Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przypomniało mi się że nawiedza mnie taki jeden sen.Nie pojawia się często ale od długiego czasu sam nie wiem jak długo.

Dziwny jest ten sen bo pozostawia taki lenk i jakby zniekształcenie rzeczywistości.

Mianowicie w tym śnie olewalem sobie j.polski całkowicie i przez to wszystkie lata nauki i chodzenia do szkoly zostały zaprzepaszczone.

Miałem wiele prub aby jakoś naciągnąć te oceny ale nawet nie kiwnełem palcem aby to zmienić.

Akcja tego snu jest tuż przed maturą.

 

Dziwny ten sen bo maturę mam za sobą 10 lat i nie malem problemu z polskim

No i ogarnia mnie taki lęk co ja sobie myslałem że nic nie zrobiłem i całkowicie mi sie mesza w głowie jak by t była prawda..

 

Bardzo dziwny sen,albo ja świeruję :pirate:

 

:angel:

 

-- 06 lut 2014, 16:06 --

 

naprawdę są zajebiste :)

może podzielę się przepisem ;)

podziel się przepisem...;)

 

no dooobra ;)

 

na 12 sztuk

 

225 g mąki pszennej

100 g cukru

trochę cukru waniliowego

2 łyżeczki proszku do pieczenia

 

1 jajko

150 ml mleka albo maślanki

50 ml oleju

 

podwójny snickers pokrojony w dużą kostkę

solone orzeszki (dałam ok 40g - pół małego opakowania) posiekane na mniejsze kawałki <-- to sekretny składnik, który robi wielką różnicę!

trochę posiekanej czekolady lub gotowych kropelek czekoladowych

 

suche składniki (oprócz batonika!) pomieszać w jednej misce, mokre w drugiej. zawartość obu misek połączyć i krótko mieszać łyżką, tylko do pomieszania składników. jeśli ciasto wychodzi bardzo bardzo gęste, można dodać trochę wiecej oleju i mleka

wyłożyć formę papilotkami, do każdej nałożyć trochę ciasta, potem kawałki snickersów, potem resztę ciasta (chodzi o to, by były głęboko w cieście, w innym razie mogą wypłynąć na wierzch, przypalą się i będą gorzkie)

 

Piec w temperaturze 190ºC przez około 20 - 25 minut do zarumienienia

 

KREM

mała śmietana kremówka mocno schłodzona

łyżka cukru pudru

(serek mascarpone- niekoniecznie)

 

ubić śmietanę, pod koniec dodać cukier, nakładać na ostudzone babeczki. można posypać orzeszkami lub posypką czekoladową, albo kawałkami snickersa

 

najlepszy krem jest z dodatkiem serka mascarpone - jest pyszny, gęsty i bardzo kremowy. do ubitej śmietany z cukrem dodawać stopniowo, po łyżce serka, na tę ilość maksymalnie pół małego opakowania, ale już jedna łyżka poprawi jakość kremu.

 

POLECAM :) SMACZNEGO :)

 

Lubie Ciacha,może cie zaproszę na kawę :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie dzisiaj przesyłka z płaszczykiem, który zamówiłam sobie z Hiszpanii. I płaszczyk okazał się cudny, jeszcze ładniejszy niż na fotkach. :smile: Nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie wiosna, bo na zimę to on jest trochę za cienki.

a jakiego koloru plaszczyk jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam zadowolona. Dzisiaj się dowiedziałam, że się w playu pozmieniało i teraz mogę napisać 52 smsy na miesiąc i jak to przekroczę to mi doliczają do rachunku za każdego smsa 19 gr. CHYBA ŻE dokupię pakiet za 10 zł... A ja tych smsów piszę prawie 500 miesięcznie... I takim sposobem będę bulić 100zł za telefon. Aha no i co miesiąc będę biegać płacić rachunki na pocztę bo mój tata nie ma konta internetowego a normalny rachunek papierowy do skrzynki kosztuje 6zł. Jak dla mnie to coś tu jest nie tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×