Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

hania33, ja śpię ok 8 godzin i pr€buje nie spać w dzień,bo potem rozbita chodzę.dlatego wymyślam różne rzeczy,żeby nie spać.mam dzieci to też nie bardzo mogę,bo czasu mało.a rano wstaję jak tylko budzik zadzwoni,bo takie wylegiwanie się też mi na samopoczucie wpływa.dziś po południu będę dynie zaprawiać-do jedzenia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was- zapytałam psychiatrę co sądzi o paroksetynie (aktualnie biorę fluoksetynę). Ona stwierdziła, że jest to lek, ale dobry na lęk przed wystąpieniami publicznymi itp. Czy to prawda? Zaciekawiło mnie to, a tutaj na forum przeczytałam dużo pozytywnych opinii o tym leku dla lękowców. I najważniejsze- czy paro naprawdę eliminuje wszystkie lęki? Czy jednak działa na zasadzie uspokojenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheval,

Nie nazwałbym tego "lekiem na lęk przed wystąpieniami publicznymi", ale fakt faktem paroksetyna jest najsilniejszym SSRI i posiada bardzo fajny profil przeciwlękowy. Czy eliminuje wszystkie lęki? Nie-wynalazca czegoś takiego dostałby nagrodę Nobla.

 

Tu masz wskazania do stosowania-

Leczenie: epizodu depresyjnego, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego(obsesyjne myśli, przymusowe ruchy i zachowania), zaburzenia lękowego z napadami lęku bez agorafobii lub z agorafobią( lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni), fobii społecznej, zaburzenia lękowego uogólnionego, zaburzenia stresowego pourazowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheval, sama paro nie ogarnie raczej wyzwania, jakim jest wyłączenie lęku przed wystąpieniem publicznym (nawet biorąc parę miesięcy). Intrygujący pomysł tej Twojej Psychiatry (właśnie, jak sfeminizować to słowo? psychiatrka, psychiatryczka? :pirate: ), warto by było dodać do tego betabloker (propranolol, metoprolol) + ew. mikro dawka benzo do doraźnego dorzucenia przed wystąpieniem. To powinno wspomóc retoryczne talenty ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84,

może chodziło jej raczej o kontakt z ludźmi w kontekście fobii społecznej :P

A któż tam stwierdzi, co poeta(-ka) miał na myśli.

Na język psychiatrów nie ma klucza w opracowaniach. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Znaczy ja nie mam jakiegoś dużego problemu z wystąpieniami publicznymi, ale raczej mój problem dotyczy fobii społecznej. Ogólnie powiem Wam, że kompletnie nie wiem już co robić i co brać na swoją nerwicę lękową... Bo 2 lekarzy proponuje mi sertralinę, a jeden fluoksetynę, którą aktualnie biorę. Paroksetyna kusi, nie powiem, bo ile bym dała, żeby zniwelować lęki chociażby w 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge brac do paro Ginkofar? czy raczej kupic cos innego?

 

W sumie nie ma zgodności co do tych ekstraktów z ginko biloba- jedni mówią, że to działa jak odwracalny, nieselektywny inhibitor MAO, albo jako SNDRI albo jako niepełny agonista 5-HT1a. Ogólnie coś na rzeczy jest z tymi preparatami skoro ostatnio zmienili ich status z "suplementów diety" na "leki"(bez recepty). Spytaj lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, chyba rezygnuje zupełnie. Już w sumie redukuje od kilku dni dawkę, teraz tylko 10mg i w niedziele już sobie odpuszczę zupełnie. Zobaczę jak będzie, pewnie jakieś pobudzenie po kilku dniach od zupełnego odstawienia, po unormowaniu się, zobaczę jak będzie z sennością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania33 tak, byłam u 3. Z jednego zrezygnowałam zupełnie, drugi to z NFZ, więc chodzę, żeby chodzić (to ten zapisał mi fluo) i trzeci prywatnie. Rozmawiałam z nią wczoraj i powiedziała mi, że jak fluoksetyna tak zadziałała to żebym ją jeszcze brała, a na początku grudnia się spotkamy i zobaczymy co dalej. Nawet chciała mi już zacząć odstawiać, ale dla mnie to zdecydowanie za szybko, tym bardziej, że lęki nadal mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, freda, będę się martwił, jak wystąpią. Byłem na dawkach 40-80mg Paro i jedna tabletka więcej czy mniej nic zmieniała. Ostatni rok powiedzmy, że spędziłem stabilnie na 40mg, od kilku/k-nastu dni zszedłem do 30mg, 2dni 20mg, od wczoraj jestem na 10mg. Mniej więcej tak to wyglądało (pamięć szwankuje). Do niedzieli będę brał po 10mg. Jak nie będzie skutków odstawiennych to nie brał. Poza tym biorę jeszcze Clonazepam 2mg, Alprazolam w zależności czy pracuje czy urlop od 1mg/dziennie do 8mg/dzień. Lorafen 2,5mg odstawiłem z 15dni temu właściwie ot tak przestałem brać (nadrabiałem Alprazolamem do 8-10mg/dzień), dzisiaj mam wolne, wziąłem 1,25mg Lorafenu z racji sam nie wiem... odstawiania Paro. Odstawiłem też Propranolol 40-80mg.

 

Jak na dzisiaj od północy do teraz:

10mg Paro, 2mg Clonazepam, 0,5mg Alprazolam, 1,25mg Lorafen.

Parę łyków piwa.

 

Więc tak ogólnie nie tylko Paro jadam... Clona zostawiam na sam koniec (najmniej usypia, gdyby jakieś napady padaczki mnie wzięły przy odstawianiu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×