Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

lubudubu, Zdrówko średnio. Chociaż trochę lepiej niż na pregabilinie, która niestety jako lek solo nie sprawdziła się. Owszem może lęk fizyczny, napęd był mniejszy, ale w ogóle nie wpływała na sposób myślenia, który stał się bardzo depresyjno-lękowy. Zacząłem brać paroksetynę, bo ten lek z SSRI ma najmniej wpływać na napęd. Sertralina, a zwłaszcza fluoksetyna, za bardzo pobudzają.

Co u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, tylko z mojego doświadczenia wynika, że te nowe wynalazki wcale nie są lepsze. Jednak serotonina musi odgrywać kluczową rolę w wielu zaburzeniach psychicznych o podłożu depresyjno-lękowym. Ja mam nadzieję, że paro się rozkręci, obecnie pozostawia wiele do życzenia. Ale muszę w końcu na niej wytrzymać te trzy miesiące. O tyle dobrze, że przynajmniej przy wprowadzeniu nie pobudza mnie za bardzo z tą całą nieprzyjemną gonitwą myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, kiedy mnie nie było czułem się właśnie coraz gorzej. Już chyba nie pamiętam co to remisja. :D

Po prostu nie chcę fluo i sertraliny bo po nich nie czuje się naturalnie - tylko dziwnie pobudzony, nabuzowany emocjami, przez co podejmuje błędne decyzje. Dlatego skłaniam się w stronę parosketyny, fluwoksaminy, escitalopramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, dziękuję. :D:D:D

 

-- 24 lis 2013, 12:17 --

 

freda, no wiem. To moje któreś podejście, ale nigdy nie wytrzymałem na paro ponad miesiąca. Teraz jestem bardziej zdeterminowany, bo wiem, że końcowy efekt na fluo i sertralinie nie za bardzo mi się podoba.

Jaką dawkę bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, ja bym nie odstawiał. skoro uzyskałaś satysfakcjonującą remisję, to trzymałbym się tego. leki leczą ale nie powodują wyleczenia (chyba poza antybiitykami)

 

magnolia84, bo byłem niecierpliwy. Przy lekach typu fluoksetyna, sertralina szybciej widziałem różnicę na korzyść. Więcej energii, zdecydowania. Ale zawsze kończyło się na sztucznym pobudzeniu, nadpobudliwości. Tłumiłem to benzo, stabilizatorami, więc uszło; ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, zobaczymy co lekarz powie,boję się odstawić,bo wiem,że nerwica wróci.ale z drugiej strony jestem na paro rok.jest dobrze,ale czy mam ją brać do końca życia???jeszcze zobaczymy :smile:

 

-- 24 lis 2013, 11:42 --

 

magnolia84, biorę paro po raz czwarty,jak odstawie to wcześniej czy później nerwica wróci.sama nie wiem czy brać ją ciągle....czy robić przerwy ..ile też można a brać??może zmniejsze dawkę,nie wiem.zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, pewnie masz nawroty dlatego, że za krótko ją brałaś i (lub) zbyt gwałtownie z niej zeszłaś.

 

elfrid, odpowiadam na Twoje pytanie z wątku "Sertralina": od kwietnia - do listopada 20 mg, od 1 listopada 30 mg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, w takim razie nie wiem co może być przyczyną nawrotów... ja najdłużej brałam lek 3 lata i miałam najdłuższy efekt terapeutyczny (5 lat spokoju) i pewnie trwałby dłużej gdybym sama tego nie zepsuła (ale to już inna historia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×