Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem własnie po odstawieniu Seroxatu ...5 dni...w zamian biorę Wenlafaxynę,po prostu zmiana leków...spać nie mogę,choć Seroxatu brałam 40mg/dobę a na razie Wenla biorę najmniejszą dawkę 75mg...

Nie jest żle,bo czuję się lepiej...dalej zobaczymy :) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinnam byc spokojniejsza...hmmmm-ja myslałam ,że napiszesz oczywiście ,że bedziesz spokojniejsza;-///

 

[Dodane po edycji:]

 

Mianseryna (ATC N06 AX 03) – lek psychotropowy stosowany w leczeniu depresji. Należy do czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Jest pochodną piperazynoazepiny.

 

Inne działania mianseryny to działanie przeciwlękowe, uspokajające, poprawiające jakość snu.

NIE UKRYWAM ,ŻĘ STRASZNIE W NIĄ WIERZĘ!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu złotko, wróżką nie jestem ;)

 

Nie mogę ci stuprocentowo zagwarantować dobrego samopoczucia, ale wierze głęboko, ze tak będzie.

 

Osobiście nie potrzebuje uspokojenia tylko dobrego napędu i to właśnie daje mi mianseryna. Ostatnio musiałam wrócić do 60 mg, bo brałam inne leki, przez które Lerivon gorzej się wchłaniał. Sypiałam naprawdę świetnie.

Jeśli wiec pojawia się u ciebie problemy ze snem (a naprawdę nie muszą!) to zawsze masz jakąś alternatywę.

Będzie dobrze, zobaczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE PYTANIE A WŁAŚCIWIE DWA CZY:

- KWASY OMEGA3- MOZNA PRZYJMOWAĆ RAZEM Z SEROXATEM I LERIVONEM?

- I CZY TO PRAWDA ,ŻE:nie wolno spozywac ryb , zoltego sera, dziurawca ,dojrzalych bananow,awokado, duzych ilosci czekolady, sosu sojowego i pic wina kiedy bierzemy antydepresanty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniu masz racje...

mój maż ,córcia prosza mnie żebym juz nie czytała a ja siedze i sie nakrecam...natrectwo?

Ogólnie w sumie szukam ukojenia ,że komus udało sie odstawic seroxat bez objawów abstynencyjnych a takich ludzi tu nie wiele ,czytam fora Angielskie ,poswtają tam jakies grupy wsparcia i w ameryce też,,,po co ?? to chyba rzeczywiscie straszny lek skoro takie grupy muszą powstawać...i mam doła mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to odstawianie to nie taki koszmar...przynajmniej u mnie. Owszem bywa dziwnie...zawroty głowy itp...ale jakoś niespecjalnie źle to wspominam - a odstawiałam szybko i niespecjalnie mądre to było bo bez konsultacji z lekarzem..Ale siła wyższa wiec szybciorem schodziłam do coraz mniejszych dawek (można powiedziec że skokowo). I nie było jakiejś tragedii. Pewnie jak sie odstawia tak stopniowo jak każą to jeszcze mniej uciażliwe są objawy...ale tego nie wiem. Także dacie rade z odstawianiem...i proszę sie nie nakręcać i nie nastawiac negatywnie. pozdrawiam. Ewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Arketis biorę od około pół roku (leczę się na nerwicę i depresję). Z powodu niedopatrzenia nie brałam tego leku przez ostatnie 4 dni ( nie pytajcie dokładniej dlaczego, wiem, że to mało odpowiedzialne). Od dwóch czy trzech dni czułam się okropnie pod względem fizycznym, miałam zawroty głowy, dudnienie w uszach, obniżenie koordynacji ruchowej, bardzo realistyczne sny. No i właśnie o tych snach chciałabym napisać. Ten, który miałam tej nocy trwał chyba od północy do godzin rannych, był niezwykle realistyczny, ciężko to nawet snem nazwać, było to jak halucynacje. Miewałam realistyczne sny, ale to co mi się przydarzyło tej nocy było przerażające, w życiu czegoś takiego nie przeżyłam i mam nadzieję, ze nie przeżyję. Czy ktoś z Was też tak miał po odstawieniu antydepresantów? Udało mi się dziś w końcu zdobyć leki, ale boję się, że mimo, że dziś przyjęłam już Arketis, może przydarzyć mi się znowu tej nocy to samo. Aż boję się iść spać:/ I stąd moja prośba, jeśli ktoś ma podobne przeżycia bardzo proszę o komentarz do mojej wypowiedzi.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam przez pewien czas brania antydperesnaty realistyczne sny, jednak mysle ze u Ciebie to skutek odstawienny leku. ZByt gwaltownie odstawilas i dlatego tak sie stalo jak sie stalo. Jezeli w organizmie unormuje sie zawartosc leku takie akcje nie powinny sie powtorzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po paromercku mam duzy spadek libido. Prawie nic mnie nie podnieca. Ale to mala strata w porownaniu do tego ze moge normalnie zyc. Nie mam juz ataku leku, jestem bardziej pewny siebie, niczym sie za bardzo nie przejmuje. Biore 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

przez pół roku brałem seroxat w dawce 40 mg dziennie - lek mi bardzo pomógł ale cena byla dosc spora bo za dwia opakowania na miesiac trzeba wydac ok stowki.

Lekarka przepisała mi tanszy odpowiednik Paromerck taka sama dawka , nie odczułem żadnej różnicy czy zmiany. Wszak i jedno i drugie to to samo - paroxetyna tylko pod inna nazwa z inna marżą )))

Natomiast co stosowania paroxetyny to u mnie wystapiły :

- pocenie sie zwłaszcza nawet przy niewielkim wysiłku zalewa mnie pot ( w sumie dobrze bo spalam tym samym tłuszcz i sie odchudzam heheh)

- czasami przed zasnieciem mam takie " trzepnięcia " tzn pewnie wiekszosc z was ma nieraz ze zanim sasnie tak go trzepnie ze az podskakuje na łózku, tak jakby wszystkie miesnie nagle podrzuciły ciało do góry, w trakcie brania paroxetyny mam to tylko ze czesciej ( lekarka mowila ze to ponos normalne gdyz)

- co do libido to u mnie chyba raczej sie wzmoglo niz osłabło :P:shock: jezcze tylko chcialbym zrzucic zbedne kilogramy i bedzie good )))

- paroksetyne mozna stosowac z xanaxem ja tak mialem na poczatku terapii ale benzo nalezy unikac bo mozna sie uzaleznic.

No i oczywiscie psychoterapia jest podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem seroxat na poczatku drogi dolegliwosci czyli 4 lata temu.

 

zdiagnozowana mialem nerwice lekowa , bylem bardzo sceptycznie nastawiony dolekow, nie wiedzialem w ogole co mam za dolegliwosci pomimo ze mowili lekarze ze nerwica lekowa ja myslalem ze to koszmar ostateczny

 

zaczalem jednak brac seroxat i po 1 tygodniu powiedzialem do rodziny " ej coraz lepiej sie czuje ..kurde musze sie mniej stresowac po prostu i nie myslec o tym a samo przechodzi " .. nie wiedzialem ze to seroxat tak zadzialal i to napewno on pomogl ... potem nieswiadomie i po prostu bezsensownie odstawilem z dnia na dzien ... jak zwykly amator.. bo uznalem ze jest dobrze.

 

zaleczony stan lekowy byl i uznalem ze po prostu jestem nerwowy i jak sie nie bede denerwowal to bedzie dobrze...

aczkolwiek nie bylo dobrze poniewaz nie robiac nic w kierunku wyleczenia sie do konca mialem niestety ograniczenia z wyjazdami i nieraz atakami. lekkimi nad ktorymi panowalem ..

 

teraz juz wiem ze po prostu jkak seroxat zaczal dzialac to jak glupi niepotrzebnie go odstawilem po okolo 2 mscach

 

nazbieralo sie przez to wsyztsko i od 2 mscy wrocilo wszytsko z po 4 sila. doszly stany depresyjne

silne uczucie bezsensownosci swiata

bralem lexapro pprzez te 2 msce teraz + mianseryne

 

nie podzialalo .. OD DZIS STARTUJE Z SEROXATEM + MIANSERYNA NA NOC (JAKO WSPOMAGANIE HYDROXYZYNA I LORAFEN + STILNOX)

 

JAK BEDZIE POMAGALO I BEDZIE SIE COS DZIALO BEDE DAWAL ZNAC ... !! :))))))))))))

 

[Dodane po edycji:]

 

pierwszy dzien seroxatu i jest kiepsko...

jakies dziwne zwatpienie we wszystko .. obawa ze wszystko stanie sie bez sensowne ..ze zanikna nawet uczucia

oby sie polepszylo i szybko zadzialal seroxat !! :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z rana 20 mg wziete;) jak narazie bez zadnych nastepstw:) Mam nadzieje ze paroksetyna zadziala tak jak kiedys ufff;)))

 

 

Madzialenka

 

co do wahan nastrojow faktycznie sam je miałem ale lepiej czuc sie te kilka dni w tygodniu jakby na swiecie nie było problemow niz umartwiac sie bez lekow calymi dniami:)

 

[Dodane po edycji:]

 

drugi dzien na dawce 20 mg i efekt taki ze mniejsze mam drzenia miesni niz przed braniem leku:))) oby tak sie utrzymalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×