Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brzydota


owsik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie generalizuj i nie mieszaj, w to sztuki. Jeżeli jednak chodzi o urodę i jej oceny, to można powiedzieć, że oceniamy ją intersubiektywnie, owszem na jej doświadczenie i odbiór składa się nasza decyzja i nasze wewnętrzne przekonania, jednak ogólnie wybieramy podobnie, to kto nam się podoba, a kto nie. Składa się na to przede wszystkim , to, że ramy oceny można by napisać, ze nawet całą konstrukcje oceny estetycznej mamy wrodzoną ona jest tylko wypełniana kulturom. Jest, to tak radykalne, ze potrafimy ocenić, nawet atrakcyjność zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33,

owsik, Lecz każdą osobę pociąga coś innego..prawda?

Niekoniecznie. Spójrz na to:

Na co najbardziej zwracasz uwagę w wyglądzie faceta?

Na co najbardziej zwracasz uwagę w wyglądzie kobiety?

Z grubsza większość osób zwraca uwagę na podobne cechy wyglądu i w przypadku kobiet jaki mężczyzn twarz jest na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jako osoby równie zafiksowanej na tym punkcie, pewnie szanse ma niewielkie. Jestem realistką. Albo znajdzie ładną dziewczynę, która faktycznie zupełnie nie zwróci uwagi na jego wygląd (szansa pewnie bardzo mała), albo poszuka wśród tych mało atrakcyjnych i akurat w którejś zakocha się ze wzajemnością (co też nie jest tak bardzo realne - to nie działa tak, ze zakochujemy się na pstryknięcie palcami tylko dlatego, że znaleźliśmy kogoś, kto nas łaskawie zaakceptuje albo faktycznie zarobi kupę kasy i zainwestuje w poważne zmiany związane z twarzą - przy odpowiedniej sumce zapewne wszystko można poprawić i wyleczyć lub chociaż zmniejszyć objawy. Zmiana nastawienia? Pewnie trudniejsza niż te poprzednie sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33,

To znaczy , ze owsik, nie ma szans?

 

zmęczona_wszystkim odpowiedziała ode mnie lepiej, niż ja bym to zrobił. Zgadzam się całkowicie, choć niechętnie, bo to obrazuje przygnębiającą prawdę dla ludzi brzydkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik,

skoro do tej pory nie znalazłem jakieś alternatywy do tego, że się nie podobam. To chyba już nie znajdę.

Można wiedzieć w jakim wieku jesteś?

 

 

carlosbueno,

Ja bym szukał wśród panien z dzieckiem najlepiej z problemami finansowymi

Rozbrajająco szczera rada :D No, ale coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, znam faceta może nie bardzo brzydkiego ale na pewno nie przystojnego i niskiego i se znalazł pannę z dzieckiem naprawdę bardzo urodziwą nie wiem czy to miłość z jej strony czy poleciała na jego opiekuńczość i zaradność choć też jakiś specjalnie bogaty też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając temat skojarzył mi się Człowiek Słoń i nawet wikipedia znalazła rozwiązanie ;)

 

"Doktor Treves wypowiadał się, że Merrick zawsze chciał znaleźć się w szpitalu dla niewidomych, gdzie miałby szansę odnaleźć kobietę, która chciałaby związać się z nim, nie zwracając uwagi na jego wygląd."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, ze masz trądzik. Czy to jest ta główna skaza, czy masz zastrzeżenia do np. rysów twarzy, itp.? Zastanawiam się nad tą rozmową kwalifikacyjną, o której pisałeś. A jeśli to ten trądzik, to czy próbowałeś już w tej sprawie ABSOLUTNIE wszystkiego, czyli nie tylko leki, ale i odpowiednia dieta, całkowita zmiana sposobu odżywiania i stylu życia, czy jakiekolwiek inne metody? Pewnie w tym temacie jesteś bardziej od nas oblatany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×