Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, no właśnie to jest ciekawe skoro z niemal tego samego leku na niemal ten sam haha a jednak napina jest. Może dlatego, że przez kilka dni nie działa żaden lek w pełni, bo nowy jeszcze nie a stary już nie?

PS. ja od dziś żegnam sertę, bo jednak wchodzi w istotne interakcje z lamo, a z lamo na razie się nie rozstaje, tak więc ruch w lekach podyktowany tylko tą kwestią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami,

jaką robisz przerwe miedzy sertralina a citalopramem? ja zmieniam paroksetyna na sertraline, wziąłem małą dawkę sertraliny juz następnego dnia po paroksetynie i mam takie same objawy uboczne jakbym zaczynał SSRI od początku (potliwość, tachykardia, bóle brzucha, głowy, sennosć)

Poziom serotoniny jest praktycznie niezmienny przy takim przejściu, a przeciez dzialanie wcześniejszego SSRI nie ustępuje z dnia na dzień zeby tym mozna było to tłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, wczoraj brałem sertę dziś już cital czyli bez przerwy praktycznie. Też mnie troszkę niepokoi, ale na razie spoczko. Jak będzie źle zawsze można strzelić sobie benzo, a tej nie brałem ponad 2 mce. A z jakiej dawki na jaką dziś wskoczyłeś. Bo ja z 37,5 serty na 10mg citalu. Jutro wskakuję na 15mg i tak pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do sertraliny nigdy się nie przekonałem. Brałem ją w dawce 100mg 5 miesięcy, wrzucili mnie na nią w szpitalu z którego faktycznie wyszedłem w lepszym stanie niż kiedy do niego trafiłem. Kiedy jednak pojawiły się pierwsze większe trudności w realu, pojawiły się (czy raczej wróciły) silne lęki i unikanie, więc tu okazała się nieskuteczna, trzeba było dokładać inne leki a ostatecznie przejść na wenlafaksynę. Nawet spory wzrost libido który początkowo jej przypisywałem, okazał się po prostu efektem brania trazodonu - wystarczyło doczytać ulotkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic SSRI różnią się jednak siłą i to wynika prawdopodobnie z tego. Podobnie masz przy zwiększaniu dawki jakiegoś SSRI. Poza tym każdy SSRI różni się dodatkowymi działaniami - sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spotkałem się z taką opinią ale w nią nie wierzę. Poza tym wellbutrin działa też na noradrenalinę a to ma działanie dopaminowe w korze przedczołowej (podobnie dopaminowo działa wenlafaksyna). No i sertralina jest silnym lekiem serotoninowym a wellbutrin nie, a to też ma wpływ bo serotonina w pewien sposób tłumi dopaminę.

 

"Since dopamine is inactivated by norepinephrine reuptake in frontal cortex, which largely lacks dopamine transporters, bupropion can increase dopamine neurotransmission in this part of the brain"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopamina jest "wciągana" przez pompę noradrenalinową w tej części mózgu (noradrenaline reupatake) a więc leki które blokują wychwyt zwrotny noradrenaliny (takie jak wellbutrin i wenlafaksyna) powodują, że dopamina dłużej zostaje między synapsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×