Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja leczyłam się seroxatem 8 lat z 3 przerwami. teraz mam najdłuższą, bo prawie rok i niestety czuję, że znowu będę musiała zażywać leki. na początku zaczął u mnie działać po około pół roku, później, gdy byłam w gorszych stanach, przechodziłam na dawkę 2 x 20 i po 2 tygodniach następowała poprawa(wtedy wracałam do swojej normalnej dawki, czyli 1x 20). teraz również zamierzam wrócić do seroxatu (a konkretnie do paxtinu, bo to dokładnie to samo, z tym, ze jest 2 razy tańszy), bo mam zaufanie do tego leku. jak wiadomo kazdy lek jest inny i to psychiatra powinien zdecydować o tym, którego użyć, ale jeśli objawy uboczne utrzymuja się dłużej niz 2 tygodnie, to nalezy lek odstawić i zmienic na inny( oczywiście tylko i wyłącznie pod kontrolą psychiatry). ja nigdy nie miałam większych przebojów po paroksetynie, na początku zażywania kołatania serca, jednak szybko minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowa ale czytam was już od dłuższego czasu.

Niestety ja tez mam nerwicę lękową. Chciałabym sie od was dowiedzieć coś w tym temacie:

Zażywam paromerck 20 mg od 7 tygodni. Nie będę opisywała co było na początku czyli prawie 4 tygodnie). Po tym okresie nastąpiła poprawa na tydzień. potem tydzień źle ale lepiej niż przed zażywaniem. Potem znów poprawa troszkę dłuższa, a teraz znów kanał. Musze dodać że przez ten okres zażywałam też neurol 0.5 SR. Od wtorku zażywam już Zomiren 0.25x1 żeby móc powoli odstawić

to benzo. Czy to przez to że zmniejszam dawkę benzo znów czuję się do bani? Ile to może potrwać? Przeciez skoro zażywam paromerck to powinno być ok, czy się mylę. Dodam że moim głównym objawem nerwicy są zawroty głowy i zachwiania równowagi.

Proszę o radę.

Pozdrawiam Anka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dota8 ja ci powiem ze ja tez brałem 7 tygodni paromerck ale tylko na początku się dobrze czułem potem z tygodnia na tydzien objawy uboczne były nie przechodziły często byłem bardzo senny i teki bez energi zmuszałem sie do różnych czynności i tez puls miałem przy nim 100 teraz tydzien prawie jak nie biore i organizm normalnie funkcjonuje mi paromerck wiec tak sobie pomógł fakt wyciszył lęki ale ogólne samopoczucie siły itd to tak średnio było u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiecznej kuracji paroksetyna chyba koncze z nia i zdaje sie wylacznie na siebie... nie wytrzymuje juz drzenia miesni i tego rozdygotania.Sam odkladam bo lekarz sugeruje ze to nie wina leku.Mam dosc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że czułam, tym bardziej, że 2 razy odstawiłam go sama bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim ból głowy: masakryczny, przy każdym odchyleniu głowy, choćby najmniejszym, czułam się, jakby ktoś grał moją głową w kręgle i tak przez jakieś 2 tygodnie, potem przechodzi. Plus napady agresji i wściekłości. Ale tutaj pozytyw: wystarczy brać co 2 dzień tabletkę przez jakieś 2 tygodnie, potem po pół(też przez 2 tyg.) i odstawić zupełnie. Zero efektów ubocznych. A one są męczące, bo człowiek nie wie, czy dobrze zrobił, kiedy odczuwa bóle i szlag go trafia co chwila, zaczynasz się zastanawiać, czy na pewno powinnaś lek odstawić, bo przecież się pogarsza. Ale bez obaw, ta metoda działa i nie ma co sie przejmować. mnie przechodziły efekty uboczne po 2 tyg. zawsze,a zupełnie bezbolesnie się to odbyło przy stopniowym odstawianiu. Juz jestem rok bez paroksetyny, ale co z tego , jak się pogorszyło.także ja wracam do brania,a Tobie życzę odstawienia bez ubocznych efektów i żebyś juz nigdy nie musiała po niego sięgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARKETIS to zdecydowanie najtańszy odpowiednik tabletki te wygladaja ja wyprodukowane u ruskich w piwnicy :) łatwo sięsypia a w ustach od razu rozpuszczają i ten ochydny smak ale DZIAŁAJĄ wiec po co przepłacać :)

A tak w ogóle, to po leki tego typu, możecie się też zgłaszć do swojego lekarza rodzinnego. Zarówno ja, jak i dużo moich znajomych tak właśnie robi, by nie stać w kolejce kilometrowej do psychiatry, jeśli jej celem jest tylko otrzymanie recepty.

KOLET, muszę to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz trochę bardziej nerwowy okres w życiu i zaczynam tez obawiac się przyszłości, jestem bardziej spięta i czasem się boję nawrotu choroby.

 

 

tak jak zawsze w okresie brania leków chciałam je odstawic, tak teraz zaczynam myśleć o nich z tęsknotą...ze pewnie byłoby mi łatwiej, nie czułabym takiego napięcia i wszystko by mi sie wydawało łatwe, proste i przyjemne.

 

 

czy tez tak macie? co mam mysleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj :) myslę że to normalne po prostu z lekami czujemy sie bezpieczniej i myślę że to normalne, chociaż nie możemy też uzależniać od tego naszego dobrego stanu, ja niestety po odstawieniu miałam / mam nawrót a to dlatego że leki tylko tłumiły objawy, dlatego zapisałam sie w końcu na psychoterapię, nie wiem jak to było dokładnie u Ciebie... jak długo nie bierzesz leku? czy konsultowałś sie z lekarzem w tej sprawie? może jak sie boisz to pogadaj z psychologiem :) ale przede wszystkim spróbuj uwierzyć że bez leków można żyć normalnie, a stresy wiadomo pojawiają się i nie zawsze muszą oznaczać że choroba wraca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki sa po to zeby czlowiekowi pozwolic z dystansem spojrzec na pewne rzeczy a nie zlikwidowac wszelkie objawy. Inaczej mowiac sa srodkiem do celu a nie celem samym w sobie. Jezeli jestes zdrowa psychicznie a traktujesz leki jak odskocznie od swiata i problemow nic nie rozni Cie od alkoholika czy narkomana. Sama mialam z tym problem, ale na szczescie mam rozsadnego lekarza, ktory zmniejszyl mi leki do minimum i powiedzial zebym wreszcie zobaczyla ze potrafie zyc bez nich, ze nie sa moim byc albo nie byc i pomoglo, bardziej uwierzylam w siebie, a nie magiczna moc leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore seroxat, wkurza mnie to ze czuje sie od niego w jakims sensie uzalezniony. Nie probowalem na razie odstawiac chociaz objawy mam mniejsze niz wczesniej. Teraz jestem podenerwowany bo konkretne powody systacje w zyciu. Zreszta jak mowi terapeutka okres swiateczny to czas takich napiec.

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew. leków nie biorę juz od półtorej roku, wcześniej brałam około pół roku. nigdy też za nimi nie "tęskniłam", w sumie też wkurzało mnie to że je biorę.

 

może wiesław ma rację ze święta są źródłem stresu?

 

poza tym, zaczęłam znowu chodzic na psychoterapie i może dlatego tez gorzej sie czuję że coś tam zaczęłam rozgrzebywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na psychoterapie...jednak to nie sa przyjemne pogawedki przy kawie. Czesto przypominaja tak trudne rzeczy ze nie sposob sie nie zdenerwowac, ale chyba o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest tak jak mówisz stresuje Cie troche psychoterapia i rozgrzebywanie ale jak pogrzebiecie na terapii w twoich lękach i sie z nimi rozprawisz to potem będzie tylko lepiej jak tyle udało Ci się wytrzymać bez leków to nie masz sie czego bać, wiadomo że z nimi człowiek czuł się bezpieczniejszy widzidz ja wytrzymałam bez nich miesiąc i wszystkie objawy wróciły bo one tylko mnie wytłumiały teraz znowu je biore i chodze na psychoterapie i wierze że wkrótce odstawie je na zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×