Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Alexandra, ja tez tak mialam i to bylo z nerwoww...do tego stopnia, ze balam sie wychodzic z domu i teraz tak mam w kolejkach i w sklepie takie uczucie w glowie to jest okropne...ale sama widzisz. Ze po tabletkach to mija...a niestety im bardziej chcemy by to sie nie zdarzalo tym bardziej podswiadomie o tym myslimy i gotowe:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , tez mam ta cudna chorobe, chociaz juz rok czasu nic sobie nie wynalazlam to sie zaczelo znowu , teraz przerabiam guzek na szyii, miekki z boku szyii I walcze ze soba czy leciec jutro do onkologa czy sie uspokoic, dwa dni temu bylam z jama ustna, wszystko ok a tu znowu cos!!!czytam I czytam, boze jakie piekne zycie mialam bez tej choroby, a ja tego nie docenialam, przez 9 lat choroby wydalam majatek na lekarzy I wciaz rak albo zawal itd.niech ktos napisze czh tez na szyii cos sobie wymacal I bylo ok to moze chociaz tym razem nie polece do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaki byl plus tej hipochondri??jeden byl , jak babka zadawala pytanie jak studiowalam ratownictwo medyczne , to cisza na sali a ja tylko znalam odpowiedz , tak sie naczytalam o chorobach , objawach itd.no I egzamin zawodowy zdalam na 99 procent, czyli jeden plus jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beata123, no to jest niezaprzeczalny plus tej zarazy :)

A moja córcia w szpitalu od wczoraj :/ Zapalenie ucha z perforacją błony bębenkowej :[

Minimum tydzień i antybiotyk. W domu się nie może leczyć bo za malutka... :-|

Nie martw sie w szpitalu najbezpieczniej, szybko coreczke wylecza.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wmawiam ( w sumie nie jestem tego pewien, wrecz mysle ze go mam) sobie guza mozgu lub jakis torbiel. mam brokat przed oczami, otepienie problemy z nauka i czytaniem ostatnio doszly klopoty z rownowaga i ten narastajacy cciagle pisk w uszach.. cos strasznego robilem badanie dna oka, morfologie ob mocz i marker krwi cea i nic nie wykryto. strasznie sie ciagle boje zrobilbym tomograf ale nie mam czasu bo szkola, a rodzina mowi ze wymyslam i histeryzuje hehe :D mam tak od 2mies jakies 2-3tyg temu dopiero ustapily bole glowy. ktos moze sie wypowiedziec jakos na moj problem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was, dawno mnie tu nie było, ale niestety to cholestwo lubi wracać... Choć przerwy są coraz dłuższe. W tym roku byłam tylko u laryngologa (wmowilam sobie guza noso gardła.) a teraz....raka piersi;( wyczulam coś w piersi... Bardzo się boję. We wtorek idę na usg. W piątek spanikowana dwa razy rozmawiałam z lekarzem przez telefon uspokajal mnie ze w moim wieku to prawdopodobieństwo jest zerowe, ale przeszukujac internet młode kobiety też chorują. Jest to miekkie podłużne zgrubienie. Mama i mąż mówią że znów panikuje i że to na pewno nie guz. Ja się bardzo boję. Pewnie będzie biopsja oczekiwanie na wyniki. Boję się bo mam małą córeczkę.

 

Rafał ten brokat przed oczami to śnieg optyczny. Typowy objaw nerwicy. Też jestem szczęśliwa posiadacza tego cuda od dwóch lat.

Pozostałe twoje objawy też miałam w ostrej fazie nerwicy... Ale większość minęła miałam nawet rezonans także spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was, dawno mnie tu nie było, ale niestety to cholestwo lubi wracać... Choć przerwy są coraz dłuższe. W tym roku byłam tylko u laryngologa (wmowilam sobie guza noso gardła.) a teraz....raka piersi;( wyczulam coś w piersi... Bardzo się boję. We wtorek idę na usg. W piątek spanikowana dwa razy rozmawiałam z lekarzem przez telefon uspokajal mnie ze w moim wieku to prawdopodobieństwo jest zerowe, ale przeszukujac internet młode kobiety też chorują. Jest to miekkie podłużne zgrubienie. Mama i mąż mówią że znów panikuje i że to na pewno nie guz. Ja się bardzo boję. Pewnie będzie biopsja oczekiwanie na wyniki. Boję się bo mam małą córeczkę.

 

Rafał ten brokat przed oczami to śnieg optyczny. Typowy objaw nerwicy. Też jestem szczęśliwa posiadacza tego cuda od dwóch lat.

Pozostałe twoje objawy też miałam w ostrej fazie nerwicy... Ale większość minęła miałam nawet rezonans także spokojnie.

Witam, nie martw sie ja tez jakies czas temu przerabialam guza piersi, juz mialam wizje biopsij I oczekiwania na to najgorsze, a okazalo sie ze mam 3 w jednej a 2 w drugiej I nawt biopsij nie zrobil bo powiedzial ze to tluszczaki, potem jescze dwoch innych odwiedzilam I potwiedzili ze ok, wtedy sie uspokoilam a bylo to 5 lat temu I jest wszystko ok.Ja w tym roku bylam tylko u laryngologa , terz wlcze ze soba bo wyczulam guzka z tylu szyii I tak sobie mysle ze musze to olac bo sie nigdy nje wylecze, a druga czesc mozgu mowi mi idz do lekarza bo pewnie to teraz jakis rak, a ja to oleje, aj mam dosc tego myslalam ze juz jestem zdrowa, wszyscy sie ze mnie smieja , wiec zostaje tylko forum.pozdrawiam, bedzie ok, ale siem ze musisz to sprawdzic tak juz mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal98, umow sie na wizyte u neurologa i zrob dla spokoju tomograf, byc moze masz np migrenowe bole glowy lub napieciowe- one daja duzo objawow...

sama mam migrene i przed bolem glowy zwykle widze tylko polowicznie... i niewyraznie.

ale lepiej zeby sprawdzic niz doszukiwac sie wielu rzeczy...

 

angie1989, czasem takie zgrubienia robia sie podczas owulacji lub przed okresem- nie pamietam jak to sie nazywa, ale to kwestia hormonow- moja znajoma tak miala przez tabletki anty... i tez bardzo panikowala...

zrobisz usg i bedziesz spokojniejsza, a jesli bierzesz tabletki anty to radze je odlozyc.

 

ja wczoraj mojej Corci zrobilam pierwszy raz w zyciu ryz na mleku ze smazonymi jabluszkami z cynamonem i nie wiem czy to to Jej zaszkodzilo, ale miala pozniej biegunke i dzis rano bolal Ja brzuszek, a pozniej skarzyla sie na bol glowy - pokazywala jakby na zatoki i bol szyji... dalam Jej ibuprom... apetyt Jej wrocil, bawila sie tez normalnie, mam nadzieje, ze to nic powaznego..

 

a ja ciagle jestem zmeczona...wstaje, zjem i znow chce mi sie spac... masakra- to 32 tydzien ciazy, a mi tak ciezko, czuje sie taka wielka i wszystko mnie tak szybko meczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny za wsparcie ;)

Zobaczymy co będzie to będzie. Najgorsze czytanie tych wszystkich forów a ja czytałam non stop od piątku do niedzieli.... Jestem tym aż zmęczona. Zobaczymy co będzie nawet jak biopsja to przecież większość wyników jest dobra prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszny jest ten nieustajacy Pisk w uszach ktory z czasem narasół i nie daje się skupić ani zasnąć. .. a co do sugestii migreny to szczerze wątpię bo to pierwszy raz w życiu jak mi takie cos sie dzieje. a bol glowy jak wspomnialem trwal okolo 2tyg i zniknal 2-3tyg temu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana dziękuję. Dziś postaram się nie czytać i jakoś wytrzymać do jutra. Zobaczymy co będzie. Jestem raczej nastawiona na biopsje, ale teraz wszystko badają i to jeszcze nic nie znaczy. Prawda

 

miałam to samo pisk w uszach to z całą pewnością nerwica wiem o czym mówisz na Początku myślałam że zwariuje przy tym szumie. Nie można było usnac. I do tego przed oczami ten śnieg optyczny też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śniegu nie mam, ale zaczęłam niewyraźnie widzieć - nie wiem czy to nerwica, czy ciągłe siedzenie przed komputerem. A z chorób - poza ciągłym wkręcaniem sobie, że teraz to już na pewno grypa żołądkowa - schizuje, że mam ziarnicę złośliwą i guza w śródpiersiu :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał także poczytaj sobie o tym bo szum ustny otępienie to częste dolegliwości przy śniegu.

 

Alu ja ta ziarnice to co jakiś czas od roku sobie wkręcam....to częsty wkręt każdego hipochondryka.

 

Ja jutro idę na usg piersi. Bardzo się boję...

 

To już jest normalnie kancerofobia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, daj znać jak USG! Też się wybieram, bo mam 2 torbiele w piersi, ale od roku lekarz zapewnia mnie, że jest OK i kontrola raz w roku wystarczy...po miesiączce na pewno pójdę.

 

A jutro idę na RTG klatki piersiowej, morfologię, tsh + badanie moczu. Prywatnie oczywiście, nawet mi sie nie chce sępić skierowania od lekarza :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, bedzie dobrze, zobaczysz!!

 

moj piesek mial kiedys guza na lapce, wygladalo to bardzo nieciekawie... miala wycinany i dany do badania i wyszlo, ze to byl ten tluszczak czy jakos tak- nic groznego... a bardzo sie balam...

 

alu, po co robisz to RTG?? pamietaj, ze nie wolno go czesto robic, bo moze zaszkodzic...

 

co do torbieli itp kochane to jesli bierzecie tabletki anty to odstawcie- moja znajoma miala taki problem i po odstawieniu tabletek zniknely jej te zgrubienia, a czesto nawet ja bolalo i naprawde miala stracha...

 

mnie od paru dni boli posladek i pol uda jak chodze- czytalam, ze to moze byc rwa - jestem w 32 tyg ciazy wiec moze to jakis ucisk... znow sie boje zakrzepic itp...

 

masakra- ciagle cos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, angie1989, nigdy nie robiłam RTG więc myślę, że jednorazowo to mi nie zaszkodzi...

 

Kurde, te mdłości, brak apetytu, jadłowstręt, uderzenia gorąca mnie psychicznie wykończą. Czuję sie jak wrak, a w niedzielę lecę na wakacje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×