Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam rok. Lek miałam odstawiany stopniowo, ale mimo to odczuwałam pewne niezbyt przyjemne skutki uboczne. Przez około tygodnia miałam zawroty głowy, byłam troszeczkę senna, rozdrażniona. Jednak wszystko spokojnie wróciło do normy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam rok. Lek miałam odstawiany stopniowo, ale mimo to odczuwałam pewne niezbyt przyjemne skutki uboczne. Przez około tygodnia miałam zawroty głowy, byłam troszeczkę senna, rozdrażniona. Jednak wszystko spokojnie wróciło do normy :-)

W jakim systemie stopniowo odstawialas lek? mnie za jakis czas tez czeka odstawianie paro tym razem po dlugim okresie brania i zastanawiam sie jak to bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę jeden parogen z rana od tygodnia. Widzę minimalne zmiany już na plus. Z tym, że codziennie budzę się o 4 nad ranem i rzuca mnie po łóżku i nie mogę już usnąć, a jak już usnę, to muszę wstać, bo nam ułożyli głupkowato plan i mam zajęcia od rana. I mam zajebiste problemy z koncentracją na tekście czytanym, nie wspomnę o nauczeniu się. Może przez to, że mam ogromną niechęć do zaliczenia poprawki z psychologii... trzymajcie kciuki, od tego zależy moje być albo nie być na studiach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak to jest naprawdę?

 

Czy jesli chociaż raz w zyciu biore jakies antydepresanty (rexetin, Depakine chrono 300), to juz do końca zycia bede zwiazana z jakimis lekami?

Jak czytam posty niektorych to sie zastanawiam czy nie dalo sie problemu rozwiazac inaczej, bo na sama mysl ze moge byc związana z jakims lekiem 2 lata a pozniej jeszcze zmieniac przyprawia mnie o dreszcze...masakra niechce tak shit!

 

i jeszcze mysl o tym co bedzie jak zaczne odstawiac i zacznie to na mnie zle dzialac, no koszmar. Ide do wc bo mam ścisk kiszki z tego wszystkiego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale było ciężko, nie powiem, ale nie taki Zimbardo straszny jak go malują ;)) A co do ParoGenu... czuję, że na prawdę działa, zaczynam czuć się lepiej... a może to kwestia nadchodzącej wiosny i zaliczonej sesji? (pomijając napisanie eseju z filozofii... jest jakiś zapalony filozof do pomocy? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molly gratuluję udanych zaliczeń :D

 

Ja w nadchodzący wtorek idę na wizytę kontrolną i po następne recepty na leki.

Paro już się kończy. :P Ja biorę 20mg, choć brałam już 30, ale na 20-tce czułam się

lepiej, dlatego moja pani doktor zmniejszyła mi dawkę.

Wiecie co, ja też mam okropne problemy z koncentracją i pamięcią.

Nie wiem jak to będzie we wtorek, bo mam nawet problem z określeniem, jak ja się

czuję :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, trudno powiedzieć, na początku wszystkie leki na mnie działają, po jakims czasie, jakby ich działanie słabnie. fluanxol jest dobry bo zaczyna szybko działac, juz od pierwszej dawki, swego czasu bardzo mi pomógł. teraz sie czuje zle, ale to pewnie dlatego, ze schodzę z paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze pierwszy raz i chcialem was o cos zapytac..

Lekarz przepisal mi Xetanor bez prawie jakiej kolwiek rozmowy ze mna, powiedzialem mu tylko jakie mam objawy (dusznosci, kolatanie serca, drżenie ciala, problemy ze snem) a on odrazu z marszu dal mi lek na fobie spoleczna, depresje. Nie znam sie na tym zupelnie ale czy u was tez to tak wygladalo ?? Weszliscie do gabinetu on prawie ani slowa nie powiedzial, zadnego pytania, tylko odrazu jaki lek macie zaczac brac...

Po drugie przeraza mnie mysl ciaglego brania tego typu lekow, dlatego nie za bardzo mam odwage go zaczac brac bo nie chce przez "najpiekniejsze" lata swojego zycia wcinac ciagle lekow..(mam 20 lat) Dlatego chcialem zapytac jak dlugo trwala wasza kuracja tym lekiem i czy komu kolwiek udalo sie go odstawic ?? ...

Ogolnie mecze sie z tym badziewiem od 2 lat, lecz dopiero od pol roku przestalem dawac sobie rade z dusznosciami i drgawkami dlatego postanowilem pojsc do lekarza... jestem w stanie przetrzymac poczatkowe skutki uboczne ale nie chce sie od tego leku uzaleznic, bo juz troche stron przelecialem i niestety nic nie znalazlem ze komus sie udalo ten lek odstawic...

Bardzo prosze o szczere odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam PoLaK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore paromerck z fluanxolem (20mg i 1,5mg) juz od pol roku i poki co jest dobrze. Ataku lęku i paniki nie mialem od tamtego czasu, zaczalem zyc, chodze do szkoly itp. A przedtem nie moglem nawet dojsc do piwnicy czy wyjsc na strych bo mnie takie lęki łapały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rexetin brałam od kwietnia do października.Bardzo szybko zadziałał i sama zaczęłam zmniejszać dawke,brałam 1/2 tabletki codziennie,potem co drugi dzień a poźniej jak mi sie przypomniało.Ostatnio wszystkie lęki i złe samopoczucie wróciło,zawroty głowy wróciły ze zdwojoną siłą,Czy to możliwe,ze wszystko wróciło z powodu nieregularnego zażywania leku? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za szybko odstawilas? paroksetyna niestety ma to do siebie że daje ostry wycisk jak zostanie raptowanie przerwana.Sprobuj pobrac te polowki jeszcze przez tydzien a potem przez 3-4 dni po cwiartce i odloz:) no ewentualnie mozesz poczekac kilka dni i pomeczyc sie...z czasem wszystko powinno wrocic do stanu sprzed przyjmowania lekow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×