Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Mam ustawione leki:

Mianseryna 30mg i Amitryptylina 50mg (wieczór). Od tygodnia zażywam też Tegretol 1x200mg (rano) 2x200mg(wieczór).

 

Od jakiegoś czasu, strasznie się pocę. Przed tegretolem też się pociłem, ale teraz, jak wyjdę do sklepu to wracam cały mokry. Czy to połączenie amitryptyliny i Tegretolu tak działa? Czy mianseryna też może mieć w tym udział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że mam diagnozę choroba afektywna dwubiegunowa, leki brałam 10 lat, odstawiłam antydepresanty 2 miesiące temu, i lepiej się poczułam, lęki zniknęły, okazuje się że mieszanka antydepresant plus tegretol plus perazin powodowały lęki ogromne, teraz mam takie zwykłe:) da się żyć, tydzień temu z dawki 50 mg perazinu zeszłam na 25 perazinu, a dziś na zero, zostało mi 600 mg tegretolu, ja po tych lekach to nie mogłam pracować 8 godzin, nie chcę już brać leków, chcę zobaczyć co będzie bez antydepresantu i perazinu. W czasie tych 10 lat problem który we mnie siedział i powodował nerwicę załatwiłam na ile się dało. Teraz uważam że leki mi szkodzą a jestem w nich utopiona przez lata brania, teraz to już będę miała efekty brania leków bo oczywiście są efekty. Mi te leki pomagały żyć z traumą której nie chciałam nazwać, dziś to załatwiłam i cierpię biorąc leki.

Nie wiem jak mi się uda przeżyć bez tych leków, ale chcę się uczyć czuć bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam przepisany Nerotop 0,6 jedna tabletka wieczorem i tylko ten lek. Chciałbym się dowiedzieć czy ten lek działa uspokajająco na reakcje emocjonalne i na ogólne uspokojenie, po początkowym okresie przymulania. Mam problem, że np. będąc w pracy cały czas się pocę i mam zimne ręce, a gdy się spieszę w czymś to jeszcze trzęsą się mi ręce. To pocenie i zimne ręce występuje również w domu, gdy siedzę i nic nie robię, oglądam telewizję, czy gram w grę, natomiast wieczorem ok. godziny 22.00 problem już nie występuje, ma suche pachy, a ręce łatwo rozgrzać mimo, że gram w tą samo grę, czy siedzę i rozmyślam.

Pomoże ten lek na tak pobieżnie opisany problem. Widzę, że lepiej sobie samemu na początku zmniejszyć dawkę, mam nadzieję, że tabletkę można podzielić. Pytam się bo nie wiem czy wykupywać lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid skutki uboczne trochę odstraszają. Jak ja to zawsze mówię jest źle, ale może być gorzej. Zupełnie jak z moją tarczycą lekarz tylko sprawdził TSH bez ft3 i 4 i uznał, że mam niedoczynność, przepisał leki ja myślałem, że pobiorę trochę leku i hormon się unormuje, a tu niespodzianka lek rozleniwia tarczycę i lek muszę już brać do końca życia, tak sobie poprawiłem, a żadnej poprawy nie widzę po wyrównaniu hormonów.

Ale pewnie wykupie. Jak byś mi jeszcze doradził, bo widzę, że masz duże doświadczenie :D , czy wziąć przez dwa dni po 300 mg, czy od razu z grubej rury załadować i w ogóle nie kontaktować co się dzieje. Nie wiem dlaczego lekarz na początku nie zalecił tak zrobić. No chyba, że się nie da podzielić tabsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od 3 dni mam problemy z zawrotami i koordynacją ruchową, głównie zadziałał na błędnik. Czuję się jak po alkoholu, to raczej chyba nie przejdzie, bo dzisiaj już nawet muszę się łapać przedmiotów i ściany. Dawka 600 mg. Przy 300 takie cuda się nie działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosh, te skutki uboczne miną. Najlepiej zacząć od 100mg albo 200mg żeby uboki miały mniejsze natężenie. Zostań przy 300mg, ta dawka może w zupełności wystarczyć.

A jak działanie na twoje objawy o których pisałeś:

"będąc w pracy cały czas się pocę i mam zimne ręce, a gdy się spieszę w czymś to jeszcze trzęsą się mi ręce. To pocenie i zimne ręce występuje również w domu, gdy siedzę i nic nie robię, oglądam telewizję, czy gram w grę, natomiast wieczorem ok. godziny 22.00 problem już nie występuje, ma suche pachy, a ręce łatwo rozgrzać mimo, że gram w tą samo grę, czy siedzę i rozmyślam."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid całe szczęście, że teraz nie mam pracy bo jak piszę, nie daje rady nawet chodzić między pokojami. Dalej tak jak było, a na pewno nie jak wieczorem, kiedy bez lekarstw jest mi ciepło, nie pocę się mimo, że myślę o tym samym co przez cały dzień lub nawet próbuję się zdenerwować. Na przykład wczoraj o czym myślałem wieczorem, że aż nie mogłem zasnąć jednak się nie spociłem i tak jest zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek przy dłuższym stosowaniu faktycznie jest niebezpieczny dla organizmu? Biorę 2x200mg i jest świetnie, wyciszenie i stabilizacja, więc nie chciałbym z niego rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie duzo sie dzialo glownie zle,hustawki nastrojow,glupoty mega power we wszystki,wszedzie mnie bylo pelno jakas hipo chyba ,choc dr powiedzial,ze po prostu labilnosc i za malo danych ,zeby cos stwierdzic i ,ze nie mam sie zamartwiac ,ze to jakies CHAD czy cos,wypytalam o wszystko cyklotymie,chad ,border,myslalam,ze sie pokicham ze strachu przed tymi zaburzeniami :( Czas sie przeprosic ze stabilizatorami,nie usmiecha mi sie to,ale musze ,bo juz nie daje rady ,zrobilam pare glupot i musze brac te leki jednak,przynajmniej przez pare miesiecy,boje sie przyrostu wagi ,jak zawsze,ale zrobie wszystko,zeby mi to przeszlo ,bo mam juz dosc. Na poczatku bylo fajnie,wszystko mi sie chcialo ,a normalnie zero motywacji,wiec wreszczcie dotarlo do mnie,ze to normalne nie jest.Lepiej pozno niz wcale.

 

-- 18 gru 2014, 16:04 --

 

2 dzien na karbie 450mg(mam tabl po 300mg Neurotop konkretnie) Juz dwa razy mnie ten lek wyciagnal,mam nadzieje,ze teraz tez tak bedzie,wtedy zadzialala szybko(po jakims 1,5 miesiaca brania,byly juz oznaki poprawy)Tylko te uboki,ale musze przebolec na dzis nudnosci i raz wymioty.Kiedys byly uboczne po Tegretolu gorsze jak dla mnie,tzn ja mialam gorsze uboki.Mam tylko nadzieje,ze nie bede wymiotowac ciagle,bo bede musiala zrezygnowac z leku kolejnego juz,a zdycham :( Jak bralam wczesniej Karbe to mialam nudnosci,ale nie wymioty.Zebym tylko wytrwala na jakims stabilizatorze w koncu,bo zawsze mam problem z braniem,przychodzi dzien i rzucam normatymiki w cholere przez uboczne itp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karba to dobry lek. Mnie pomógł bardzo szybko. Wyciszył, wyrównał nastrój. Niestety jest dość "ciężki" i dlatego może powodować problemy z żołądkiem, a na dłuższą metę także z wątrobą.

Przy karbie stosowałem Esseliv (to samo co Esentiale), dzięki temu "bebechy" mnie tak nie bolały.

Lek skuteczny, ale niestety przy dłuższym braniu trochę zatruwa. Psychiatrzy powoli wycofują się z jego stosowania.

Co do stwierdzenia ChAD - jeśli nie zaczęła się od manii, ciężko stwierdzić ją w krótkim czasie. Czasami ujawnia się natychmiast po podaniu leków na depresję, a czasami dopiero po latach stosowania. Ja taką diagnozę dostałem po około roku leczenia depresji. Niektórzy w hipomanię mogą wpaść nawet dopiero po kilkunastu latach brania antydepresantów. Bywa różnie i różne czynniki mogą aktywować ChAD. W każdym razie, nie wkręcaj sobie tej choroby. Jeśli ma się kiedykolwiek u Ciebie ujawnić, zauważy to lekarz. Bo Ty hipomanię możesz uznać na przykład jako remisję depresji. Olej diagnozowanie siebie samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś bierze tegretol, zeby lepiej sie koncentrować?

Ja mam przepisany i trochę boje sie wziąć - z tego co tu czytam to objawy po nim sa takie jak to przeciwko czemu miałabym to brać!

Biorę oprócz tego sertagen i zaczynam trittico. Tegretol dostałam ze względu na nieprawidłowe wyniki eeg. Mam dzięki niemu być bardziej skupiona i spokojniejsza. Ale czy spokojniejsza nie znaczy w rym wypadku zmulona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie uczyłem się w czasie brania neurotopu bo nauke miałem już za sobą brałem do tego trilafon-neuroleptyk myśle że jeśli stan psychiczny jest stabilny to te leki nauki za bardzo nie uniemożliwią i nie zamula tak żeby nie mogło się normalne funkcjonować nie aż tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tą szkodliwością karbamazepiny? Zamierzam całkowicie olać wszelkie SSRI i inne gówna, które czynią człowieka robotem bez emocji i chęci do życia, na rzecz stabilizatorów i ew. chlorprotiksenu na uspokojenie. Brałem niedawno karbę i działała dobrze, odstawiłem bo się skończyła. Chciałbym spróbować zostać na samych stabilizatorach plus ewentualnie od czasu do czasu jakiś metylo okazjonalnie. Nie widzę innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem karbe , razem z paroksetyną , ustabilizowała mi nastrój , nie miałem Huśtawek , puki paro działało , Paro przestało działać to odstawiłem . Jest szkodliwa na kości podobno i jest mocno toksyczna. badania wątroby trzeba robić . Lek nie warty grzechu . Sam chcę odstawić Wszystkie SSRI , jak fluo nie zatrybi , a jak zatrybi to wkońcu przestanie działać i i tak trzeba będzie odstawić . na lekach tracę wszystkie emocje,odruchy ludzkie.

 

-- 16 sty 2015, 01:28 --

 

Dodam tylko że brałem 4 lata i nic szkodliwego nie zauważyłem , wątroba w normie , mimo że często ją masakrowałem różnymi substancjami, 4 lata łykałem tegretol różne dawki , także jak ci pomaga to możesz brać , ale wątpie by to jakoś działało. Może jedynie tłumić emocje,zmulać czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×