Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!!!

Jednak prognoza się sprawdziła, w nocy pobłyskało, ciutkę pokapało, a dzisiaj nie ma słońca i jest bardzo przyjemnie na dworzu.

Ja niewyspana, bo gorunc w chałupie i emocje nie dały mi spac. Jak już wreszcie hałas na zewnątrz się skończył i mogłam otworzyc okno, to za 2 godziny sąsiadka psa wypuściła na balkon, co by sobie trochę poujadał na całą dzielnię. :evil: Więc wstałam, młodego na regaty wyprawiłam, poszłam z psem i tak się snuję, palę, piję kawę.

 

A wczoraj - pełen sukces. Nie dałam się filmom wkręcic, mega tłum został zniwelowany mega przestrzenią, więc klaustrofobia nie miała pożywki, duchota nie zaskoczyła, bo i tak była cały dzień, kupiłam sobie butelkę picia, aby małymi łyczkami popijac ( gdzieś przeczytałam, że to pomaga) i dałam radę. Wróciłam spocona, zachrypnięta i lekko głucha. ;) A koncert świetny - Lenny Kravitz wielkim artystą jest! :great: I przyszedł min. na naszą trybunę, więc stanie 5 metrów od światowej gwiazdy zaliczone! :D

 

cyklopka, Oj Kochana, jakaś zmęczona , czy zakręcona jesteś... Trudno Cię wyczuc, mam nadzieję, że to lekkie "zmęczenie materiału", taki chwilowy dołek. Ściskam!!!

 

detektywmonk, Gratuluję!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Hej Słońce! Jak się cieszę, że wczoraj chociaż jakoś skorzystałaś z tego dnia. No u mnie rano było super, teraz słońce znowu wychodzi, a tak liczyłam na to, że mi się chałupka choc trochę oziębi... Chodziłam w legginsach, niestety znów muszę wskoczyc w krótkie gacie. :bezradny:

 

Byłam w rossku po odplamiacz, bo wylałam sobie colę na spodnie wczoraj, kupiłam po drodze wino, bo mule będę robic na obiad, promocja była na nie w lidlu. Monsz coś sobie zrobił w nogę i ledwo tupta, nie wiem, czy go wyciągnę na spacer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, jakby Ci o wpół do dwunastej w nocy leciał dźwięk z pięciu różnych źródeł, to też by ci się mózg przepalił :(

 

Jestem chwilowo sama w domu, to może chociaż jedną półkę przewącham, mimo że niedziela Nie jest dniem sprzątania, ale chciałam skorzystać, że nikt nie paczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :*******

Dalam sie skusic rankiem na mrozona kawe ( moja to wersja dla kobiety w ciazy czyli w knajpie prosze zeby miz robili slabiuska bo mnie pozniej tyrpie) I na krotki spacer pod hale po gazety i ledwo wrocilam :shock: niepokoj mi sie wlaczyl , upocilam sie tak ze pot m splywal od kolan do kostek takimi kropelkami , wlosy cale mokre a rano je mylam :hide::hide::hide:

Pie ... le nie wychodze juz!

Zagrzebie sie w tym domu bo nie mam sil na taki upal.

Czuje sie do kitu psychicznie i nie wiejm czy tylko ja tak mam???

 

kosmostrada, :********* ciesze sie bardzo ze dalas rade na koncercie , zreszta wiedzialamz e tak bedzie:P :)

Kochana a dasz mi przepis na te mule? nie robilam nigdy sama to z checia moze i skosztuje :)

 

mirunia, podziwiam:********* za ta wode wczpraj , ja sie balam wychodzic ze gdzies fikne , zreszta mowie od kiedy szlam 5km w upal do ginki to mam wrazenie ze mi mozg wypala slonce i mnie lapia lęki.

 

 

Zebrec, hey:******** ja w upaly umieram 8)8)

 

 

detektywmonk, tez wskoczylam w krotkie gacie a nie chodzilam kilkanascie lat w takich .

 

 

cyklopka, na mnie teraz tez nocne wrzaski i w ogole wrzaski zle dzialaja. Od tych awantur i imprez na dole mam tak :******* wiec wcale sie nie dziwie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, słodziak! ale że tak na plecach leży, jak nie kot... :shock:

 

Zebrec, Hej! upałom mówimy zdecydowane nie... :?

 

mirunia, platek rozy, dzielne jesteście Dziewczyny, bo u mnie czasami zawieje, a ledwo zipię. U Was chyba bym na stałe pod prysznicem siedziała...

 

platek rozy, Mule prosto się robi. Myjesz w zimnej wodzie, oczyszczasz jak potrzeba. Na patelni na oliwie podsmażasz cebulkę, potem czosnek, zalewasz białym winem, czekasz aż trochę odparuje, potem dodajesz pokrojone pomidory bez skórki lub z puszki, , do smaku sól, pieprz lub troszku chilli, wrzucasz mule, potrząsając czekasz, aż się otworzą, wyrzucasz nieotwarte, tak z 5 minut dusisz, sypiesz pietruchę i gotowe. Do pożerania z bagietką lub makaronem.

 

JERZY62, Heloł! :papa:

 

Wybraliśmy się jednak na spacer popatrzec na morze. Po powrocie obowiązkowy prysznic. A miało dziś byc chłodno... :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, u mnie dalej patelnia , prazy niemilosiernie i mam dosc.

 

 

kosmostrada, dziekuje za przepis , wyprobuje koniecznie! :uklon::uklon::uklon:

 

mirunia, cyklopka Kociaki boskie :D:D:D

 

Ja nawet w eny nie mam na pisanie , tak mi goraco.Siedze tylko popijam wode z limonka i przegladam Womens Health .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, No to chociaż na wieczór masz lepiej. Chwila oddechu.

 

platek rozy, No właśnie Kochana, jak się trzymasz?

 

A ja siedzę z nogami do góry, bo strasznie mnie bolą od łażenia w gorunc. Sprawdzałam prognozę jutro - ma byc znośnie u mnie, bo potem znów patelnia. Wykorzystam to i zaliczę sprzątanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, Wiem dokładnie Słońce, nie masz nawet za bardzo jak wyjśc ze złej fazy, bo jesteś uziemiona i wyczerpana... Już niedługo odżyjesz, upały miną, sił nabierzesz, dziac się będzie. Cierpliwości Kochana, to już naprawdę zaraz się skończy. Tulam Cię mocno, bo wiem jaki to koszmar. Pamiętam w ubiegłym roku masakryczne upały, a ja uziemiona w telepawce w chałupie, nie miałam nawet siły i możliwości powalczyc. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, mnie ratuje tylko chłodny prysznic i mokra zimna gaza, którą chłodzę czoło, ramiona, ręce, czasami i łydki.

Mało się poruszam, bo jak tylko pochodzę po domu, to cała jestem mokra.

U mnie znowu słońce wyszło i praży balkon, muszę zamknąć, żeby ten żar nie wpadał do pokoju. :hide:

Za ponad godzinkę będzie już zachód, więc ochłoniemy. Takie życie, to nie życie... Polska nie przyzwyczajona aż do takich temperatur, nie mamy mieszkań dostosowanych. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam popołudniowo :yeah:

 

w nocy spać nie mogłam przez ten upał :hide: zasnęłam gdzieś po 3 jak przeszła burza z deszczem i się trochę ochłodziło :bezradny:

miałam coś tam dzisiaj zrobić, ale nie mam mocy :P

wyszłam do sklepu po lody to wróciłam cała mokra :roll:

idę skonstruować jakąś herbatę mrożoną na ochłodę i chyba skończę czytać książkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, mirunia, Poki co to jestem przerazona bo mi sie te lęki poutrwalaja jak tak dalej pojdzie ...Ja chce normalna temp w granicach 25 stopni , wtedy sie czuje dobrze.''

 

W domu mam strasznie nagrzane, chodze cala spocona ... jedyne chlodniejsze miejsce to lazienka.

mirunia, dokladnie to nie nasz Polski klimat i sie meczymy ogromnie.

 

Zdrowi sie mecza a co dopiero my chorzy. Spotkalam koelzanke z bloku obok , mowila ze strasznie zle znosi upal a ona calkiem zdrowa , jej dziecko zaburzone (bierze lamotrygine) to musi ostatnio na uspokajaczach trzymac bo ponoc strasnzie agresywne przez ten upal i ja gryzie , wyrywa jej wlosy :hide::hide:

To jak ja mam sie czuc dobrze????

 

acherontia-styx, hey :******** ja na wpol leze i ogladam film albo gazete przegladalam . Teraz zrobilam twarozek na kolacje .

11828646_871837266227109_4474262216634938201_n.jpg?oh=db66d8d953993fab927d2ea7fc23498b&oe=567BA3FD

 

Nagotowqalam dzis obiadu na kilka dni. Pikantna mexykanska salsa z mielonym miesem wolowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, platek rozy, No właśnie gdybyśmy mieli domy budowane na sposób np. chocby włoski, to pomimo upałów, w chałupie byłoby ok. U mnie na wieczór robi się przyjemnie i co z tego, kiedy dom nie chłodzi się, w ciągu dnia czasami gorzej niż na zewnątrz, bo na dworzu chociaż czasami wiatr zawieje.

Nasze domy chyba z zasady ciepło muszą przyjmowac i trzymac...Ale zimy już nie te co kiedyś, a lata południowo-europejskie. :bezradny:

 

platek rozy, Że Ci się chciało tak gotowac... :brawo: Ja zrobiłam te mule, od stania przy kuchni jeśc mi się odechciało, wmusiłam w siebie.

 

acherontia-styx, No i Ciebie też dopadła zaraza upałowa... :bezradny:

 

Piję herbatkę ziołową, trochę poczytam i chyba postaram się wcześniej pójśc spac, bom niewyspana, a jutro wstaję skoro świt młodego wyprawic. Oj żeby dało się dziś pospac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, u mnie też najchłodniej jest w łazience... a w ogóle, to chyba będę spała na balkonie. :bezradny:

Prognoza pogody w tv jest przerażająca :hide: podobno jeszcze 2 tyg. ma tak być, u mnie do 36st. ..... chyba się wykończę, a co to będzie jak przyjdzie mi chodzić do pracy. Nie mam w pracy klimatyzacji, ani nawet wentylatora. :shock::shock:

Koleżanka chciała kupić do domu wentylator i nigdzie nie mogła dostać... wykupione i brak dostaw :bezradny: no można się załamać.

 

Płatuś, apetycznie wygląda ta salsa, ale pikantne dania w upał jeszcze bardziej rozgrzewają organizm, tak mi się wydaje. ;)

Piję teraz zimną miętę z cytryną, mięta ochładza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, no wlasnie a moj blok docieplali jeszcze chyba ze dwa lata temu :shock: i duchota ogromna , nie wychladza sie mimoz e mam wentylator wlaczony i okna pozamykane , otwarlam dopiero teraz.

 

mirunia, Wlasnie slyszalam o tych wentylatorach bo moja siostra chciala tez nabyc i nie znalzala w zadnym markecie w byla w trzech.

Ja pikantnie pichce dla podkrecenia metalobilzmu :mhm::D ale moze faktycznie zrezygnuje na te dni.

Takze slyszalam prognozy i u mnie to samo co u Ciebie ma byc jesli idzie o temp. Boje sie nawet myslec jak to przetrwam :hide::hide::hide::hide: juz mam ciagly niepokoj , upal mnie w traume wpedzi :shock::shock::shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×