Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79, czemu nie wenla? słyszałem, że paro jest najlepsza na lęki więc chciałem tego, bo ja się z lękami głównie borykam, z zamartwianiem obsesyjnym też.

wiem, że wenla jest nie tylko serotoninowa ale i noradrenalinowa, a brałem już noradrenalinową mianserynę i nie wspominam jej wesoło.

niemniej jeśli paro nie zadziała odpowiednio to całkiem możliwe, że następnym lekiem będzie wenla :)

z drugiej strony idę też na psychoterapię i może to się okaze najlepszym punktem leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po 3 latach ponownej (drugiej) przygody z Sero aka Xetanor od marca br roku jestem czysty.

Ciekawe ile dam radę bo jestem tak nerwowy, że ciężko mi samemu ze sobą wytrzymać.

Potrafię tak szybko się zirytować i wkurwić, że nici ze snu jak nerwy wezmą górę.

Minęło 5 miesięcy bez Xeta i już się zastanawiam czy znowu nie wrócić.

Chociaż te 15 kg więcej, które dostałem w spadku po leku skutecznie mnie odstrasza bo odstawiłem a 15 kg nie odeszło z codziennym nie braniem piguł :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIanseryna silnie blokuje receptor H1 stąd senność. Ale też NRI oraz zwieksza uwalnianie noradrenaliny. Ja ją brałem kilka dni i wtedy dostałem silnego leku po niej (na noc mnie usypiała szybko)a na drugi dzień tylko pierwszego nia bylem zmulony pierwszy dzień tzn. jakby ogłuszony potem nic nie czulem a trzeciego dnia z rana silny lęk nie do wytrzymania. Poźniej też bralem ją kilka dni ale bylem senny , letargiczny. Ją sie bierze na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, ja tak mam ze najchętniej to bym spała albo leżała i czytała książkę. Choc w pracy mocno zapitalac i może dlatego potem nic mi sienie chce robic

 

-- 13 lip 2014, 13:07 --

 

lunatic, wenla lepiej działała na lęki niż paro?

A próbowalas innych leków, jesli tak to jakich i z jakim skutkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Ja mialam ja przepisana z paro....ale wytrzymalam na niej tydzień(bralam ja na noc),rano bylam nie przytomna...nie moglam sie dobudzic....jak ja odstawilam,wszystko bylo ok.

 

ja brałem mianserynę razem z esci, czułem jakby mi coś blokowała w głowie, bo moje myślenie i ruchy były strasznie niezborne. nawet, krótką wypowiedź na forum ciężko było napisać.

 

Tojaaa,

jetodik, a co Ty bierzesz na lęki?

 

w tej chwili paroksetynę 20mg. nie wiem dokładnie, który już dzień, ale mniej niż miesiąc i solo to jakiś tydzień dopiero, wcześniej łączyłem ją z olanzapiną i kwetiapiną, jednak zmulenie po takim zestawie było zbyt uciążliwe.

wracając do paro, to coś tam chyba pomaga na lęki, jednak wczoraj wieczorem zacząłem myśleć o przyszłości i się zamartwiać, przez co pojawił się silny lęk, że aż nie mogłem zasnąć :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, "Szału nie ma" - tak bym właśnie to określił ;)

wątpie, że wenla jest lepsza, chociaż każdy indywidualnie reaguje na leki także, nigdy nie wiadomo.

ja na razie czekam cierpliwie na efekt, gdy nie poskutkuje, to się bede zastanawiał.

a próbowałaś psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, ja biore 40 paro na napięcie i lęki. Szału nie ma, czy wenla jest lepsza?

Nie do mnie pytanie, ale powiem ci ze ja biore teraz paro 30mg i wenlafaksyne 150mg na wieczór najlepsze jest to ze ja spie po wenli wiec to chyba nie jest lek

dla mnie, ale nie to chcialem powiedziec przy 30mg paro+150 wenli jak wstane rano czuje caly czas niepokój i tylko jak wezme alprazolam to przechodzi, co ciekawe jak bylem na 75mg wenli+paro to nie bylo tego niepokoju, wiec tu chyba chodzi o to dzialanie na noradrenaline powyzej 75mg zalacza sie niepokoj ,napiecie i stany lekowe,jestem ciekaw jak bylo by na samej wenli, boje sie troche schodzic z paroksetyny bo dlugo ja biore, pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, a czemu dorzuciłeś wenle do paro? paro nie pomagała brana solo?

Na stany lekowe pomagala, ale na depresje nie bardzo, liczylem ze wenla mi pomoze doda energii bo paro wrecz mi ja odbieralo, paroksetyna rozleniwia, zamula, nie bralem jeszcze fluoksetyny i sertraliny,ale czy zmiana ssri cos da ??

Escitoplarm bralem przez 9 miesiecy razem z paroksetyna mianseryna i lipa deprecha nie ustapila, nie wiem co mam robic :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyne biore od konca stycznia 2013r, przez ponad rok na dawce 60mg,teraz od kilku miesiecy jestem na zmniejszonej dawce.

 

-- 13 lip 2014, 16:00 --

 

jetodik, na razie szukam dobrego psychoterapeuty. Kiedyś chodziłam i bez efektów.

 

Patryk29, a jak długo bierzesz paro! Mnie martwi to, ze 40 paro nie wyeliminowała do końca niepokoju i lèkow. Nie wiem juz co ma mi pomoc..

Mysle ze paro ci to wyeliminuje tylko daj jej czas paroksetyna sie dlugo roskreca,

jak dlugo ja bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×