Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dream*, to tylko pozazdrościć pracy :) A mniejsza dawka jak na Ciebie działała?

 

Mniejsza moim zdaniem lepiej. Co prawda spałam tylko pare godzin w nocy ale byłam wypoczęta i pełna energii. Psychicznie, w miare ok, choć bez rewelacji. Obecnie psychicznie jest tak samo, tyle, że śpię i w nocy i w dzień. nie umiem tego wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czuć się lepiej na mixie sertraliny z miansa . Przypominam ,że zaczęłam brac ten zestaw z końcem grudnia i do tej pory było lipnie pod względem zok i depresji . Wczoraj podbilam mianse do 60mg a dzisiaj serte na 150mg i rano obudzilam się w mniejszej anhedonii a do południa nastrój zaczął mi się poprawiać a także konentracja i przeszły lęki .

Kolejny raz potwierdza się u mnie teoria ,że tylko wyższe dawki SSRI zbawiennie wpływają na OCD.

Mam zamiar pozostać na tym mixie póki będzie działać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie! Ktoś sie orientuje ile mniej więcej mozna przyjmowac sertaline?

Jestem na tych lekach juz przeszło 5 lat i nie wiem czy to tylko moje odczucie i przyzwyczajenie organizmu, ale jakby przestały całkowicie działać . Lęki wróciły i chyba więcej szkodzą niż pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, mi lekarz nie chce przepisywac wiecej niz 100 mg i mowi, ze i to jest za duzo... :bezradny: Z tego co widze wiekszosc bierze ponad 100... Teraz w ogole nic nie biore, bo mialam odwolana wizyte a tabletki sie skonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, moja twierdzi, ze wieksza dawka jest niepotrzebna, bo tylko terapia grupowa zalatwi kwestie lekow i calkowitego wyzdrowienia. Leki to tylko dodatek. Cale zycie ich brac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, dzięki za pomysł-kawa faktycznie zabija głód słodyczowy, spróbuję też z warzywnymi sokami :)

 

Kokojoko, khaleesi, chodzi Wam o sertrę? Mój lekarz uważa, że na silne lęki, OCD tylko wysokie dawki, ja zaczynałam od 50mg i jak przychodziłam na kontrolę to uspokajał mnie, żebym nie przejmowała się tym, że muszę wejść na wyższą, bo tego się właśnie spodziewał. Teraz biorę 200 i wg niego to wcale nie jest końska dawka, są ludzie, którzy biorą więcej (w USA np.)

Myślę, że dużo zależy o wieku lekarza-mój jest młody, czyta publikacje po angielsku i ogólnie ma, myślę, świadomość, że nauka idzie do przodu, że pojawiają się nowe badania.

Moja przyjaciółka na paro miała straszne problemy ze snem i poradziłam jej, żeby porozmawiała z lekarzem np o dodaniu mianseryny. Zapytała się swojej lekarki czy może dostać coś na poprawę snu, bo ma wymagającą pracę, a przesypia 2 h. Ta stwierdziła, że to ona jest lekarzem, że jak jej da coś na sen to się uzależni... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, moja twierdzi, ze wieksza dawka jest niepotrzebna, bo tylko terapia grupowa zalatwi kwestie lekow i calkowitego wyzdrowienia. Leki to tylko dodatek. Cale zycie ich brac nie bede.

 

moja mówi, że terapeutyczna dawka to od 100 do 250mg :) I też coś wspominała, że w stanach stosuje się chyba do 400 jak dobrze pamiętam.

 

Może to też zależy od leczonej choroby i innych leków.

Jeśli łyka się jeszcze inne leki to pewnie dawki są niższe, gdybam też, że może chodzi o to, że jeśli wystartuje się z wysoką dawką z górnego progu, to przy długofalowym stosowaniu może być problem, bo już nie będzie pola manewru do ewentualnego zwiększenia dawki gdyby organizm wyrobił względną tolerancję. No i pewnie przy przewlekłym leczeniu ogólnie lepiej łykać mniejsze dawki, w końcu trzeba je brać często latami. Ale to tylko takie moje gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę ze 100 na 200 mg. W takiej dawce sertralina działa już na dopaminę. Może pomoże na depresję ale czy nie zwiększy przez to objawów psychotycznych? Bo borykam się też ze sporymi lękami oraz lekką paranoją i urojeniami. Niby mam na to dodatkowo neuroleptyk w małej dawce ale jednak mam pewne wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×