Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Straszne leki te nuroleptyki. Przestrzegam przed ich braniem. To co one robią z mózgiem tego się opisac nie da. Jeżeli ktoś bierze 3 dni maks i czuje jakby był odłączony od mózgu zdecydowanie odstawic. Można sobie niezłego kłopotu narobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawałem 10mg przeciwlękowo, a i tak musiałem kolegę prosić, żeby ze mną na pocztę skoczył. Już nie mówiąc o tym, że mnie nie "zaktywizował", jak chciała lekarka, a energii było mniej niż zwykle. + przytyłem parę kilo

Widać w moim przypadku neuroleptyki nie mają sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nawrót choroby po blisko 14 latach spokoju. Jestem załamana, bo chociaż zdawałam sobie sprawę, że takie choroby wracają, to jednak byłam przekonana, że jestem wyjątkowa i że u mnie to się już nie powtórzy.

 

Objawy dopiero się pojawiały, jak zaczęłam kurs na prawko. Na razie mam teorię, jazdy zaczną się na początku lipca. Biorę Zolafren 5 mg, za chwile zwiększam do 10, a co potem, to zobaczymy - tak mówi lekarka. Pytałam ją, co z kursem na prawko, to powiedziała, że jeszcze mam trochę czasu, zanim wsiądę za kierownicę, więc zobaczymy. A co Wy myślicie? Robiliście prawko biorąc leki, w ogóle prowadzicie pod ich wpływem?

 

Drugie pytanie dotyczy psychoterapii. Czy jest sens chodzić, czy tylko leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nawrót choroby po blisko 14 latach spokoju. Jestem załamana, bo chociaż zdawałam sobie sprawę, że takie choroby wracają, to jednak byłam przekonana, że jestem wyjątkowa i że u mnie to się już nie powtórzy.

 

Objawy dopiero się pojawiały, jak zaczęłam kurs na prawko. Na razie mam teorię, jazdy zaczną się na początku lipca. Biorę Zolafren 5 mg, za chwile zwiększam do 10, a co potem, to zobaczymy - tak mówi lekarka. Pytałam ją, co z kursem na prawko, to powiedziała, że jeszcze mam trochę czasu, zanim wsiądę za kierownicę, więc zobaczymy. A co Wy myślicie? Robiliście prawko biorąc leki, w ogóle prowadzicie pod ich wpływem?

 

Drugie pytanie dotyczy psychoterapii. Czy jest sens chodzić, czy tylko leki?

 

psychoterapia tak, ale dopiero po opanowaniu objawów - jakie masz? jak się czujesz?

być może jeśli to początek uda się szybko ujarzmić objawy (może nawet w miesiąc jak dobrze pójdzie) - jak coś jest zawsze klozapina :-)

wg mnie żadnego problemu nie ma - chyba, że będziesz brała benzodiazepiny, po których nie można prowadzić samochodu i choroba będzie w remisji, ale to spokojnie zanim zaczną się jazdy powinno się opanować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na lęki i nabuzowanie pomoże?

 

-- 30 cze 2014, 19:53 --

 

niestety nie mam tego leku obecnie w "sejfie". Za tydzień mam wizytę po receptę a z profilu farmakologicznego ten lek wydaje mi się bardzo obiecujący. Nie chcę żadnej je.anej noradrenaliny jak w mircie czy miansie. Chcę natomiast mocnego bloku 5ht2, który może raz na zawsze uwolni mnie od tych cholernych lęków i pobudzenia po SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, To może lepiej na lęki i nabuzowanie chlorprotiksen niż olanzapina?

Ja to teraz biorę podobno na sen, agresję, urojenia, lęki pomaga. A na lęki i agresję mniejsza dawka niż na psychozy do 50mg i nie przytyjesz

 

 

Olanzapinę stosuje się na to:

Schizofrenia oraz długoterminowe leczenie podtrzymujące chorych na schizofrenię, u których stwierdzono dobre wyniki leczenia olanzapiną w początkowej fazie terapii. Leczenie średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Zapobieganie nawrotom zaburzeń afektywnych dwubiegunowych u pacjentów, u których w terapii epizodu manii uzyskano dobrą odpowiedź na leczenie olanzapiną. W postaci i.m. o standardowym uwalnianiu wskazana jest do szybkiego opanowania pobudzenia i zaburzeń zachowania u chorych na schizofrenię lub osób z epizodem manii, gdy zastosowanie doustnych postaci leku nie jest właściwe. W postaci i.m. o przedłużonym uwalnianiu wskazana jest w leczeniu podtrzymującym dorosłych pacjentów ze schizofrenią, u których uzyskano odpowiednią stabilizację podczas leczenia olanzapiną w postaci p.o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 20 mg na noc (10 mg nie pomagało i musiałam zwiększyć dawkę). Czy ktoś z Was brał tyle? Jak się po tym czuliście? Bo mnie trochę przymuliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś schodził z dawki 15 mg/d ? Psychiatra chce mi zacząć odstawiać olanzapine zmniejszając o 5mg/miesiąc i bardzo się boję. Jak na ten moment leki mam dobrane idealnie, ale kiedyś musiał nadejść moment odstawiania leków. I teraz nie wiem jak rozmawiać z lekarzem, czy zaufać i się godzić na to 5mg/miesiąc czy jeszcze barć tak jak mi dobrali leki w szpitalu ? Boję się nawrotu jak i samego procesu schodzenia z leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 20 mg na dobę. Nie tyję, nie jestem senna, wręcz przeciwnie - nadpobudliwa. Niepokój rąk i nóg nie pozwala mi spokojnie usiedzieć. Ktoś z Was miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×