 2 płatem ciasta, na który znowu wykładamy śmietanę. Całość przykryć ostatnim płatem ciasta. Wierzch polewamy polewą, dekorujemy kiwi, wisnią i śmietanką lub wg uznania. Smacznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dziś Wuzetkę z tych 'gotowych' ciast Delecty. Wyszła tanio, bo jakieś 10zł, ale hmmm czuć jakaś chemię. Mojemu chłopakowi smakuje, mi średnio... tak jakoś, sztucznie. Oto ona :

www.jpg.ff1a72708d7ba3e67929861c19eed8e7.jpg

wzk.jpg.26fd3cfa1967945995ca221d63577348.jpg

wzzz.jpg.3da5908da2589f7eb21bae62b3f5bb1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia, a co konkretnie wrzucic?na ciasta nie mam przepisow :? typowo wigilijnych tez nie mam,mama robi wszystko sama ja jej tylko pomagam :D moze salatkè jakàs?

 

[Dodane po edycji:]

 

a jednak mam cos na wigiliè!!moja mam robi zawssze odkàd pamiètam,zajadam siè tym :D

 

kulebiak z kapustà i grzybami:

 

 

 

potrzebne:

250 gram màki

20 g drozdzy

2 zoltka

1 jajo

1/2 lyzeczki cukru

3 lyzki smietanki

70 gram masla

1 lyzeczka soli

400 gram swiezej kapusty

200 gram kiszonej kapusty

20 gram suszonych grzybow

2 jajka na twardo

1 duza cebula

1 lyzka oleju

sol,pieprz

 

grzyby umyc,namoczyc i ugotowac.kapusty poszatkowac zalac wywarem z grzybow,ugotowac,odcisnàc.cebulè pokroic i przesmazyc na oleju dodac do kapusty z pokrojonymi grzybami i jajkami,doprawic solà i pieprzem.

màkè przesiac drozdze utrzec z cukrem odstawic na 5 minut.do màki dodac sol smietankè,jajko, zoltka,drozdze z cukrem,maslo i wyrobic ciasto nastèpnie rozwalkowac na prostokàt o grubosci 1 cm.formè do pieczenia nasmarowac maslem wysypac màkà albo sezamem!!przelozyc nadzienie na ciasto zlàczyc brzegi i zlepic.ulozyc w formie i postawic w cieplym miejscu.gdy ciasto wyrosnie,posmarowac rozmàconym jajkiem.piec w temperaturze 200 stopni okolo 50 minut.

 

 

kulebiak bardzo fajnie siè robi,wychodzi zawsze jest pyszny i tani!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×