Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

nova_2013,

ciężko mi jednak uwierzyć zeby w Szwecji czy gdzieś indziej farmaceuci mieli szczegółową wiedzę na temat leków na receptę, nawet lekarz o określonej specjalności jak go zapytasz o inną specjalność to ma wiedzę ogólną a nie szczegółową odnośnie nieswojej specjalności, a co dopiero farmaceuta, to musiałby mieć opanowaną każdą specjalność, każdy lek, interakcje z innymi, dawkowanie, działania uboczne, to jest praktycznie niemożliwe

 

-- 08 lut 2014, 23:40 --

 

pamiętam bardzo dobrego internistę którego pytałem o lek laryngologiczny, odesłał mnie do laryngologa a nie żeby sam miał o wszystkim pojęcie, nie wierze ze tam nagle jacyś sami geniusze co mają wszystko w głowie

 

-- 08 lut 2014, 23:53 --

 

az mnie to zaciekawiło, co w takim razie powiedzieli Ci o citalu w aptece?ze jakie dzialania uboczne, kiedy mijaja? z jakimi lekami nie mozna brac Citalu, z jakimi wymagana jest ostrożnosć? zeby nawet jedynie jeden typ interakcji opanowac musiałby mieć opanowany metabolizm kazdej substancji leczniczej z osobna i potem Ci to powiedziec bez komputera ze ten i ten lek sa metabolizowane np przez ten sam enzym i trzeba zachowac ostrożność a nawet nie mozna łączyć, dla mnie to jakieś science-fiction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstałem też późno bo długo zasnać nie mogłem, dowiedziałem się ze nie mogę spać dłużej dlatego ze juz inni w domu nie śpią więc nie może być tak że inni nie śpią a ja śpię

 

-- 09 lut 2014, 11:56 --

 

nie rozumiem tego jak można dzień za dniem za każdym razem ciągle krytykować, o wszystko, a jak nie ma o co to szukać i tak byle czego zeby się tylko przyczepić,

jak może to robić najbliższa osoba, nie rozumiem tego, jak osoba która mnie urodziła może mnie tak nienawidzieć :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Nie znam Twojej mamy,ale może ona tez byla tak traktowana przez swoich rodzicow i teraz robi to Tobie.....Ja wiem,ze to jest chore....Musisz stanąć na nogi,żeby moc cos z tym zrobić,Np.wyprowadzic sie z domu,usamodzielnić.Wiem,ze nie jest latwo,bo praca,pieniądze...Ale mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojej mamy,ale może ona tez byla tak traktowana przez swoich rodzicow i teraz robi to Tobie

ciekawa koncepcja, w takim razie jakbym ja kiedyś miał dziecko i był taki sam dla niego to powiem mu, sory ze jestem taki dla ciebie ale moja mama była taka dla mnie i do niej miej pretensje? mama powie, sory, ale u mnie w domu tez tak było i odwalcie sie ode mnie, i co, ono ma miec pretensje do pra-pra któregoś dziadka czy babki którzy to zapoczątkowali

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Nie,to nie tak.Ty sie z tym nie zgadzasz,a Twoja mama moze orzyjmowala to z pokora....Widzisz pewne nawyki sie niestety nabywa od swoich rodzicow,z pewnymi sie walczy,bo mie chce sie ich powielać....Tak niestety jest.I niekoniecznie będziesz robil to samo swojemu dziecku,a wręcz juz teraz wiesz czego nie wolno robić....

 

-- 09 lut 2014, 12:27 --

 

Lumatic

Moze i nie zniknie,ale będziesz sam o sobie decydowal i nie wysluchiwal codziennie czepuania sie....

 

-- 09 lut 2014, 12:29 --

 

Widzisz ona nic z tym nie zrobila,a nawet powielila bledy swoich rodzicow,Ty mozesz cos z tym zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

pewnie byłoby lepiej, ale np. jedna dziewczyna z którą byłem kiedyś na oddziale tez miała problem z rodzicami, o wiele większy ode mnie, bo ją nawet bił ojciec i znęcali się nad nią psychicznie, wyprowadziła się, zamieszkała z chłopakiem, ostatnio do mnie zadzwoniła ze jest w takim fatalnym stanie ze dostała z powrotem skierowanie na ten sam oddział bez kolejki bo jest tak źle, mimo brania antydepresantu cały czas, i to dobrego

 

-- 09 lut 2014, 12:34 --

 

jeżeli chodzi o zaburzenia osobowości i to jakie dawały one objawy to była prawie moim odbiciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja zwlekłam się o 9ale spałam fatalnie:-( ja też zwiałam z domu to mnie wkurwiali uamodzielniłam się i było ok tylko mieszkamy niedaleko i wiem co sie dzieje w domu i to wraca..staram sie nie martwic no ale...

Ku...ale mnie dzis nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×