Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ParoMerck = ParoGen

 

Co do dentysty...

Ja, będąc na paroksetynie, kilkukrotnie byłem u dentysty, miałem chirurgicznie wycinane ósemki, miałem także zabieg w szpitalu na otolaryngologii. Jak widać, wszystkie znieczulenia, głupie jasie - przeżyłem bez szwanku, nie było żadnego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znoszę bardzo dobrze wszelkie znieczulenia, panicznie boję się bólu ale przy mojej pani ortodontce go nie ma, przykłada wacik nasączony płynem znieczuleniowym i dopiero wbija igłę która nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei znowu nawiążę do wątku ocznego :), właśnie w kontekście potencjalnych interakcji. Ciekawe jak to jest z atropiną. Ciekawe czy może dojść do jakiejś reakcji z paro. Jutro idę do okulisty i szczerze mówiąc trochę się niepokoję.

 

[Dodane po edycji:]

 

Byłam i nic się nie stało :). Skoro taka trucizna jak atropina nie otumaniła specjalnie, to chyba tym bardziej lidokaina u dentysty nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że biorę porogen 40 mg rano dołączam do wątku bo przecież to w sumie o tym ranym leku tu mowa.

Venus, bez obaw, ja również miałam kilka razy kanałowo leczone zęby i też żyję, co widać chocby po tym, że napisałam tego posta :D

 

w zasadzie to zastanawiam się co u mnie więcej daje, parogen czy cloranxen? owszem jestem spokojna, nie mam ataków złości itp ale nie wiem, który lek mi bardziej w tym pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy na poczatku brania parogenu,moga sie nasilic lęki,kompulsje?

mam przepisany ten lek,to moje drugie podejscie do tego leku

za pierwszym razem sie nasiliło po 4 dniach

moja problem to-gdy odczuwam lęk to jem,moge tak caly dzien chodzic i jesc cokolwiek

i po 4dniach brania parogenu sie wlasnie to nasiliło

czy to mija?te nasilenie obajwow? jesli tak to po jakim czasie?

z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam lęk przed lękami

poza tym przestalam wychodzic z domu

unikam znajomych

ciagle jak sie lęk pojawia to jem

wiem ze jedni licza liczby,inni powatarzaja jakies czynnosci(mycie rak) a ja musze jesc,bo jak nie zjem to mam takie silny lęk

i nie wazne ze prze chwila jadlam

nie mam juz sily do tego lęku

mam nadzieje ze mi pomoze ten lek parogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realbarca, ja brałam kiedyś paroxetynę i przyznam, że przytyłam 2kg przez miesiąc stosowania, mimo że się pilnowałam z jedzeniem :/

 

mistrz, ja jak już pisałam wcześniej właśnie dlatego porzuciłam rexetin, tygodniami nie mogłam po nim dobrze spać, budziłam się o 3 rano i szlag mnie trafiał, bo byłam zmęczona, a zasnąć nie umiałam. Na dodatek mam chłopaka, który musiał znosić moje kręcenie się w łóżku noc w noc, no i że tak bezczelnie o tym tu napiszę, ale to też była dla mnie ważna sprawa - o orgazmie to mogłam zapomnieć a seks to mógł prawie dla mnie nie istnieć... więc tu niestety coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ilu dniech nalezy zwiekszac dawke? bo ja biore cwiartke parogenu,jakos sie boje zwiekszyc a biore 6 dzien cwiartke

czy po polowie czyli 10 mg zwieksza sie objawy uboczne.

bardzo sie poce,wczoraj serce mi walilo,zle sie czulam,nie wiem czy od parogenu czy tak po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze lekarz mi dawki ustala

lekarka kazala chyba po 5 dniech zwiekszyc do pol tabletki

ale ja sie bje ze sie zwieksza lęki

bo sie nasiliły od kad biore parogen

w sumie juz nie wiem czy od parogenu czy to z mojej psychiki

a po zwiekszeniu dawki moga sie zmiejszyc lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku brania leków objawy mogą sie nasilić i jest to absolutnie normalne. Jeśli natomiast przez 2-3 tygodnie obajwy się nie zmniejszają, bądź nasilają wręcz, to należy to zgłosić lekarzowi, wtedy on zadecyduje czy zmienic lek czy dawki. Być może jak zwiekszysz to lęki się zmniejszą, choć trudno powiedzieć, bo to też zależy od organizmuJ Jak już powiedziałam, dostałaś na początek bardzo małe dawki, więc sądzę, że bardziej sama świadomość ich Cię nakręca niż one same ;) Pozwól lekom zacząć działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę pół rano i pół po południu i widzę że jak dla mnie to jest optymalnie.skutki uboczne ustąpiły po ok 3 tyg.Mój lekarz powiedział że ćwiartka dziennie u dorosłego to placebo, nie pomoże nawet kurczakowi.jeśli ktoś odczuwa poprawę to pewnie zasługa autosugestii.Podejrzewam że zaczynanie od ćwiartki ma na celu przyzwyczajanie organizmu do leku, stopniowo później zwiększając dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz mało douczonego lekarza, który potrafi tylko wypisywac recepty.To jak zadziala lek zalezy tylko i wylacznie od reakcji danego organizmu.Ćwiartka paroksetyny to jak 12.5 mg citalopramu , a nie sądze żeby to było jakos szczególnie mało.

 

tak apropo reakcjii organizmu na leki.Trittico rzekomo to taki lajtowy lek , porównywany z placebo a juz w szczegolnosci taka dawka jak 25 mg.Mnie po 3 dniach wyciągnela z takich lękow jakich nie zyczylbym nawet wrogowi.Wyjscie do sklepu stwarzało mi już nie lada problem.

 

 

:))

 

W pewnym badz razie zycze wszystkim powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3 tygodni biorę paroksetynę i od kilku dni mam niemiły objaw, mianowicie coś mi się z mięśniami dzieje, taka sztywność, ból, napięcie... okropne to jest. Mam to wieczorami, lek biorę rano.

Na innych ssri, które miałam "przyjemność" zażywać, takowego objawu nie było.

Teraz też to odczuwam i nawet nie mogę spokojnie sobie posiedzieć i poczytać, bo to niemiłe uczucie w mięśniach nie daje mi spokoju. :?:?:?

 

Miał ktoś z was coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, ja miałem po paromercku ale po 2 dniach od połknięcia, i było to bardzo silne odczucie.

Polegqło ono na tym, że nie mogłem usiaść ani się położyć, miałem wrażenie, ze jakby coś prowokowało mnie do ruchu :)

W mieśniach takie miałem dziwne odczucia.

Ja akurat ten lek przerwałem.

Ale ty już go trochę łykasz, więc zobacz czy może to za parę dni ustapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim,

 

ja biore rexetin już 5 tydzien, pierwsze dni minely na calkowitej glodówce, wogole nie czułam głodu. spałam normalnie.

Teraz tak po 4 tygodniu zaczynam miec ataki snu, siedze siedze i nagle bum zaczynam byc spiace i w srodku dnia klade sie na 2-3 h, co nigdy wczesniej nie miało miejsca, oprócz tego przesypiam tez cale noce, spie po 10 - 12 h.

Po 2 tygodniach zazywania leku zwiekszyl mi sie apetyt a poniewaz mam sklonnosci do tycia, wydalo mi sie to zajebiscie niepokojące.

 

Ogolnie to przestałam plakać i nie zgrzytam szczęka w nocy i nie mam szczękoscisków, takie jakby rozluznienie. z tym płaczem tylko to niewiem czy to dziala rexetin czy moze depakine chrono 300 który zazywam zawsze przed snem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×