Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja przedinternetowa


mifune85

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kłopoty psychiczne rozpoczęły się w momencie gdy internet stawał się powszechny i jestem ciekaw tego jak wyglądało chorowanie na depresję w czasach gdy nie było internetu. Jaki był dostęp do informacji na temat depresji i czy psychoterapia grupowa była jedyną możliwością tego by wymienić doświadczenia z innymi chorymi?Czy mieliście styczność z różnymi "cudownymi" metodami leczenia depresji, które tak się rozprzestrzeniły dzięki internetowi?Czy mieliście większe opory przed braniem leków niż teraz kiedy macie większy dostęp do informacji na ich temat?Ogólnie jakie były róznice. Pytanie oczywiście kieruje do chorych powyżej 30-tki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat i internet od dość niedawna. Zaznaczę tu że choruję od 15 roku życia. Wcześniej zamiast wylewać swoje uczucia na forach to słuchałam muzyki i pisałam wiersze. W ten sposób przelewałam swoje uczucia. W lepszy twórczy sposób. Teraz duchowa pustka. Co do leczenia to nie słucham się tego co piszą w necie tylko słucham swojego lekarza i każdemu to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, Witaj, nie skojarzyłam po tytule o czym dokładnie temat.

No więc u mnie wyglądało to tak, że wierzyło się ślepo lekarzowi, więc powiedziałabym, że nie miałam wtedy oporów. Dostęp do informacji, czy to na temat leków czy ogólnie leczenia był raczej marny. Psychoterapie raczej też nie były jeszcze aż tak rozpowszechnione. Więc ogólnie ciężko było cokolwiek się dowiedzieć. O żadnych cudownych metodach i radach nie słyszałam. I człowiek żył w takim trochę strachu, bo nie do końca rozumiał co się z nim dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×