Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 4 dni odstawiam lorazepam(zaczęło się od sporadycznego brania, później pół roku 1mg dziennie, później sam zszedłem na 0,5mg dziennie i tak brałem przez rok ze świadomością ze jest mi to niepotrzebne), lekarz mówił ze to jest mała dawka i nie brana tak długo i ze spokojnie mogę zejść na 0,25 a później rozpuszczac to w strzykawce i co 2 dni odlewac 1mm. Wiem ze zejście o pół dawki to za dużo ale tak samo schodziłem z 1mg i wtedy obyło się bez większych problemów. Teraz jest trochę lipa bo mam wyraźne objawy odstawienne, kręci mi się w głowie i mam ataki paniki. Nie ma jakiejś wielkiej tragedii bo bywało gorzej ale trochę się boje z tego schodzić. Ma ktoś jakieś doświadczenia z odstawianiem lorazepamu? Szukam trochę wsparcia i porady, lekarza mam dopiero w październiku a obiecałem sobie ze odstawie to g*wno. Dodam że wzięcie ,,brakującej" dawki nie wchodzi w grę, chyba że już teraz zacznę rozpuszczac w strzykawce(lorafen strasznie źle dzielić). Proszę o kontakt tu albo w prywatnej wiadomości/mailu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć miśki. Mam pytanko.

Jakieś 2 miesiące temu zapomniałem wziąć wenlafleksyny jeden dzień a brałem od 1.5 roku dzień w dzień.

Przy tym wypiłem dużo coli w ten dzień, jakoś sie tak nieszczęsnie złozyło. No i miałem na drugi dzień ostre jazdy ale jak wziąlem venlectin to troche przeszło ale ... Z dnia na dzien bylo coraz gorzej.. Lęki powróciły, prądy w głowie , koncentracja to była tak kiepska że sesja przez to ucierpiala. No ale trwało tak 2 miesiace i teraz powoli sie stabilizuje. Chodzi mi o to, czy jest taka możliwośc ze wtedy moj organizm przestał reagować na wenlafleksyne ? Bo teraz mam wrażenie że tylko gorzej się czuje jak to biorę. Nie raz ktoś pisał, że jak jeden raz nie wziąl to mu sie nic nie działo, albo jak działo to po wzieciu dawki przestawalo. Moj lekarz jest w podeszlym wieku i bedzie odchodzil na emeryture ale chodzilem mu bo troche mu ufalem a poza tym nie bral ode mnie duzo pieniedzy, jednak on twierdzi ze nie powinienem tego zmieniac a ja mam pierwszy raz wrazenie ze jednak nie idzie to w dobrym kierunku, co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, pomóżcie mi. Właśnie mija rok, jak biorę Asertin 50 i Rispolept 1. Nie chcę już brać tych leków! Nie chcę teraz dyskutować na temat mojej decyzji, którą już stanowczo podjęłam. Chcę wrócić do koszmaru sprzed leków, który teraz wydaje mi się niebem! Próbowałam odstawić te leki. Zaskutkowało to silnym i wykluczającym codzienne funkcjonowanie szumieniem w głowie i uczuciem jakbym miała zaraz stracić przytomność. Ustąpiło to po wzięciu kolejnej dawki. Moje pytanie - JAK PRZESTAĆ TO BRAĆ??? Czy mogę iść do lekarza i zażądać, żeby mi to powiedział i pomógł zejść z tych leków? Jeśli zaraz nie przestanę ich brać, to wolę umrzeć i zabiję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę iść do lekarza i zażądać, żeby mi to powiedział i pomógł zejść z tych leków? Jeśli zaraz nie przestanę ich brać, to wolę umrzeć i zabiję się.

Pewnie ,że możesz iśc do lekarza i poprosić go , by powoli - zmiejszająć dawkowanie - odstawił Ci ten lek .

Lekarz postawi pytanie o CEL tej decyzji , skoro lek Ci dobrze służy ?

Co mu odpowiesz ?

Nie strasz nas Tutaj zabijaniem . Nikogo to nie łyknie , nawet Twój lekarz co najwyżej za taki tekst da Ci ewentualnie skierowanie do szpitala psychiatrycznego , a tam Leki do buzi i nie ma zmiłuj się .

Ile Ty masz ogóle lat ( pewnie mniej niż 18 emocjonalnie) ?

Trochę pokory ,,,wobec swoich słabości , niedomóg i chorób .

A jaką masz postawioną diagnozę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział mi wyraźnie, że JESTEM ZDROWA. Po prostu byłam uzależniona emocjonalnie od pewnej osoby, ale teraz już nie ma po tym śladu. Wcześniej nie potrafiłam dać jej odejść, groziłam, że się zabiję, prześladowałam tę osobę, pojechałam za nią setki kilometrów tylko po to, by ją zobaczyć, wpadłam przez to w depresję, bo ona nie chciała mnie znać. Miałam też problem z gniewem, ale tutaj wystarczyłby dobry psycholog, na którego po prostu nie miałam pieniędzy, dlatego wybrałam psychiatrę. Nie potrzebuję już tych leków. Tylko czuję, że stopniowo coraz bardziej mi szkodzą. Straciłam studia i pracę. W końcu mówię dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, od początku roku przyjmuję mozarin (esci) w dawce 10mg na dobę oraz lamotrix (lamotrygina) w dawce 50mg na dobę. Chcę całkowicie odstawić leki. Doradźcie jak to robić, żeby możliwie złagodzić skutki odstawienia? Na razie zmniejszyłam lamo do 25mg i esci do 5mg na dobę ale nie wiem jak długo teraz działać na takich dawkach zanim całkowicie je odstawię?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2 lata Nexpram. Niestety z powodu wcześniejszego niewykupienia siłą rzeczy zrobiłam przerwę w zażywaniu. żadna cholerna apteka nie miała dawki jaka jest na recepcie, przez co wydłużyło się niebranie Nexpramu. Nie zażywałam już 4 dni i niestety odczuwam objawy. Zdarzyło mi się już nie brać te kilka dni (na szczęście może były takie sytuacje z 2,3 razy), ale nigdy nie czułam sie jak teraz. Czuję się momentami dziwnie, NIE UMIEM OPISAĆ TEGO UCZUCIA, nachodzi mnie co kilkanaście minut. Coś jakby odczuwalny jednorazowy rytm serca, w okolicach serca i rozchodzący się na całe ciało. Bezbolesny. Może to właśnie jest to "uczucie kopania prądem",które wynika z chwilowego odstawienia? Czy to może być to? Bardzo proszę o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Czuję się momentami dziwnie, NIE UMIEM OPISAĆ TEGO UCZUCIA, nachodzi mnie co kilkanaście minut. Coś jakby odczuwalny jednorazowy rytm serca, w okolicach serca (...) . Bezbolesny. (...)

 

Z opisu brzmi jak dodatkowy skurcz nadkomorowy serca, ale spoko, to nic groźnego. Uczucie kopania prądem czyli tzw. brain zapsy objawia się nieco inaczej- to takie jakby krótkie spięcie elektryczne w głowie. Nagłe odstawienie leków u niektórych daje różne nieprzyjemne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdrowych osób ma czasami dodatkowe skurcze nadkomorowe- bo palą fajki, piją za dużo kawy, ćpają, za mało się ruszają, za dużo stresują itp. To jest coś takiego, że normalnie nie odczuwasz bicia serca, albo odczuwasz je w minimalnym stopniu, a nagle czujesz taki pojedynczy mocniejszy skurcz serca. To nie boli, ale to jest dość nieprzyjemne uczucie, ludzie to różnie odbierają- jakby serce im na chwilę mocniej doyebało i chciało wyrwać się z klatki piersiowej, albo wręcz przeciwnie- na chwilę się zatrzymało, "przeskakiwało", coś na chwilę się "zacięło w kole zębatym" itd. Może to być pojedyncze uderzenie, albo może być kilka w serii w krótkich odstępach czasu. Czasami się zdarza, że masz kilka takich dodatkowych skurczy w ciągu dnia, a hardkory mogą mieć kilkadziesiąt albo kilkaset nadprogramowych skurczy. Miałem kiedyś taki okres gdy waliłem strasznie dużo kofeiny, paliłem fajki+stres i miałem sporo tych skurczy. Serce sobie chodzi- pik pik pik pik pik ...PIK[!!!]... pik pik pik pik... PIK[!!!] PIK[!!!]... pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik pik...PIK[!!!]... pik pik.... PIK[!!!]. Coś na tej zasadzie. No ale byłem u kardiologa wtedy, porobiłem badania, wszystko wyszło spoko. Wiadomo, dla lękowca to jest subiektywnie przeyebana sprawa, bo to odczucie nie należy do najprzyjemniejszych, podkręca się lęk, człowiek sobie wkręca zaraz jakieś choroby serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Noszlia , jak dlugo juz jestes na zero ? Zmniejszalas dawke, czy odstawilas z dnia na dzien ?

 

Pozdraiwam ;)

 

Hej, zmniejszałam dawkę o połowę a na zero jestem od mniej więcej 4-5 dni. Mdłości znoszę ale zawroty są straszne. Jakby mi się woda w głowie przelewała. Jak siedzę albo leżę jest OK ale chodzenie to wyczyn bo mnie "znosi" na ściany.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralas Esci 10 miesiecy, to nie jest bardzo dlugo, ale wystarczy zeby pojawil sie syndrom odstawienniczy. Ja odczuwam skutki po zmniejszeniu dawki wlasnie po 4-5 dniach, a po okolo 14 dniach zaczyna sie psychika stabilizowac. Jezeli bedzie nie do wytrzymania, mozesz wejsc ponownie na dakwe 2,5mg i pobrac kilka tygodni, potem powoli eliminowac. W ten sposob mozna nieprzyjemne symptomy zminimalizowac.

 

Zycze Ci, zebys jak najszybciej wrocila do rownowagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralas Esci 10 miesiecy, to nie jest bardzo dlugo, ale wystarczy zeby pojawil sie syndrom odstawienniczy. Ja odczuwam skutki po zmniejszeniu dawki wlasnie po 4-5 dniach, a po okolo 14 dniach zaczyna sie psychika stabilizowac. Jezeli bedzie nie do wytrzymania, mozesz wejsc ponownie na dakwe 2,5mg i pobrac kilka tygodni, potem powoli eliminowac. W ten sposob mozna nieprzyjemne symptomy zminimalizowac.

 

Zycze Ci, zebys jak najszybciej wrocila do rownowagi ;)

 

Hmm jeśli po 2 tygodniach zacznie sie stabilizować to wytrzymam, nie jest to aż tak długi czas żeby tego nie ogarnąć. Do tego czasu owinę się poduszkami żeby nie obijać się od ścian :pirate:

Lekarka przepisała mi teraz nagle zamiast lamo Ranofren czyli olanzapine....na schizofrenię....nie wchodzę w to, boję się neuroleptyków, już raz miałam uboki po nich dosyć solidne. Chcę chociaż jakiś czas pobyć bez tej chemii, przypomnieć sobie jak to jest...

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×