Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, ale ja chyba bym nie umial z kolei stopniowo jak wiekszosc tu komentujacych. Sam jestem zdziwiony :shock: kiedys jak mi zbraklo, to dostalem drgawek, uderzylem glowa o sciane i obudzilem sie za pare godzin... Dzis mija 2 tygodnie, i to wlasnie dzis jestem roztrzesiony najbardziej. Ale to chyba psycha szaleje, bo jesli mialbym dostac jakiejs padaczki to chyba raczej na samym poczatku, jak kiedys gdy mi zbraklo na jeden dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei jak kiedyś zabrakło po kilku latach brania, to nie wiedziałem gdzie się znajduję, ogólne osłabienie, nogi z waty i kurvica, poszedłem do ogólnego a później do apteki, ledwo co doszedłem ale wtedy to już byłem mocno uzależniony, no i nie brałem tego w tym czasie przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co wyszliscie z uzależnienia po tak długim braniu? a jak tolerancja wzrośnie danej dawki do maximum to bez podywższania w miare efekt przeciwlękowy sie utrzymuje? powiedzmy np. jak ktos bierze kilka lat bez podwyższania dawki, to czy wtedy jest okej? takie w miare dobre samopoczucie i relaks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec czy wyszedlem juz bo to raptem 2 tygodnie. Chociaz wyglada na to ze tak. Ja bralem zawsze mniej wiecej taka sama dawke, z wyjatkiem raz na jakis czas ciut wiecej, dla relaksu powiedzmy. Tak, tolerancja zdecydowanie widoczna. Tzn moc jak dla mnie caly czas prawie taka sama byla ale znacznie krocej dzialalo. I wcale nie bylo ok w miedzyczasie przez to bo mimo ze meczylem sie okrutnie, to dawki nie zwiekszylem nigdy. Pewnie dlatego tez, udalo mi sie odstawic z dnia na dzien bo, skutki odstawienne to ja odczuwalem na codzien, wtedy gdy bralem jeszcze i to od dawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze tolerancja byla juz taka, ze organizm domagal sie od dawna wiekszej dawki, a dostawal tyle co zawsze czyli nie wystarczajaco. Co do lęku, pierwsze pare dni lęk byl caly czas, na pare dni odpuscil a dzis znow jest, tylko juz nie caly czas i chyba teraz wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mad.max niechcę Cię straszyć ale jak brałeś klona to jazda się dopiero właśnie teraz zacznie. Bo klon ma dłuższy okres półtrwania w organiźmie niż np alprox

 

Nie aż tak długi. 18-50 godzin. Nic juz mu nie bedzie. Teraz objawiają się symptomy psychiczne braku środka, który pozwalał sobie radzić z problemami. Ujawnia się choroba, która była przykryta klonem.

 

Ja biorę z rożnymi przerwami (raczej krótkimi :/) od 5 lat. Ostatnio ciągiem chyba od marca. Nawet nie wiem, czy chce to rzucić. Chyba jedynie trochę ograniczyć. Całkowite wyeliminowanie benzo z życia wykluczam. To nie jest alkohol, ani heroina, by trzeba bylo byc az tak restrykcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino a czujesz sie dobrze bez zwiekszania dawki? i możliwe że jest tak że czuć objawy odstawienne po na przykład roku stosowania tej samej dawki?(w sensie że biorąc dalej tą dawke bez przerywania, objawy odstawienne podczas brania) czytałem w książce że możliwe że działanie przeciwlękowe benzodiazepin utrzymuje sie bez zwiększania dawki, ale pisało też że ta kwestia nie jest jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obserwuję wzrost tolerancji. Długo brałem 3 mg bromazepamu, a teraz 4,5. I nie jest to dawka wystarczająca na jakieś wyjścia z domu - na wyjścia potrzebuję więcej.

 

Jesli chodzi o drugie pytanie, to mogę trzymać się ustalonej dawki i oczywiście nie będzie "objawów odstawiennych" tak długo, jak długo będę ten lek zażywał, ale brak jest zadowalającego efektu uspokajającego. Aby poczuć to, na czym mi zależy, muszę zwiększyć dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy brałem alprazolam, nie obserwowałem narastającej tolerancji, mimo lat zażywania.

- wiesz Achino , chyba coś w tym jest co mówisz , bo jednak Alprazolam jest troche inny od reszty benzyniaków .

Kramer w swej słynnej książce " wsłuchując siew Prozak" piszę ,że Alprazolam swoją budową chemiczną przypomina większośc antydepresantów . Nie chcę twierdzić ,że stanowczo i wyrażnie podnosi on nastrój , ale u mnie z tym lekiem jest tak ,że odpowiednio trafiona dawka czasem naprawdę umie mnie wyrwać z jakiejś depresyjno-lękowej chandry .

Uważam ,że Alpra to dobry i bezpieczny lek , jeśli chodzi o jej możliwości radzenia sobie z lękiem . Od siebie dodam ,że z jakością tego leku w zależności od producenta sa naprawdę duże różnice ( nie ,nie to nie iluzja ). Najlepszy oryginalny Xanax CR,,, i najdroższy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 4 tydzien a tu zamiast lepiej to od paru dni gorzej... Dziwna sprawa, po praktycznie miesiacu najgorsze samopoczucie, bole glowy, serca i jakies jakby roztrzesienie jakby padaczka miala zaraz chwycic. :shock: Chyba naodkladalo sie w organizmie przez tyle lat. A bylo tak pieknie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore xanax od 22 wrzesnia. Od dwochdni zmieniam let cital na paro. Juz bralam xan 0,5co 35 godzin. Biestety zmiana leku spowodowala powrot do1mg, zwlaszcza odstawienir tririco na pramolan. Wracam do tritico,bo musze spac. Ale okropnie boje sie xanaxu,ale co mam robic kiedy tylko on pomaga przy narastajacej panice? More ktos mial podobne doswiadczenia? Prosze napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×