Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Mushroom, nie oglądałem, ale sprawdzilem w google, też może niezły być, thx. ;)

Fajny horror. Ma niby element nadnaturalny ale tak podany że można go zignorować w sumie.

 

-- 17 maja 2013, 23:07 --

 

"Solaris" Tarkowskiego ma to coś.

Jak dla mnie był strasznie nudny.

 

-- 17 maja 2013, 23:08 --

 

Ale muszę powiedzieć że i skarcona przez recenzentów wersja "Solaris" z Clooney'em całkiem fajnie mi podeszła.

Mi też, ale dopiero jak miesiąc temu obejrzałem. Momentami całkiem straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, deader Ci polecił, choć oba mogą wydać Ci się nudne. "Moon" to piękny film, ale i przygnębiający, taki trochę o samotności. Nie wiem, czego dokładnie oczekujesz, bo jest przykładowo jeszcze "Pandorum", ale jak dla nie to było trochę o zombie na statku i ogólnie męska rzecz ;)

 

deader, nieznaczących, ale budują klimat :) co do Prometeusza, kumanie kumaniem, ale jest w nim sporo niedorzeczności niestety..

 

-- 17 maja 2013, 23:10 --

 

Hans, to co chciałeś zobaczyć i ewentualnie się dowiedzieć, pewnie będzie w drugiej części, ja Prometeusza traktuję jako jedynie zawiązanie akcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[nieznaczących, ale budują klimat :)

 

Oj tak, oj tak! Właśnie strasznie żałuję że nie ma jakiejś "ultimate edition", mam na dysku z materiałami dodatkowymi jeszcze z 10 minut usuniętych scen. Czasem się zastanawiam czy by nie spróbować zripować Obcego, zripować te sceny, w jakimś programie złożyć do kupy, coś jak James Rolfe zrobił z King Kongiem. Ale musiałbym program jakiś do tego dorwać i się nauczyć obsługiwać a nigdy czasu nie znajduję na coś aż tak produktywnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, to by wcale nie było bezproduktywne, są fani, wręcz fanatycy Obcego, więc ktoś by się na pewno ucieszył, gdyby taki rip znalazł ;)

No właśnie wiem, tylko na coś aż tak produktywnego nie potrafię znaleźć czasu i energii coś za bardzo :) To było pisane bez ironii niestety, heh. Przeszkodą jest też np. to że w niektórych scenach nie ma audio, trzeba by wykombinować, czy wkleić tam jakiś fragment OST z filmu, pokombinowac z efektami dźwiękowymi, ot np. w takiej scenie:

[videoyoutube=]

[/videoyoutube]

 

Hmm, cholerka, nie wiem jak tu dodać działający link do YT... skrypt nie działa o.O

 

Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)

 

Zakładam że "Odyseję Kosmiczną 2001" to pewnie widziałeś więc nie ma co polecać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, to niczego nie dodam w tej chwili.

 

deader, nie widziałam tego, i faktycznie, trochę musiałbyś się pobawić, żeby wstawka była spójna z resztą.

 

"Odyseja Kosmiczna 2001" - klasyka, ale ona już na pewno się każdemu wyda nudna :D Ja powiem szczerze, z trudem przebrnęłam i gdybym nie przeczytała interpretacji w sieci, miałabym problem ze zrozumieniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, Tarkowski miał taką wrażliwość, którą posiadają chyba tylko Rosjanie.

 

Lux24, to obejrzę pewnie część drugą. Albo ja się zestarzałem albo te nowe filmy o Obcym i Predatorze trącą brakiem pomysłu na scenariusz.

 

O! "Odyseja". Kubrick był genialnym rzemieślnikiem.

 

Oglądaliście może "Uciekający pociąg"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux24, chciałem film futurystyczny, o odkrywaniu czegoś czego jeszcze nie odkryto, taki sf filozoficzno futurystyczny, ten no moon się wydaje właśnie taki. ;)

Ha, to może się wydać dziwną propozycją ale bardzo fajnym filmem (ale bardzo starym!) który spełnia te kryteria z nawiązką jest Forbidden Planet. Uwielbiam ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, to może się wydać dziwną propozycją ale bardzo fajnym filmem (ale bardzo starym!) który spełnia te kryteria z nawiązką jest Forbidden Planet. Uwielbiam ten film.

Stare ale jare! Robot był zajebisty w tym filmie :)

 

Hans, nie zestarzałeś, tracą. Pewnie robi się kontynuacje pewnie tylko dla pieniędzy, z nastawieniem, że fani i tak przyjdą zobaczyć. A i nowi ludzie.

Ugh, Aliens vs Predator, obie części to totalna kupa, drugiego nawet do połowy nie obejrzałem, straszna, straszna porażka. Jest tylko jeden "true" film o Predatorze, oryginał z Arniem, bo nawet Predator 2 już lekko ssał.

No ale to w sumie nic dziwnego. Oryginalny pomysł po iluś kontynuacjach się rozmywa. Tak jest ze wszystkimi chyba "tasiemcami". "Hellraiser"? "Koszmar z Ulicy Wiązów"? "Helloween"? "Teksaska masakra..."? Pierwsze filmy genialne, drugi/trzeci całkiem OK, ale potem juz miernota. Chyba tylko "Martwe zło" się wyłamuje, bo tam każda kolejna część była lepsza od poprzedniej. No i zrobili ich tylko 3 więc nie rozmemłano marki na drobne. (choć przyznam że moim faworytem z trylogii jest genialna "dwójeczka" ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugh, Aliens vs Predator, obie części to totalna kupa, drugiego nawet do połowy nie obejrzałem, straszna, straszna porażka. Jest tylko jeden "true" film o Predatorze, oryginał z Arniem, bo nawet Predator 2 już lekko ssał.

AVP 2 mi się osobiście podobał, ale zdaję sobie sprawę że nie jest to dobry film.

Predators to też dobry film z serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×