Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

lubudubu, tak bardzo cieszylam sie po wielu miesiącach zdolowania i zmęczenia z tego,że żyję że nawet usilnie wychodziłam na przekór lękowi,ale do pewnego stopnia jego nasilenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In_Chains_Of_DD, a próbowałeś tzw. CRF, czyli wenla+mirtagen? bo to ponoć większości poprawia nastrój i nieraz wybitnie (ja czegoś takiego nie odczułam, ale ze mną to inna bajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam sie z moją nerwicą lękową od ponad 4 lat. Różne leki stosowałe bez skutecznie. Ostatnio lekarz przepisał mi Wellbutrin XR aby dodał mi energii do życia. Od tygodnia stosuję dawkę 150 mg i wg mnie lek się nie sprawdza. Dziwnie się czuję, czrnr myśli, kłopoty z widzeniem, opuchnięte oczy i ogólnie czuję się zmeczony. Pytanie moje brzmi czy to minie w trakcie stosowania tego legu. Powoli mam dosyć skutków ubocznych, odechciewa się powoli żyć w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w końcu można kroić ten wellbutrin czy nie? jak on wtedy działa? i ktoś próbował? bo dla mnie dawka 150 jest za silna i chciałabym spróbować mniejszej i nie wiem czy to się w ogóle da ukroić i ile godzin wtedy zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ale wtedy będzie działał tylko kilka godzin i bardziej ''pokopie'' przez te kilka godzin? skoro dawka nie rozłoży się na całą dobę i czułeś jakąś różnicę w działaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czułem żadnej rożnicy , bo zawsze dzielilem nawet na cztery części, zawsze. Lekarstwo jak lekarstwo , wchłonie się i swoje zrobi .Może nawet lepsze jest jak od razu a nie długo. Tak jest z lekiem który biorę M

Nie pokopie , nie pokopie , jak weżmiesz połowę dtabletki wtedy sama odczujesz jak długo i w jakim nasileniu . Po co masz się truć wysokimi dawkami .Jak czujesz ,że za mocna cała tabsa , to podziel. Czasami tak jest ,że jak za dużo to tylko może się pogorszyć . Tak mam z Paroksetyną. Nie takie proszki jak Well dzielilem i żyję. Tak więc nie bój żaby,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dzięki wielkie za pomoc :) w takim razie jutro tak zrobię i będę do tego próbować coś na lęki brać, bo znowu mi to tak rujnuje życie, że nie mogę z domu wychodzić :( nawet z nikim nie chcę się widzieć, bo wiem że przeżywałabym masakrę.

 

u Ciebie też ten wellbutrin nasilał lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to pierwszy mój post na tym forum.

 

Leczę się na depresję. Stosuję Wellbutrin XR 150mg od 11 dni, 7 dni 150, 7 dni 300. Pierwsze dni były dla mnie kapitalne, zero objawów depresji, wręcz euforycznie, dużo energii do działania, zadowolenie, słowem wszystko to czego oczekuję po zdrowiu. Niestety, efekt szybko minął i znów wbiłam się w depresyjną otchłań, brak chęci do czegokolwiek, brak przyjemności, dołkowaty nastrój. Stąd moje pytanie: jak myślicie czy lek dopiero zaskoczy czy już wyczerpał swoje działanie?

 

-- 21 lip 2013, 19:19 --

 

No dobra, już wiem co to http://www.depressionforums.org/forums/topic/18813-the-wellbutrin-honeymoon/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dzięki wielkie za pomoc :) w takim razie jutro tak zrobię i będę do tego próbować coś na lęki brać, bo znowu mi to tak rujnuje życie, że nie mogę z domu wychodzić nawet z nikim nie chcę się widzieć, bo wiem że przeżywałabym masakrę.

 

u Ciebie też ten wellbutrin nasilał lęki?

 

Lęki to nie, ale jakieś takie sztuczne poddenerwowanie. Nie podobało mi się .

Mówiłem Ci już ,że na lęki ( jak nie benzo ) to Baclofen i Pregabalina. Zainteresowałaś się tymi rzeczami , czy dalej błądzisz? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, i odstawiłeś z powodu lęków?

 

 

Kalebx3, nie brałam nigdy tych leków i mało co o nich słyszałam, pewnie lekarz by mi i tak nie przepisał, poza tym nie wiem czy to nie zamula jakoś, skoro nawet benzo mnie muliły w małych dawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna najpierw z paroksetyną i nakręcony byłem

potem z miansą i agonizm cholinergiczny +sedatywny nassa mnie usypiał

a noradrenalina w dużej dawce mnie tylko nakręcała nie na lęk ale złość

well słabo na dopaminę daje a chciałem na koncentrację i anhedonię ostrą

nawet przy wydzielaniu dopaminy 45mg miansy nie było super

to raczej na lekką anhedonię i pssd dobre albo z sertraliną 150mg zoloft+150mg well

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, tak, boję się łykania jakichkolwiek nowych leków czy takich co dawno nie brałam. Nawet jak mam przeziębienie to po jakieś leki sięgam w ostateczności, bo boję się. I tak przełamałam ten strach trochę, bo kiedyś byłam tylko na monoterapii, bo bałam się tylu lekarstw, a potem w mocnym dole zaczęłam od dwóch leków, potem było ich pięć naraz, bo miałam naprawdę gdzieś co mi będzie i faktycznie nic strasznego się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×