Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ja zazwyczaj mam na niedlugo przed miesiaczka, czesto dostaje miesiaczki wczesniej co jest dziwne bo biore tabletki antykonc., po wybraniu opakowania po 3 dniach pojawia sie okres, z welafaxem czasem od razu dostawalam. nie przejmuj sie, wkrotce to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj psychiatra przepisał mi Venlectine 37,5 mg mam go brać przez pierwszy tydzień po jednej kapsułce a póżniej po 2 kapsułki dziennie. Wykupiłam go już ale boję się po niego sięgnąć :? Nie wiem czy w ogóle go zacznę brać. Tylko że faktycznie przydałoby mi się coś porządnego ale strasznie się boję a mam go łączyć razem ze spamilanem który łykam już 2 lata.Czy ktoś z Was go zażywał :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę, a właściwie bralam velafax od 1,5 roku. początkowo 1 tabletke, doszłam do 3 na dobe, oczywiście pod kontrolą lekarza. pomogła a chwiejność emocjonalną na silne obniżenie nastrou. niestety bardzo zniszczyło mi organizm. mam poziom cholesterolu 400 (norma to maks 200), choć mam niedowage i sosuję lekkostrawa dietę. trafiłam do szpitala z polekowym ostrym zapaleniem trzustki i w tej chwili cay zas mam problem z tym narządem. zbutowałam się i odstawiłam lek, ale z chwila odstawienia zaczełam czuc sie jak narkomn na odwyku. siedzialam w pracy zlana potem, klka razy na trzy cztery zwymiotowałam do kosza na smieci na ulicy, non stop bylo mi niedobrze, na kilka sekund co pare minut raciłam zdonośc widzenia, w nic spalam z ręcznikiem bo musiałam się wycierać ta straszne sie pociłam. wróciła do leku, ale znowu prawie skonczyłamw szpitalu. znow odstawiłam i objawy powrócily. do tego dosły abpsolutnie niekontrolowane histerie. oglądam reklamę w telewizji i płacże jak na pogrzebie mamy, w ogóle nad sobą nie panuję.

 

dodam ze w swom zyciu brałam rózne leki: prozac, fevarinę, seroxat seronil coaxil - zawsze w zwiększonej dawce. po odstawieniu leków niegdy nie miałam takich objawów i niegdy nie miałam gastrycznych skutków ubocznych.

 

przestrzegam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim jestem nowy wiec moze cos o sobie powiem ;) blazej lat 18 od 2007 roku walcze z nerwica:// (mam niewydolnosc oddechowa i nerwica do tego to poprostu masakra wejscie pod schody i juz zadyszka, kołatanie serca, brak jakies nierownowagi psychicznej czuje sie ok tylko wlasnie ta męczliwosc) mialem juz fluanxol, anafranil, pramolan i jeszcze kilka innych lekow ktorych nazw juz nie pamietam. w pon bylem u mojego lekarza zapisal mi velafax biore go jak narazie 3 dzien no i caly czas mi serce wali jak szalone. to normalne?? noo i jak dlugo trzeba czekac na jakiekolwiek rezultaty?? a i jeszcze jedno mam troche problemy z oddawanie moczu to minie?? troche sie tego boje bo tak samo bylo jak mialem anafranil tez mialem z tym problemy i w konsekwencji musialem go odstawic oby tak nie bylo z tym lekiem. pozdrawiam wszystkich ktorzy borykaja sie z nerwica depresja itp i glowa do gory :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny od wszystkiego można się uzależnić.......

Z tego co wiem Efectin fizycznie nie uzależnia - ale z racji tego, że jednak dostarcza jakąś dawkę leku do organizmu po długotrwałym leczeniu trzeba z niego "schodzić" stopniowo. Co do uzależnienia psychicznego to już zalezy od indywidualnych cech jednostki....psychicznie to się można od witaminy C i fast foodów uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temat już jest ale pozwole sobie zapytać

Pani psychiatra przepisał mi Symfaxin ER prze dwa tygodnie dwaka 37,5 po dwóch tyg 75mg do tego mam brac Sulpiryd oraz doraźnie PROPRANOLOL wcześniej brałam PRANAMOL i farmceuta powiedził mi że w/w leki są łagodniejsze od pranomalu i ze powinnam zrobić 2 dni przerwy przed wzięciem nowych leków czy ktoś z was brał któryś z tych elków i czy może coś mi o nich powiedziec?

Dodam jeszce że na recepcie mialam wypisany venlectin (chyab tak nie moge roszczytać) dostałam zamiennik w formie Symfaxin ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghostrider te objawy niepożądane powinny ustąpić po ok 1-2 tyg stosowania leku.

 

Mam takie pytanie czy ktoś z Was zażywał ten lek w dawce 220 mg na dobę?

Jeżeli tak to jakie są Wasze doświadczenia przy zażywaniu takiej dawki?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Mój lekarz mówi że 150 to już sporo i waha się czy podnosić czy nie.Z drugiej strony przeglądałem fora zagraniczne i uderzył mnie fakt że tam bardzo dużo ludzi bierze na prawdę spore dawki leków.Często stosują kombinacje kilku leków i to w bardzo wysokich dawkach.Podobnie jest z clonazapamem który jest bardzo popularny w USA natomiast u nas praktycznie psychiatrzy go nie stosują zastępując go innymi benzodiazepinami.Podejscie do leczenia zasadniczo różni się od tego za granicą.To samo z poziomem naszych lekarzy.Zanim zostałem prawidłowo zdiagnozowany obszedłem 4 psychiatrów i dopiero ostatni z nich potrafił określić co mi dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dawce 300 mg? Amon Rah mnie chyba taka dawka by zabiła:(

Ja mam efectin 75 er i już sie boję, że cięzko bedzie zniego zejśc... ludzie piszą, że tygodniami to gowno trzeba odstawiac albo mieisącami...w sumie na ulotce dawka jest chyba maksymalna 220 mg?! na leki czy na depresje bierzesz?

Ja po efectinie, czyli w sumie wenlafaksynie jakos szczegolnie nie czuję sie pobudzona... nie wiem jak on zwalcza depresję, bo moje leki super, ale jestem po nich tak uspokojona, że najchetniej to bym tylko spała:) ten lek Was pobudza?

 

pozdrawiam

Katarzynka35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miesiąc temu otrzymałam od lekarza nowość Axyven.Wcześniej na moje stany lekowe brałam cital przez około 4 lata ale pewnego dnia cos w moim stanie zaczęło się pogłebiać i dopadły mnie silne leki w ciagu dnia tłumione jedynie snem który o dziwo stał się lepszy.

Tak więc odstawiłam cital na rzecz axyvenu dawki dziennej 37 mg.

Jego pozytywne działanie odczułam po 2 tygodniach tak na dobre.

Lęki odeszły,jest energia,zapał,optymizm.Oceniam go dobrze.

Cena 16zł za opakowania 28 tabl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×