Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Do tego stopnia, żeby powodowała takie łomotanie serca? Przy 150 sertraliny i 60 miansy tego nie miałem. Podniosłem sertrę i się pojawiło to, co było na wenlafaksynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na dawce 200 lęków zero, ale straszne zmęczenie... Na 150 tego nie było, ale za to od czasu do czasu pojawiały się lęki. Z dwojga złego lepsze 150 niż anhedonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na dawce 200 lęków zero, ale straszne zmęczenie... Na 150 tego nie było, ale za to od czasu do czasu pojawiały się lęki. Z dwojga złego lepsze 150 niż anhedonia.

 

ufff, nie jestem sama. też mam ten problem po zwiekszeniu dawki z 50mg do 100mg...

 

Zaczynam leczenie Sertra.Brakuje mi jednak cierpliwości do leczenia to czekanie aż lek się rozkręci mnie dobija .Nie wiem,czy starczy mi sił.

 

chyba nie masz zbytniego wyboru... ale nie martw się, szybko zleci, po tygodniu już powinno być lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

z tego co pamiętam zle sie czulas po zwiekszeniu dawki, dalej jestes na tej wiekszej? przeszło coś z wczesniejszych objawow?

 

przeszło o tyle o ile. tzn czasami jest dobrze, ale czasami okropnie słabo, ciężko, głowa boli... niedługo ide do lekarza, zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

 

tak. rece i nogi. Mi minęło po jakiś 3 tygodniach, choć w sumie czasem jeszcze tak miewam. Nie powiem Ci za to po jakim czasie zaczęła działać większa dawka bo pozytywnych efektów zwiększenia dawki nie odczułam do dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

 

tak. rece i nogi. Mi minęło po jakiś 3 tygodniach, choć w sumie czasem jeszcze tak miewam. Nie powiem Ci za to po jakim czasie zaczęła działać większa dawka bo pozytywnych efektów zwiększenia dawki nie odczułam do dziś...

 

 

Dlugo juz zazywasz sertraline bo ja koncze szosty tydzien i daje jej jeszcze dwa tygodnie a jak nie to zmienie na paroksetyne,bralas juz paroksetyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

 

tak. rece i nogi. Mi minęło po jakiś 3 tygodniach, choć w sumie czasem jeszcze tak miewam. Nie powiem Ci za to po jakim czasie zaczęła działać większa dawka bo pozytywnych efektów zwiększenia dawki nie odczułam do dziś...

 

 

Dlugo juz zazywasz sertraline bo ja koncze szosty tydzien i daje jej jeszcze dwa tygodnie a jak nie to zmienie na paroksetyne,bralas juz paroksetyne?

 

dwa miesiace... nic poza sertrą jeszcze nie brałam. A czemu akurat na paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę sertralinę 10 dni, 4 dni- 25 mg., 6 dni- 50 mg.

Nie mam żadnych objawów ubocznych, ani, ani.

Dwa lata temu leczyłam się escitalopramem. Pierwsze dwa-trzy tygodnie to był koszmar nie do zniesienie, ale przetrzymałam i półtora roku było nie najgorzej na dawce 10 mg.

Po ośmiu miesiącach przerwy nawrót depresji i lekarz zadecydował, że dla mnie lepsza będzie sertralina, ponieważ doda mi energii, której mi kompletnie brakuje. Cierpię na dystymię i lekką postać fobii społecznej.

Stacjonarną dawkę mam mieć 100 mg.- 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deralizacja raczej jest powodowana przez lęk, który ssri mogą nasilać na początku.

Możliwe ,że też ,choć nawet jak nie czuję leku ,to trzyma mnie to odrealnienie :(

 

-- 12 sty 2014, 22:53 --

 

renee.madison, nio , na lęki i nerwice natrectw ,ale narazie kiepsciutko . Biorę 100mg serty .

z 30mg mianseryny

 

-- 12 sty 2014, 22:57 --

 

ladywind,

o co chodzi z tą derealizacją? to jest coś takiego ze czuje się otumanienie po leku i jest uczucie jakby nierzeczywistości przez to?

Bardziej takie odrealnienie , inaczej postrzegam otaczającą rzeczywistość niż w przypadku dobrego nastroju ,to taki dziwny stan jak niektorzy mają po narkotykach, tyle że ja mam to spowodowane ocd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio , na lęki i nerwice natrectw ,ale narazie kiepsciutko . Biorę 100mg serty .

z 30mg mianseryny

bardziej takie odrealnienie , inaczej postrzegam otaczającą rzeczywistość niż w przypadku dobrego nastroju ,to taki dziwny stan jak niektorzy mają po narkotykach, tyle że ja mam to spowodowane ocd :/

 

 

Po co zmieniłaś na Sertraline i Mianseryne skoro po Anafranilu pisałaś jeszcze niedawno, że czujesz sie wyśmienicie?

Przed anafranilem brałaś bodajże lamotrygine, paroksetyne i wenlafleksyne. Skoro anafranil zaskoczył po co zaczęłaś eksperymentowac z nowymi lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×