Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

SERNIK NA ZIMNO Każdemu się udaje zawsze smakuje

1. 2 galaretki robimy używając 700 ml wody. Studzimy i odstawiamy, żeby zaczęła tężeć.

2. Żelatynę wsypujemy do kubeczka i zalewamy wodą- tyle, żeby ją przykryć, dobrze mieszamy aż się rozpuści. Dolewamy troszkę gorącej wody i znów mieszamy. Powinna być gęsta ale na tyle płynna by można było ją wlać.

3. Śmietanę ubijamy mikserem z cukrem pudrem na bitą śmietanę.

4. Do tego dodajemy serek, razem miksujemy kilka sekund i cały czas miksując powoli wlewamy żelatynę.

5. Masę wylewamy do tortownicy a na wierzch wylewmy lekko wystudzoną, lekko już tężejącą galaretkę.

6. Serniczek wstawiamy do lodówki aż zastygnie. :mrgreen: (jaki offtop wypraszam sobie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje fotki są na forum hahaha

 

a wiecie co lubię taka pastę z piersi kurczaka nie ma na to przepisu można eksperymentować ja robie na ostro

 

1 pierś z kurczaka podwójna

2 ziemniaki

papryka czerwona

2 paryczki chili

dwa jajka gotowane na twardo

dwie łyżki majonezu

sól pieprz

 

wszystko gotowac razem ale musi byc dobrze umyte ( jajka osobno) ziemniaki wczesniej resztę razem jak bedzie ugotowane to blender wszystko w jeden gar i miksować do powstania papki doprawić dodać majonez odstawić do lodówki i z pieczywem pycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę cos na kanapeczkę Troszke trzeba na to poczekac ale warto! Niam niam :)

Schab łososiowy

2 schaby

Na 1 kg mięsa 5 dkg soli

1 łyżeczka pieprzu ziołowego

1 łyzeczka pieprzu naturalnego

1/2 łyżeczka saletry

2 gł. czosnku

3 łyżki cukru

1 paczke majranku

Schab umyć i osączyć z wody obmaczac w przyprawy i ułóżyć w garnku. Zakryc folią przezroczysta trzymać w lodowce przewracac co 12 godz do 5 dni. Wyjąć lekko opłukać obwiązać elastycznym bandazem powiesić i suszyc do 5 dni (tak jak swojską kielbasę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś robię to, jak sie uda to wrzuce foto:

 

MILKY WAY

Składniki:

 

* CIASTO NA BISZKOPT

* 6 jaj

* 1 szklanka cukru

* 1 szklanka mąki pszennej

* 1 łyżeczka proszku do pieczenia

* 2 - 3 łyżki kakao

*

* MASA MLECZNA

* 1/2 szklanki mleka

* 3/4 szklanki cukru

* 25 dag margaryny

* 2 opakowania cukru waniliowego

* 2 szklanki mleka w proszku

*

* POLEWA

* 15 dag czekolady mlecznej

* około 6 łyżek mleka

 

Przepis na ciasto biszkoptowe: Białka ubić, dodać cukier i dalej ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać.

 

Ciasto wlać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 stopni C. Ostudzić i podzielić na 2 części.

Przepis na masę mleczną: Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. Miękką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrem i mleko w proszku.

 

Przełożyć biszkopt kremem.

Przepis na polewę: Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch ciasta.

 

Schłodzić w lodówce.

 

A tu przepis na Snikersa ktorego szukala Bliksa :) :

 

Składniki:

Ciasto:

3 szklanki mąki pszennej

1 szklanka cukru

20 dag masła

2 jajka

2 łyżki miodu

2 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w dwóch łyżkach ciepłego mleka

Masa orzechowa:

30 dag orzechów włoskich

2 łyżki miodu

10 dag cukru

10 dag masła

Krem budyniowy:

1 płaska łyżeczka mąki pszennej

½ szklanki mleka

2 żółtka

½ szklanki cukru

15 dag masła

½ łyżki kakao

Pokaż duże

 

 

Sposób wykonania:

 

Do mąki pszennej dodać cukier, masło, jajka, miód, sodę oczyszczoną rozpuszczoną w ciepłym mleku. Zagnieść ciasto i podzielić na 2 części. Jedną cześć ciasta rozłożyć na wyłożonej papierem do pieczenia prostokątnej formie o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do piekarnika i piec około 20 minut w temperaturze 170-180 °C. Następnie jeszcze ciepłe ciasto wyjąć z formy. Gdy forma ostygnie ponownie wyłożyć ją nowym papierem do pieczenia, a na nim rozłożyć drugą część ciasta, i na to surowe ciasto wyłożyć masę orzechową i razem dopiero upiec.

 

Orzechy włoskie pokroić i przełożyć do garnka. Do nich dodać miód, cukier i masło. Podgrzać do wrzenia, po czym gorącą masę wyłożyć na jedną część surowego ciasta. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 20 minut w temperaturze 180 °C.

 

Z mąki pszennej, mleka i cukru waniliowego ugotować budyń. Żółtka wymieszać z cukrem i powoli wlewać do budyniu. Ciągle mieszając podgrzewać, aż masa zgęstnieje. Po wystygnięciu połączyć z masłem i dodać kakao.

 

Suchy upieczony placek posmarować kremem budyniowym i przykryć plackiem z masą orzechową. Snikers najlepszy jest na drugi, trzeci dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, na Twoje życzenie ja pokazałem cycki teraz Ty długo mam czekać :mrgreen:

 

mówiłem że trąby nie mam :cry:

 

 

Nie masz trąby? :mrgreen:

 

Blikso, juz wrzucilam przepis na Snickersa, jest na tej stronie pod Milky Wayem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×