Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie poczytam co polecasz! :) Z anime od dłuższego czasu mam zastój, więc przydałoby się co nieco nadrobić :) Za Fate/zero już jakiś czas temu próbowałam się zabrać, ale w sumie, nie wiem dlaczego, po jednym odcinku sobie odpuściłam, chyba po prostu ciężko mi się na początku do czegoś przekonać, ale raczej do tego wrócę, bo widzę, że bardzo dużo osób poleca więc musi coś w tym tytule być :D PP już 6 odcinek i coraz większe robi na mnie wrażenie! Aż dziwne, że wcześniej nawet o tym nie słyszałam :) W każdym razie fajnie tak czasem trafić gdzieś na forum i znaleźć taką perełkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Psycho-Pass zaliczone, spodziewałam się innego zakończenia, hmm, nieco bardziej pozytywnego (ah ta moja naiwność), ale generalnie anime zrobiło na mnie duże wrażenie, drugą połowę serii wciągnęłam już za jednym zamachem. A niską przewidywalność wydarzeń raczej należy zaliczyć do plusów :) No ale teraz przez jakiś czas będę musiała się zbierać, zawsze tak mam po takich zakończeniach :roll:

Kestrel, hmm, jeśli chodzi o gatunek to żaden konkretny. Raczej jestem dziwna pod tym względem, ale najważniejsze są dla mnie dobrze skonstruowane postacie. Żeby w anime była chociaż jedna postać, która potrafi chwycić za serce. Wtedy jestem w stanie przebrnąć przez całe anime :) Oczywiście sensowna fabuła idzie na plus, więc obejrzę każde polecane. Tego typu kryminalne zagadki jak w tytule powyżej są w moim typie, więc chętnie bym się zaznajomiła z podobnymi tytułami. Słyszałam jeszcze trochę pozytywów na temat Darker than Black, widziałeś może? Sama widziałam dwa odcinki i ciężko mi było się przekonać, ale może warto dać jeszcze szansę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lony, Tak,wiedziałem darker than black,pierwsze 26 odcinków jest genialne,pozostałe sezony...nie polecam :C

PP,genialne mimo wszycho D: ...

Ok,zrobię ci pi razy drzwi listę,animów z 2012/2013 które trzeba obejrzeć/warto obejrzeć :mrgreen: (oczywiście wedle mojej subiektywnej oceny,z którą nie trzeba się zgadzać) + kilka innych z lat poprzednich.

 

 

 

Można spojrzeć:

Coppelion ("postapokalipsa"),dramat,komedia

Blaz blue alter memory (akcja,fantasy,przyszłość,na podstawie gry)

Blood Lad(wampiry,fantasy)

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun (demony,fantasy,przygodowe) (choć jak dla mnie ze 2 sceny w całym anime warte zachodu)

High School DxD (ecchi,shounen,czy shonen? nie pamiętam jak się pisze,harem)

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru (romans,harem)

K (King project) - przygodowe,dramat,nadprzyrodzone moce

 

 

Trzeba obejrzeć

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei (kryminał,zagadki i inne)

Choć mam mieszane odczucia co do tego anime,niby niezłe,ale czegoś brakuje..mimo wszystko wciągło mnie na tyle by ciurem wciągnąć całe)

Kakumeiki Valvrave (Mecha,drama,romans,sci-fi)

Dla mnie genialne,zwłaszcza postaci,fabuła kuleje,ale pal licho)

Kyoukai no Kanata (fantasy,demony,romans,slice of life).

Pięknie zmontowane,kreska,postacie,warto spojrzeć,mimo że pierwsze odcinki mogą nie porywać

Sakurasou no Pet na Kanojo (Romans,slice of life)

Raz brechałem się jak idiota,by parę odcinków później ryczeć,piękne po prostu :mrgreen:

Shingeki no Kyojin (Dramat,shounen,akcja)

Przede wszystkim ryjąca beret kreska,która jest świetna,manga jako tako też jest wydawana,ma potencjał owy tytuł

Shinsekai Yori (Dystopia,psychologiczne,przyszłość)

Szczerze powiem....jeden z najbardziej ryjących mi beret tytułów,poruszane tam kwestie,dają sporo okazji do rozkmin,o człowieczeństwie,dyskryminacji i inne ciężkie tematy,przy okazji ścieżka dźwiękowa i mnogość motywów...

Mózg roz*ebany,zalecam obejrzenie jak najprędzej.

Suisei no Gargantia (romans,przyszłość,scifi,mecha,dramat)

Dosyć luźna seria,jednak mimo wszystko całkiem interesująca,ogląda się dobrze ze względu na świetną krechę,animacje,dobre by się rozweselić/odmóżdżyć.

Zetsuen no Tempest (Przygodowe,magia,dramat,romans)

Cóż...postacie,przede wszystkim postacie,charaktery,klimat,to ZMIATA w tym anime z krzesła.

Jormungand (akcja,dramat,trochę psychologii)

Dobra akcja,oczywiście jak to w animu,realizmu człek nie uświadczy.

Fate/zero (przygodowe?,dramat,nadprzyrodzone moce/magia)

Genialna kreska,ścieżka dźwiękowa,klimat,postaci (protagonista i antagonista zwłaszcza, z czasem się klaruje który jest którym ;P)

 

 

Z innych tytułów,nie z roczników powyżej itd,które trzeba obejrzeć :D

Kill la kill (nadal wydawane)

Code geass

Angel beats!

Tasogare otome x amnesia

Shiki

Mardock scramble

Sword of the stranger

Corpse party:tortured souls

Kara no kyoukai:garden of the sinners

Ibara no ou

Higurashi no naku koro ni

Neon genesis evangelion (Polecam również zreworkowane filmy kinowe po 2006 r)

K-ON

Guilty crown

Są też oczywiście tasiemce shouneny

Naruto

bleach

One piece

fairy tail.

 

 

OK...lista jak dla mnie konkretna,coś cię ciekawi,to jakby co wal na pw,to odpowiem,ewentualnie google.pl : P i patrzysz.

Wszystkie animy powyżej jeśli chodzi o grafę stoją na dobrym/wysokim poziomie.

 

Więcej grzechów nie pamiętam D:

(może pamiętam,ale przypominać mi się nie chcę tera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczęłam oglądać Ace of Diamond z tego sezonu. Muszę stwierdzić, że jest genialne! Dużo akcji i równie dużo humoru. Przy tym zdążyło mnie wzruszyć już przy drugim odcinku. Warto poświęcić na nie trochę czasu i uwagi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, dopsz,spojrzę. :D

 

Co do tego sezonu,nobunaga the fool zaczyna być ciekawe,mimo że mechy i wtf

Dodatkowo magi nadrobiłem i jestem na bieżąco,świetna seria,pozytywnie mnie zaskoczyła,ale obawiam się strasznego scenariusza za dużo wątków za mało odcinków :<.

No i ta zbędna cenzura :<.....

Rozcinanie na pół,dekapitacje,kończyny....sam miód i wszystko ocenzurowane :

Poza tym - świetna seria,komedia,duża różnorodność scenerii,motywów,wątków.

Polecam jak najbardziej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kishimoto,oh you.

 

Czyli skończy 1 kobyłę,by później rysować coś kolejnego.

Wydaje mi się że skończy w podobnym czasie co Kubo Tite swojego "Bleacha" gdzie też coraz bliżej do końca.

Czas pokaże.

 

W ostatnich dniach,co wpadło mi w oko

Nisekoi - genialna komedia,leżałem ze śmiechu w niektórych momentach.

Kill la Kill - (powtarzam się),ale animiec epicki,absurdalny również D:

nurarihyon no mago - Rewatch 2 sezonu sobie zrobiłem,historia ciekawa,animiec lekki,ale też nie jest wybitny.

Jak ktoś szuka jakiegoś odmóżdżacza z fajną krechą,odrobiną humoru, i niemałą ilością akcji - polecam D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, to nawet nie produkcji japońskiej,sam nie oglądałem,ale próbować można D:

Holy shit, faktycznie, ale siara... Na wytłumaczenie mam chyba tylko to że na widok animowanego cyberpunku automatycznie w głowie zaczyna mi grać OST z Ghost in the Shell i uznaję produkcję za japońską :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w dzieciństwie wmówiono, że mi się tak na prawdę te "bajki" wcale nie podobają.

 

Teraz ponieważ się więcej interesuję Japonią to zaczynam dopiero nadrabiać anime i sushi :shock:

 

Co by mnie interesowało? Na pewno coś w klimatach postapokaliptycznych/cyberpunkowych albo podróże w czasie/steampunk.

Jakieś normalne obyczajowe z akcją w XX-wiecznej Japonii. Ewentualnie jakiś serial będący japońską reinterpretacją jakiegoś klasyka światowej literatury.

No i czymś zupełnie ryjącym beret też nie pogardzę :twisted:

 

Oczywiście zależy mi, żeby to było w miarę możliwości dla dorosłych, tzn. żeby główni bohaterowie mieli więcej niż 14 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi vi, hmm,teraz polece na szybko

Punkt 1 - mardock scramble,przyszłość,psychologiczne,dramat itd.

Punkt 2 - sam nie wiem czy ma wiele wspólnego z historią - shigurui

Hakouki ewentualnie.

Warto też na sword od the stranger looknąć.

Punkt 3 - NGE, shinsekai yori

idle, może kiedyś,póki co nie byłem i sie nie wybieram D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×