Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytat na dziś


Arhol

Rekomendowane odpowiedzi

"Znasz przypowieść o żabie w śmietanie? Jak dwie żaby wpadły do dzbanka ze śmietaną? Jedna, myśląc racjonalnie, szybko zrozumiała, że opór jest bezcelowy i że losu nie da się oszukać. A może jest jakieś życie pozagrobowe, więc po co się niepotrzebnie wysilać i na próżno pocieszać płonnymi nadziejami? Złożyła łapki i poszła na dno. A druga była na pewno durna, albo niewierząca. I zaczęła się szamotać. Wydawałoby się, po co się szarpać, jeśli wszystko przesądzone? Szamotała się i szamotała... Aż ubiła śmietanę na masło. I wylazła z dzbanka. Uczcijmy pamięć jej towarzyszki, przedwcześnie poległej w imię postępu filozofii i racjonalnego myślenia."

 

~ Dmitry Glukhovsky – Metro 2033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''''Nie muszę mieć nie wiadomo czego, i nie wiadomo gdzie być,

potrzebuje tylko Okna na świat,

by w zgodzie z Samym Sobą żyć,

Nawet zamknięte Każde jest inne,

po otwarciu jak zwykle podobne,

nie chce się już żadnego otwierać, bo zamieniają Moje życie na. . . Drobne .''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,człowiek, który poradziłby sobie na wyścigach, poradziłby sobie ze wszystkim, do czego by się przyłożył. musi mieć charakter, wiedzę, dystans. ale nawet z tymi walorami wyścigi to twardy orzech do zgryzienia, zwłaszcza, kiedy trzeba zapłacić czynsz i dziwka czeka z wywieszonym jęzorem na piwo. są pułapki, za nimi pułapki, za nimi pułapki. są dni, kiedy ziszcza się wszystko, co niemożliwe. jednego razu pierwszą gonitwę wygrał koń grany 50 do 1, w drugiej grany 100 do 1, a dzień zwieńczyło zwycięstwo typowanego 18 do 1. kiedy człowiek próbuje chapnąć parę peso na czynsz, ziemniaki i jajka, to w takim dniu może się poczuć jak skończony imbecyl.

ale nazajutrz można mieć sześciu czy siedmiu zwycięzców przy sensownych, uczciwych stawkach. tyle że większość nazajutrz nie przychodzi. trzeba cierpliwości i ciężkiej pracy; trzeba myśleć. to pole bitewne i można się nabawić nerwicy wojennej. jednego razu zobaczyłem kumpla: zamglone spojrzenie, otępiały. było już późnawo i wyścigi dotąd szły sensownie, ale on jakoś się przejechał, domyśliłem się, że postawił za dużo, chcąc się odkuć. przeszedł obok bez słowa, nie wiedząc w ogóle, gdzie jest. przyglądałem mu się. wparował prosto do damskiego kibla. wrzaski, wybiega. tego właśnie mu trzeba było. otrząsnął się i trafił zwycięzcę w następnej gonitwie. ale nie polecam tego sposobu wszystkim, którym gra nie idzie.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I’m a complete failure. At everything I do, I’m absolutely worthless. I know this, and yet I continue to burden the human race with my presence. Every day I rob the world of valuable air by breathing. I’m a thief, and I hate myself for it. I don’t deserve to exist. But even though I know it’s the right thing to do, I’m such a useless coward. I don’t even have the courage to jump!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

 

Trud­no ok­reślić je­go wiek. Ale sądząc po cy­niz­mie i zmęcze­niu światem, będących od­po­wied­ni­kiem da­towa­nia węglem dla ludzkiej oso­bowości, miał ja­kieś siedem ty­sięcy lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×