Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

zerowy apetyt to dobre rozwiązanie bo na paro przytyłem neuroleptyki raczej też odpadają bo pewne zaparcia i przybieranie na wadze z antydepresantów których nie próbowałem to właśnie wenla i fluo wszyscy na forum piszą że fluo przy fobii społecznej odpada bo może tylko nasilić lęki więc zostaje wenla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że jest to moje drugie podejście do paro to pierwsze było lepsze było czuć działanie leku i to przy dawce 20 mg wstawałem rano z takim kopem fakt że popołudniu zasypiałem na stojąco ale jak mówię było czuć działanie leku teraz jest dawka 40 mg nie ma tego kopa za to są zaparcia i prawdopodobnie spowolniony metabolizm ;/;/ nie wiem czemu drugie podejście jest zupełnie inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam pojęcia o co poprosić lekarza na następnej wizycie nigdy nie próbowałem klona podobno świetny na lęki

 

Jeśli klona nie brałeś to nie bierz się za to. Lek wspaniały, ale wyjść z niego to koszmar. Ja przyjmowałam to swinstwo okolo 10 lat. Trzy razy podchodziłam zeby się z nim rozstać. To był koszmar. Do tego szybko wciaga. Kiedys spotkałam osobę, która łykala go garściami i wciąż bylo jej mało. Chociaż nie biore go juz od dwoch lat to czesto o nim mysle. Nie spotkałam nic lepszego, co tak niweluje lęki. Wiem, ze nigdy do niego nie wrócę, chociaż kiedyś myslalam, że bede na nim do konca zycia, skoro z nim daje rade funkcjonować. Udało mi się. Naprawdę jestem z siebie dumna, ze mi sie udalo, bo to co czulam jak go dwukrotnie odstawiałam jest nie do opisania.

 

-- 09 mar 2014, 22:16 --

 

nika_44, Twoja historia jest bardzo podobna do mojej, w sumie to identyczna i też jestem na etapie paroksetyny. Doradzic Ci moge zrobienie morfologii, bo zganialem zle samopoczucie na leki, a okazało się, że mój poziom żelaza w organiźmie jest prawie zerowy. Co powodowało całą game objawów, permanentne zmęczenie, brak koncentracji, apatia, nawet węch prawie całkowicie straciłem, ale to nie wiem czy przez anemie ;o z objawów anemicznych to jeszcze, straszna delikatność taka dziewczynka się ze mnie zrobiła, wrażliwość na światło dzwięki i glupie gadki ale to ostatnie to juz mam chyba fabrycznie. pozdro ;p

 

O tym, ze jest cos nie w porzadku z morfologia nie pomyslalam. W takim razie musze zrobic badania. Zawroty glowy, uczucie zmeczenia i wlasnie cos takiego, ze zrobilam sie drazliwa i wszystko mnie wk...wia, to moze wlasnie objaw braku czegos w organizmie. W tym tygodniu wezme wieksza dawke rexetnu zobacze czy lepiej sie poczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem posty na temat sulpirydu no większość osób piszę że przybierają na nim więc kolejny lek wykluczony a z opisu całkiem ciekawy lek pozostaje przejść na fluo i coś dorzucić jakieś propozycje ??

 

Z niektórych badań klinicznych wynika, że sulpiryd i jego brat amisulpryd są związane z najniższym ryzykiem przybierania na wadze spośród z wszystkich neuroleptyków jako, że są "czystymi" neuroleptykami. Są natomiast powiązane z najwyższym ryzykiem podwyższania poziomu prolaktyny, przez co niektórzy "puchną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, psychicznie bardzo dobrze, z wszystkiego cieszę się jak dziecko. Ale serce wali do tego stopnia, że w sytuacjach stresujących jestem wręcz na granicy omdlenia. Noradrenalina zawsze nasilała lęki, ale nigdy aż tak jak w ostatnim czasie. No i ta wredna NN :roll: Spróbuję więc paro z mirtą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta tak, ale paroksetyna słabo, poza tym jest to tak cholernie mocny SRI, że noradrenalina nie ma prawa bytu :pirate: W przypadku wenlafaksyny ta serotonina nie jest znowu tak mocna by przyćmić noradrenalinę (przynajmniej nie u wszystkich). Stosunek serotoniny do noradrenaliny w wenlafaksynie nie jest znowu tak duży jak w przypadku paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plusów to lepsze działanie na depresję, więcej energii i brak senności w ciągu dnia. Z minusów to gorzej od paro działa na lęk i ZOK. Ale u mnie wszystkie SSRI (a brałem wszystkie poza citalopramem) są o dupe rozbić - czynią więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×