Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj odstawiam mianserynę i escitalopram, dostałem receptę na kwetiapinę i właśnie sertralinę. (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - głównie natrętne myśli, ponadto podejrzenie CHaD). O ile skutki uboczne kwetiapiny jestem w stanie znieść, to w przypadku sertraliny mnie niepokoją :/ Zaburzenia funkcji seksualnych, które mogą wywołać syndrom PSSD... Jak niektórzy wiedzą, jestem w związku z naszą forumową koleżanką i perspektywa że któregoś poranka "function check" zakończyłby się błędem mnie przeraża. Jak Wasze doświadczenia w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiber_Septim, sertra kastruje raczej dużo mniej niż inne SSRI.

 

Ludzie! Chyba nie dam rady z tą 100sertry. Drugi tydzień leci i łeb mi tak nawala migrenowo, że zaraz się porzygam. Czy też takie bóle mieliście przy przejściu na wyższe dawki? Długo to trwało? Ja pier....e, ledwo zipie już dziś :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Chyba nie dam rady z tą 100sertry. Drugi tydzień leci i łeb mi tak nawala migrenowo, że zaraz się porzygam. Czy też takie bóle mieliście przy przejściu na wyższe dawki? Długo to trwało? Ja pier....e, ledwo zipie już dziś :?

Miałem takie migrenowe bóle na skutek escitalopramu, który odstawiam właśnie na rzecz sertry :o

Mam nadzieję że nie będę się musiał dłużej męczyć, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim właśnie z powodu tego bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50mg sertro w postaci leku Asentra i 25mg kwentiapiny w postaci leku Kventiax. 1 tabletkę Asentry mam brać rano, a Kventiaxu na początek jedną wieczorem, dawkę mogę maksymalnie zwiększyć do 3 tabletek po około tygodniu. Z tym że sertro mogę zacząć brać dopiero za tydzień, ponieważ dzisiaj ostatni raz wziąłem escitalopram. Z tym że OCD to u mnie akurat problem drugorzędny bo nie jest zbyt intensywny... najważniejszy jest własnie ten Kventiax bo ma powstrzymać moje psychozy w prawdopodobnym epizodzie maniakalnym (prawdopodobnym, bo CHaD nie jest jeszcze u mnie na 100% pewne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj odstawiam mianserynę i escitalopram, dostałem receptę na kwetiapinę i właśnie sertralinę. (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - głównie natrętne myśli, ponadto podejrzenie CHaD). O ile skutki uboczne kwetiapiny jestem w stanie znieść, to w przypadku sertraliny mnie niepokoją :/ Zaburzenia funkcji seksualnych, które mogą wywołać syndrom PSSD... Jak niektórzy wiedzą, jestem w związku z naszą forumową koleżanką i perspektywa że któregoś poranka "function check" zakończyłby się błędem mnie przeraża. Jak Wasze doświadczenia w tej materii?

:lol: sorry nie mogłam się powstrzymać. Seks po ślubie dzieci drogie :lol:

 

 

ja zażywam Sertraline ale mnie zupełnie nie wykastrowało ale ja dziwny mam organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25-75mg ma powstrzymać psychozy albo epizody mianiakalne? Śmieszne. Wiem, że psychiatrzy żydzą w dawkach antydepresantów, ale zwykle neuroleptyków nie szczędzą :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, Ja dopiero zaczynam brać ten lek, mam od razu wziąć 200mg? I tak spodziewam się dosyć ostrej reakcji bo mój organizm jest bardzo wrażliwy na wszelkie substancje psychoaktywne o czym mówiłem lekarce. Pół tabletki mianseryny 10mg mnie niemal zwalało z nóg a ludzie biorą po 60mg... Zwykła Cola mnie pobudza jak "normalnych" ludzi energetyk, a energetyk powoduje u mnie objawy jak po wciągnięciu kreski.

 

khaleesi, że co, proszę? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiber_Septim, że to proszę. Nie demoralizuj Auorki dopiero po slubie zamoczyc racz :twisted::nono: rozpustniku

a ile teraz zazywasz sertraliny?

 

Tak się zastanawiałem skąd go kojarze. Pewnie Aurorka go goni bo wyposzczona. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile teraz zazywasz sertraliny?

Jeszcze nie zażywam, dopiero za tydzień zacznę bo dzisiaj wziąłem ostatni raz escitalopram. Sertro ma go zastąpić.

Davin, po przeczytaniu zatoki erotomanów martwie się o Aurorke :lol:

Aurora akceptuje wszystkie moje odchyły ;) Mało tego, czasem to ona mnie szokuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Chyba nie dam rady z tą 100sertry. Drugi tydzień leci i łeb mi tak nawala migrenowo, że zaraz się porzygam. Czy też takie bóle mieliście przy przejściu na wyższe dawki? Długo to trwało? Ja pier....e, ledwo zipie już dziś :?

Miałem takie migrenowe bóle na skutek escitalopramu, który odstawiam właśnie na rzecz sertry :o

Mam nadzieję że nie będę się musiał dłużej męczyć, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim właśnie z powodu tego bólu.

Cholera, długo miałeś te bóle? U mnie dziś apogeum :/

 

-- 10 cze 2014, 19:14 --

 

Tiber_Septim, jaka dawke lekarz zalecił Ci na ocd, bo sama na to cierpie?

 

tarantula, wytrzymaj jeszcze te bóle, one napewno przejdą, mnie jak dobrze pamiętam trzymały z tydzień, z róznym nasileniem, ale kiedy lek sie dobrze zadomowił, one całkiem przeszły.

No, mnie już tydzień trzymają, nic poczekam jeszcze do końca tygodnia ale fakt, dawno takiego bólu z mdłościami nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, długo miałeś te bóle? U mnie dziś apogeum :/

Od tygodnia mnie trzymają, a escitalopram biorę od miesiąca. Dzisiaj już jakby słabną, apogeum było wczoraj i przedwczoraj.

A co do tej sertraliny... nie będę brał tego dziadostwa, zbyt bardzo boję się PSSD... Nie chcę tego potem żałować przez długi czas. Będę brał wyłącznie kwetiapinę, podobno stosuje się ją w chadzie zarówno w epizodzie maniakalnym jak i depresyjnym. Na następnej wizycie powiem że tego nie chcę i może dostanę coś innego, a może okaże się to niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, długo miałeś te bóle? U mnie dziś apogeum :/

Od tygodnia mnie trzymają, a escitalopram biorę od miesiąca. Dzisiaj już jakby słabną, apogeum było wczoraj i przedwczoraj.

A co do tej sertraliny... nie będę brał tego dziadostwa, zbyt bardzo boję się PSSD... Nie chcę tego potem żałować przez długi czas. Będę brał wyłącznie kwetiapinę, podobno stosuje się ją w chadzie zarówno w epizodzie maniakalnym jak i depresyjnym. Na następnej wizycie powiem że tego nie chcę i może dostanę coś innego, a może okaże się to niepotrzebne.

Cholerka, po takim czasie się pojawiły? To mnie trochę przestraszyłeś 0_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×