Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

biorę na noc 7,5 mg zolafrenu dużo śpię, ok 12 godzin, teraz akurat nie pracuje i moge sobie na ten sen pozwolić, ale jestem otumaniona, niekumata, jakby mi mózg nie pracował, wcześniej brałam 5mg i spałam po 6,7 godz pracowałam uczyłam się a teraz mam ciężką depresje i doktor podwyższyła dawkę, tez tyle spicie po olnzapinie? macie problemy z koncentracją? z pamęcią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z panią doktor postanowiona została zamiana nic mi nie dającego chlorprothixenu na Olanzapinę. Mam brać pół tabletki czyli 2,5 mg wieczorem. Ciekawe jaki będzie efekt i czy natręctwa myślowe zaczną ustępować lub czy przynajmniej osiągnę sedację żeby mie wspomagać się Lorafenem bo ile można na benzodiazepinie zapieprzać. Ciekawi mnie tylko fakt, że można ją łączyć z Moklarem (inhibitor i-monoaminooksydazy) no nic, trzeba spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać doświadczonych/obytych z tym lekiem, czy jest możliwość uprawiania sportu na tym leku tak realnie patrząc ? Lekarz mi zmienił z ketrelu na olanzapine właśnie narazie.

 

-- 29 sie 2013, 22:33 --

 

i czy ktoś zauważył problemy związane ze skórą po stosowaniu tego specyfiku? Mam problematyczną cerę i jest dla mnie to ważne.. ? ;):uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rożnie bywa, u każdego inaczej. Dla mnie olanzapina to świetny lek. W nocy umożliwia spanie, w dzień nie zamula, motywuje i działa przeciwlękowo. Mam na niej dużo energii. Niestety nie mogę jej stale brać, bo bardzo mi pogarsza wyniki krwi- cholesterol, cukier i trójglicerydy rosną jak głupie :cry:

 

Nie zauważyłam problemów z cera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę ci chrzanić iluzorycznych tekstów, że będzie cacy, bo z olanzapiną dopasowanie miałam kiepskie. fakt jest taki, że początkowy etap musisz przeżyć, pozytywne efekty w standardzie widać po dwóch tygodniach. przy tej chemii nie wiem czy po wstępnej aklimatyzacji uboki przechodzą, choć prawdopodobieństwo chyba jest. bierz dobre nastawienie i łykaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jatoja, ja nie mam takich problemów a biorę dosc dlugo ;)

 

 

a ogólnie po jakiś innych lekach miałas może mlekotok, bo ja to jestem jakad nadwrażliwa na tym pukncie mam cała liste od których pojawiał sie mlekotok. chcilabym sprobowac olanzapine chociażby z racji zwiekszania apetytu,ktorego u mnie jest deficyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny lek. Czasami bawie się dźwiękiem. Określiłbym Olanzapinę jako Limiter wysokości amplitudy dźwięku - obcina górne granice i dolne granice poziomu szcześcią i nieszczęścia w OUN. U mnie jednak pozostawia mało rezerwy na dobre emocje a więcej na złe. Oprócz tego człowiek jakby obseruje to co się dzieje z jego ciałem (mowa o nerwicy) i myślami bez reakcji na na nie. Na olanzapinie nie idzie się ani wkurwić ani uśmiechnąć. A biore dopiero 2 tygodnie małą dawkę 2,5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj placebo to to z pewnością nie jest w moim przypadku. Lek ten wprowadza człowieka w dziwny stan, nigdy nie miałem do czynienia z tym dziwnym stanem. Jeden z aspektów to to co opisałem powyżej a drugi to poczucie nie mocy pokonania tych wytyczonych barier i takie ogólne zawieszenie nastroju. Chyba już rozumiem na czym polega mechanizm leków przecipsychotycznych i czemu stosuje się ją również w CHAD. Nie mniej mi ona nie pomaga na natręctwa myślowe za bardzo a już na tej małej dawce nienaturalnie miałem smaki na słodkie - dopiero co udało mi się zrzucić 20 kilo. Musze się bardzo pilnować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się na 5mg olanzapiny (Ranofren) utyło w 1,5 miesiąca około 8 kilo. Mimo że wcale nie zwiększył mi się apetyt, jak to miało miejsce z risperidonem (który mimo wszystko bardzo dobrze wspominam). Problem w tym, że porządane usypiające działanie olanzapiny skończyło się już po 3 tygodniach, a żadnego innego nie zaobserwowałem. Także biorąc pod uwagę przyrost opony, nie było żadnego sensu kontynuować terapii. Ogólnie jestem fanem neuroleptyków i z przyjemnością testuję każdy kolejny, jednak póki co specyfika tych leków w moim przypadku jest taka, że jakiekolwiek porządane działanie bardzo szybko mija, i zostaje albo nic, albo ewentualnie mało chciane uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was zauwazyl zweikszone wypadnie wlosw po olanazpinie??

 

-- 12 wrz 2013, 14:25 --

 

jak szybko lek ten u was ruszyl apetyt.mam dawne 5mg na noc,poki co jak nie jadłam tak dalej nie mam chęci na jedzenie

 

-- 12 wrz 2013, 14:26 --

 

jak szybko lek ten u was ruszyl apetyt.mam dawne 5mg na noc,poki co jak nie jadłam tak dalej nie mam chęci na jedzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×