Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tarantula miałem kolesia co po Sercie biegał jak naspeedowany właśnie od rana do wieczora ,,, tyle tylko w ciągu dnia na uspokojenie zażywał 5 tabletek clona 2mg . Miałem podobnie po imipraminie , tragedia , o mało z butów z nie wyskoczysz , ale ta energia praktycznie nieukierunkowana , żywiołowa , nerwowa ,lipna .

O właśnie, dobre określenie - nieukierunkowana+nerwowa i to nie ma nic wspólnego z chęcią do konstruktywnego działania.

 

ano właśnie, co mi z tego skoro nie mam natchnienia na nic, zmulenie zmieszane z lekkim niepokojem i nerwowością,

w takim stanie to jedynie można rowy kopać, ale by odczuć jakieś pozytywne i spontaniczne uczucia to nie ma mowy,

nawet czuję momentami, że nastrój po Sertralinie nie jest lepszy a nawet gorszy jak po innych SSRI.

nastrój typowo pesymistyczny, przez to pobudzenie zrobiłem się jedynie bardziej "szorstki", taki bufon, tępy uczuciowo.

nadal nie mam ochoty spotykać się z ludźmi, unikam wielu rzeczy, brakuje tego pozytywnego nakręcenia.

jakiś czas temu kupiłem sobie klawisze sterujące do komputera, by sobie poćwiczyć granie jakiś akordów,

leżą nieużywane, nie mam natchnienia do tego, kompletnie tego nie czuję, zero motywacji, czuję

się jak robot wykonujący tylko niezbędne czynności podtrzymujące życie.

do wszystkiego się zmuszam, zero przyjemności.

 

Mam dokładnie tak samo :/

Do tego ból głowy, problemy gastryczne i obowiązkowa drzemka po południu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle głowy jakby minęły ale zamiast nich mam ciągły huk i pisk w głowie (albo uszach), takie uczucie

jakby w głowie miało się stary kineskop, strasznie irytujące, do tego lekki światłowstęt i jakby stan aury migrenowej.

Z tego co pamiętam niektóre skutki uboczne Sertraliny trwają dosyć długo, niektóre nie ustępują, tzn. nawracają.

Dopiero 11 dni brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w tym niepokoju i nakręceniu, że bardzo ciężko jest się na czymś skupić,

więc mimo motorycznego napędu to umysł nie jest sobie w stanie poradzić z tego typu stymulacją.

Jestem zbyt chaotyczny, umysł jest rozbiegany, ciało energiczne ale co z tego...

Poczekamy, zobaczymy, ja sobie daję równo 1 miesiąc na ponowne przetestowanie tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.

Początki zawsze bywają trudne :?

Mam jeszcze takie pytanie, jeżeli sertra działa w jakiś sposób pobudzająco to nie wiem dlaczego lekarz kazał brać 50mg na noc(1-0-1),nie lepiej sprawdziła by się opcja rano ,południe?No ale ja się nie znam, nie jestem lekarzem,tylko gdybam :105:

 

-- 15 cze 2014, 17:11 --

 

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?

Z drugiej strony doxepina może wtedy zniwelować działanie sertry?

mmmm :105: jak nie urok, to sraczka :evil:

 

-- 15 cze 2014, 17:11 --

 

3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.

Początki zawsze bywają trudne :?

Mam jeszcze takie pytanie, jeżeli sertra działa w jakiś sposób pobudzająco to nie wiem dlaczego lekarz kazał brać 50mg na noc(1-0-1),nie lepiej sprawdziła by się opcja rano ,południe?No ale ja się nie znam, nie jestem lekarzem,tylko gdybam :105:

 

-- 15 cze 2014, 17:11 --

 

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć ją brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?

Z drugiej strony doxepina może wtedy zniwelować działanie sertry?

mmmm :105: jak nie urok, to sraczka :evil:

 

-- 15 cze 2014, 17:13 --

 

3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.

Początki zawsze bywają trudne :?

Mam jeszcze takie pytanie, jeżeli sertra działa w jakiś sposób pobudzająco to nie wiem dlaczego lekarz kazał brać 50mg na noc(1-0-1),nie lepiej sprawdziła by się opcja rano ,południe?No ale ja się nie znam, nie jestem lekarzem,tylko gdybam :105:

 

-- 15 cze 2014, 17:11 --

 

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?

Z drugiej strony doxepina może wtedy zniwelować działanie sertry?

mmmm :105: jak nie urok, to sraczka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek robi ze mnie imbecyla, przed chwilą próbowałem rozwiązywać różne gry logiczne, ćwiczenia na pamięć,

koncentrację, logiczne myślenie, jest tragicznie, niepokój i napięcie totalnie zaburza funkcje poznawcze.

Co z tego że depresja może minąć jak te leki robią z człowieka debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull,

jak lek jest dobrze trafiony to poprawia tez funkcje poznawcze zaburzone przez depresje, poza tym jakbym brał przewlekle alprazolam tez bym mial problemy z pamiecia i koncentracją, pamietam jak kiedys gdzies pisales ze celowo sie od niego uzalezniles a teraz chcesz zeby sertralina w 10 dni wyleczyla Cie ze wszystkich objawow tez po innych lekach jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal bez wiekszych chęci do czegokolwiek .... wszystko robie mechanicznie. Ciągle siebie obserwuje, i mam jakiś taki dziwny lęk w sobie jakbym miała stracic kontrolę nad soba. Wczoraj będąc u lekarza usłyszałam że to co się ze mną dzieje to typowe dla nerwicy-lękowej. Pani Dr uświadomiła mnie że nic ponadto mi nie jest i że niestety trzeba zaczekac na działanie leku (biorę od 21 maja Asertin 50mg - od kilku dni 75 mg). Irytuje mnie to że w zasadzie nic mnie nie cieszy, robie to co konieczne, nie mam pomysłu na swój dzień na siebie - zupełnie jak nie ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull,

jak lek jest dobrze trafiony to poprawia tez funkcje poznawcze zaburzone przez depresje, poza tym jakbym brał przewlekle alprazolam tez bym mial problemy z pamiecia i koncentracją, pamietam jak kiedys gdzies pisales ze celowo sie od niego uzalezniles a teraz chcesz zeby sertralina w 10 dni wyleczyla Cie ze wszystkich objawow tez po innych lekach jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki

 

no to w takim razie czemu po ESCI nie było takich objawów, mimo że alprę też brałem (na noc zawsze).

teraz nadaję się tylko do prostej roboty fizycznej, wcześniej było na odwrót.

 

-- 15 cze 2014, 18:06 --

 

Dziś znów spałem po południu, do tego zawroty głowy. Chyba trza będzie pomyśleć nad zmianą, nie daję rady już.

 

u mnie to samo z głową, do tego te piski i szum w głowie.

czuję się po tym leku jak po jakiś syfiastych dragach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj lekarz zasugerował abym zamiast Asertinu zaczeła brac Fluoksetynę (20mg), nawet ją wykupiłam ale zaczekam jeszcze troche ze zmianą leku. Rok temu brałam Asertin i bardzo mi pomógł, moze teraz potrzebuje ciut więcej czasu aby się rozkręcic a 3 tyg to moze poki co za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 15 cze 2014, 18:06 --

 

Dziś znów spałem po południu, do tego zawroty głowy. Chyba trza będzie pomyśleć nad zmianą, nie daję rady już.

 

u mnie to samo z głową, do tego te piski i szum w głowie.

czuję się po tym leku jak po jakiś syfiastych dragach.

 

Ja mam jeszcze taki efekt zatykania uszu, jak podczas wjazdu kolejką górską na szczyt. No i ból głowy :/

 

-- 15 czerwca 2014, o 18:14 --

 

devnull, do tego też czuję się jak debil od łopaty a jutro do pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 15 cze 2014, 18:06 --

Ja mam jeszcze taki efekt zatykania uszu, jak podczas wjazdu kolejką górską na szczyt. No i ból głowy :/

devnull, do tego też czuję się jak debil od łopaty a jutro do pracy...

 

ja to samo, do tego gdy to odczuwam to widzę też blado kolory i mam drobne "gwiazdki" przed oczami.

 

współczuję pracy :/

dla mnie obejrzenie meczu ze skupieniem jest wysiłkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest wstać rano,pobudka 4:40 :why: ,jak już jestem w pracy to jakoś leci.Lekko nie ma ale robić trzeba :smile:

Jakbym tak w totka wygrał to nerwica przeszła by mi od razu :D

 

Weź się zamień bo ja idąc spać 2-3 wstaje o 6. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×