Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Was z tyciem na paroksetynie? Komuś przybyło kilogramów? Z profilu leku wynika że bodaj najbardziej z SSRI ma potencjał do przybierania na wadze. A pytam dlatego że ja na paroksetynie chudnę... Wcześniej brałem ją z topiramatem który jest delikatnym anorektykiem (nie zawsze) i rzeczywiście obniżył mi apetyt początkowo, ale po paru miesiącach jadłem już normalnie. Od miesiąca nie używam już topiramatu, a w dalszym ciągu tracę na wadze - nieznacznie, ale zauważalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo, 7 po dwóch latach brania to jeszcze nie dramat, zakładając że teraz już waga stoi w miejscu. Pamiętam z forum dramatyczne opisy ludzi którzy po mirtazapinie przybierali na wadze nawet i 30 kilo... :( Z neuroleptykami stosowanymi przewlekle bywa jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, cholerka teraz to już sama nie wiem. Dwa lata temu przyszłam z lękami i zaburzeniami snu, od dwóch lat nie mam już lęków i sen był dobry, ale co jakiś czas dopadają mnie spadki nastroju (czasami częściej) i bóle głowy czy też stawów. Boję się zacząć dodawać leki, a ostatnio zapisany lamitrin mnie uczulił. Więc znów sama paro. Pracuję, wyjeżdżam, ale te cholerne amplitudy.

depas, stoi, nie wiem dlaczego przytyłyśmy, bo jemy tak samo. No ale ważne że nie przybieram ciągle, choć wiadomo jako kobitka chciałam bym być taka jak wcześniej ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo, przyznaję się bez bicia - zdecydowanie bardziej pociągają mnie kobiety z "kształtami" tam gdzie trzeba niż te co reprezentują obecny trend we wzorcach wyglądu :)

 

-- 07 lip 2014, 12:50 --

 

Tańczący z lękami, Alicję? Sorki, nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, jak długo lykales paro i czemu odstawiłes?

bite 7 lat w dawce 20mg a przerwałem bo mimo brania zaczęły pojawiać się lęki więc mądra pani psychiatra kazała odstawić zupełnie a skutki były opłakane i niestety przestałem wierzyć psychiatrom. Zacząłem zgłębiać wiedzę tajemną, wręcz szamańską :D nt. leków przeciwdepresyjnych i ich działania na moje schorzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, i od razu zacząłes łykać sertre?chwalisz ja sobie?

 

-- 07 lip 2014, 17:39 --

 

Powiedzcie mi czy antydepresanty w ogóle leczą nerwice powodując prawidłowe działanie receptorów odpowiedzialnych za napięcie i lęki czy tez działają dopóki sie je bierze a po odstawieńiu wszystko wraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leki są po to żeby przetrwac cięższy okres, wspomóc psychoterapie dzięki której można osiągnąć głębszy wgląd w siebie, dojść do przyczyn nerwicy, lęku, depresji, pozytywnie sie nastawić i wtedy można próbować zmniejszac bardzo powoli....same antydepresanty nie wyleczą, w większośći przypadków po odstawieniu objawy wracają...bądź wracają po jakims czasie...czasami warto leczyć sie tymi lekami cały czas i utrzymywać dzięki temu w miare dobre samopoczucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, u mnie tycie na paroksetynie zależy od dawki, przy powyżej 20mg zaczyna się tycie, na 20mg nie bardzo, na niższych także, ciężko mi bez leków przytyć normalnie, a z paro przez 6 miesięcy przybrałem 12-13 kg, po odstawce w miesiąc straciłem 8 kg, podejrzewam, że sporo z tych kilogramów było po prostu wodą zatrzymaną w organizmie, bo nie możliwe jest tak szybko spalić tkankę tłuszczową, chyba, że wynalazłem dietę cud ;) Tak na serio to w te upały z dnia na dzień zauważałem jak traciłem cenne kilogramy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja juz wcześniej chcialam zmienić esci,ale moja dr.upierala sie,ze to taki dobry lek....

Minelo pól roku i....nie wiele mi pomogl....wciaz towarzyszy mi ten okropny zament w glowie....a od jakiegoś czasu chodze poddenerwowana jakbym miala zaraz,wybuchnąć ... wiec moja p. dr. po tak długim czasie stwierdziła, ze jeśli nie będzie poprawy do nastepnej wizyty, to zmieniamy na....venle.

Boje sie Venli,bo nie znam tego leku,kiedys juz bralam paro i wolalabym przejść wlasnie na paro...

 

Ile mg escitalopramu bierzesz? Może trzeba podwyższyć dawke skoro zrobiłaś się poddenerwowana. Być może lek już słabiej na Ciebie działa?? hmmm .... albo działa tylko nie tak jakbyś chciała, czyli źle. To już lekarz prowadzący albo ty powinnaś wiedzieć.

 

Pamiętam, jak doktor obnizył mi dawke z 40mg na 10mg anafranilu bo powiedzialem ze nie widze roznicy a dobrze sie juz czulem na mniejszych dawkach (najpierw wchodzilem z 10 na 20 potem 37,5). I raz to poczulem ze mi czegos jakby brakuje - leku chyba we krwi a drugie to zrobilem sie jakis poddenerwowany zupelenie bez powodu - wtedy nie wiedzialem dlaczego teraz uwazam ze na 99,9% byla to sprawa zbyt szybkiego zmniejszenia dawki i to az o 30mg. Lekarz oczywiscie nie pomyslal zeby spowrotem zwiekszyc dawke tylko olanazapne co bralem okruszek na sen chcial mi zwiekszac:/

 

Ciekawe czy Twój lekarz zanim da Ci wenle najpierw odstawi Ci esci? Być może zrobi tak że odstawi Ci z dnia na dzień esci i da w "zamian" wenle. Wtedy możesz (ale nie musisz) dostać objawów odstawiennych po esci. I wtedy nie bedziesz wiedzieć czy to wenla źle na ciebie dziala (skutki uboczne) czy to odstawienne objawy po esci. JA tak miałem jak przechodzilem z citalopramu 20mg na wenle. Lekarka nie odstawila mi citalopramu stopniowo zmniejszajac dawke tylko z dnia na dzien do zera i wszystko mi w środku drżało jak galarete i lęki i aż musiałem afobam łykać, którego wczesniej nie łykałem. Takie mi wrażenia lekarka zafundowało swoim konowalstwem.

 

Druga sprawa jesli brałąś paro i byłaś zadowolona to dlaczego bierzesz esci a nie paro?

 

-- 08 lip 2014, 20:06 --

 

Ja bralem raptem 3 tygodnie esci i to w malutkiej dawce a i tak po odstawieniu (bo w sumie nie bylo juz z czego schodzic i zmniejszac dawki bo i tak bralem 2,5 mg) dostalem zawrotow glowy. odstawilem bo bylem bardzo senny na esci i z tej sennosci pojawialy sie klopoty z pamiecią oraz umysł mi sie zrobił jakiś zamglony a i spalem też do poludnia nieraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×