Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma działania nasennego? Ten lek wpływa na receptory H1, więc ma działanie nasenne. To samo dotyczy kwetiapiny, mianseryny, mirtazapiny, hydroxyzyny, doxepiny, lewomepromazyny, perazyny czy chlora. U mnie zawsze odstawienie tego typu leków wywoływało bezsenność, szczególnie jeśli to działanie było silne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint

raz postanowiłam odstawić leki: venlę i kwetiapinę. 1 dzień czułam się ok, ale już drugi fatalnie. Ból głowy, odruchy wymiotne, było mi zimno nawet termofor nie pomógł. Za szybko odstawiłam. Dawki mam dość spore. Organizm się przyzwyczaił i takie efekty.

A teraz postanowiłam oczyścić sobie organizm i tej chemii. Venlę z 225 na 75. Kwetiapinę o połowę. Na razie nie ma rewolucji. Muszę to przetestować na sobie.

Moja pani doktor pewnie nie będzie zadowolona bo jak tak można bez jej zgody. Karygodne. Można na własną odpowiedzialność.

Naprawdę wyrzuciłabym tą chemię do kibla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint

też tak miałam. Tak jakbym miała grypę, katar a jak wróciłam do leku to przeszło. Te skutki odstawienia mogą być gorsze niż stan z przed brania leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki trzeba stopniowo odstawiac. Jak odstawialam.abilify to szybko zeszlam. W szpitalu tez szybko schodza. Wg mnie za szybko. Ale lekarze.nigdy chyba nie zrozumieja, ze jak pacjent nr jeden zniosl odstawke dobrze to pacjent nr dwa moze ledwo co zyc. Polecam lekarzom sprobowac chocby ssri przez miesiac i nagle zejsc z dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lekarze rozumieją, czy nie ale często robią z pacjenta idiotę np. stwierdzeniem, że przy zamuleniu kwetiapiną należy robić przysiady, pajacyki i trochę się poruszać, to przejdzie. Z własnych doświadczeń wiem, że może amfetamina by pomogła, nic lżejszego. Ale zaprzeczają jakoby kwetiapina powodowała przyrost masy ciała czy inne dolegliwości, które są opisane w publikacjach medycznych dostępnych w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam zolafren jestem już na 2,5 mg i powinienem już nie brać ale się boję.Lekarz powiedział,że po 2 tygodniach na tych 2,5mg mam być i odstawić zostało mi po tym dzieleniu tych tabletek połówki tabletek czyli po 2,5 mg i patrze na nie czy jeszcze ich nie pobrać bo się boje jak będzie i w ogóle ale powiem,że czuję się nieżle.Życzę Wam Wszystkim Zdrowia i dobrego funkcjonowania na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, rzadko tu bywam a co jestem to inna strona forum. Nie wiem gdzie pytac, odstawial ktos z Was mirtazapine? O mamo...tego nie idzie odstawic. O tygodnia jestem "czysta" ale juz pojawia sie bezsennosc, w nocy walenie serducha, gorszy apetyt. Jak dlugo to moze potrwac? Dodam, ze odstwialam baaardzo dlugo...3 lata najmniejsza dawka, pozniej pol roku polowa tej najmniejszej, pozniej 3 miesiace cwiartka i obecnie nie biore nic ale od kilku dni jakies dziwne jazdy. Psych. powiedzial co do odstawienia: co drugi dzien pobrac przez tydzien najmniejsza dawke i odstawic...bardzo smieszne. Oni oprocz teorii w ogole nie maja wyobrazni jak te leki dzialaja w praktyce na czlowieka. Uwazam, ze wszystkie psychotropowe/psychoaktywne to legalny narkotyk na recepte i chyba zdania nie zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do kobiet. Od kilku dni nie biore wenelafaksyny, mam wszystkie objawy odstawienia. Zastanawia mnie, czy wystapienie naglej, niespodziewanej miesiaczki rowniez mozna wiazac z odstawienie leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do kobiet. Od kilku dni nie biore wenelafaksyny, mam wszystkie objawy odstawienia. Zastanawia mnie, czy wystapienie naglej, niespodziewanej miesiaczki rowniez mozna wiazac z odstawienie leku?

 

mysle, ze na 99% tak. tez mialam rozne jazdy z cyklem podczas przyjmowania wenli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda proces odstawienny? zmniejsza się dawkę i wystarczy tylko raz ją zmniejszyć czy np. z połówki tabletki później jeszcze mniej o połowę? wiem,że o tym decyduje lekarz,ale chcę wiedzieć jak to przebiega/ło u Was.

 

 

U mnie proces odstawienny wygladal tak: bralam polowe 15 mg mirty przez jakies pol roku, (czyli 7,5) pozniej przez 3 m-ce cwiartke a gdy odstawilam zupelnie to z miejsca pojawila sie bezsennosc i gorszy apetyt. Bujalam sie z tym pare tygodni z nadzieja, ze to zespol odstawienny mnie dopadl (mimo wszystko) ale po dwoch miesiacach sie poddalam bo schudlam 2 kg i ciagle nie spalam lub bardzo zle spalam. Wyjechalam nawet na urlop z nadzieja, ze mozg sam zaskoczy i bedzie ok. Niestety... Wrocilam do swojej psych, ktora powiedziala, ze nie ma co tego odstawiac bo moj mozg tego potrzbuje ( i ze to nie jest uzaleznienie psychiczne czy fizyczne) tylko, ze leczenie dziala jak u cukrzyka -podajesz insuline i jest ok przestajesz i jest zle. Mysle, ze po tylu latach brania psychotropow mozg jest bardzo uspiony i nie potrafi sam wskoczyc na obroty. Ostatnio czytalam, ze leki antydepr. powoduja powstawanie nowych zrodel neoroprzekaznikow i ze niejako naprawiaja te obszary mozgu (raczej w to watpie). Po niemalze 9 latach brania lekow bylabym zdrowa a tu jest jak jest. Dodam, ze przez caly okres leczenia biore najmniejsza dawke z mozliwych... Zycze powodzenia w kazdym razie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×