Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

sm to poważna choroba i jej diagnoza ma kolosalne znaczenie dla pacjenta, poza tym jest trudna do wykrycia... poczekaj ten tydzień i postaraj się uspokoic, a potem jeśli nie przejdzie to neurolog... sama mam lęki ,że mam sm, wiec Cię rozumiem... mam nadzieję ,że wszystko wróci do normy,tzrymaj się :) jako coś to pisz!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden lekarz takiej temperatury nie weźmie na poważnie. Wiem, bo miałem dokładnie te same widełki temperatury, w ciagu dnia (głównie wieczorem) do 37,4 , a przed snem nagły spadek do 36,6. Z rana też w normie.

Zwykłe nerwy i tyle.

 

Na upartego do lekarza rodzinnego, niech Ci zleci podstawowe badania, jak się nie mylę, choćby takie OB powinno wykluczyć chorobę.

Problem wbrew pozorom dość powszechny tylko, że większość go nie zauważa. Jeden lekarz mi nawet powiedział, że sobie sam temperatury nie mierzy, bo jest to bezcelowe, acz nie wiem, co dokładnie ma taki pogląd uzasadniać.

 

PS

Mierzenie pulsu poprzez palce bywa mało wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jedną może istotną rzecz że moja mama ma właśnie taki charakter z którym walczę, a ojciec jest twardszy i pozytywnie nastawiony do życia. Czy to nie jest tak że mam po nich po części coś? Są jakieś sposoby na to by sprawdzić swoje zachowania, może nie koniecznie to jest zw z psychiką a jakimś nastawieniem dziwnym albo coś co nie umiem sobie wytłumaczyć. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Już jakiś czas przymierzałem się do napisania tutaj. Aż w końcu się odważyłem. W moim przypadku wszystko rozpoczęło się od uderzenia w głowę. Nie było ono bardzo mocne, ale doszło do rozcięcia. Nie przejmowałem się nim praktycznie w ogóle. Po jakimś czasie zaczęło się... i trwa cały czas. Odczuwam ciągłe pulsowanie, skurcz (nie wiem jak to nazwać, te dwa wyrazy najlepiej to opisują) na środku czoła. Pulsowanie to nie jest równo z tętnem. Jest ponadto dużo silniejsze, intensywniejsze od tętna normalnego. Oddech ten objaw nasila.

Miałem wykonanych szereg badań: eeg, mri z kontrastem głowy 2x oraz mri kręgosłupa szyjnego, angio tk głowy, badanie błędnika, podstawowa morfologia. Wszystkie te badania wyszły bdb, w normie. Neurolodzy mówią, że skoro nic nie wyszło w badaniach to jest to nerwica. Z czym nie do końca się zgadzam. Dodatkowo czasami zadrży mi głowa, drżenie to nasila się gdy ktoś na mnie spojrzy, ale drży również w sytuacjach bezstresowych. Drżenie trwa około sekundy. Mam również uderzenia gorąca w sytuacjach stresowych. Czy miał ktoś z Was takie objawy? Najbardziej interesuje mnie czy miał ktoś to pulsowanie za czołem? Pulsowanie jest cały czas, od 3 lat, od momentu uderzenia mniej więcej. Wesołych Świąt. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ale czy przy nerwicy ma ktoś uczucie ciągłych uderzeń, pulsowania, skurczów w głowie? To coś mam cały czas, co dwie, trzy sekundy za czołem. W sytuacjach bezstresowych również. W czasie pisania tej wiadomości jest cały czas. Jest to bezbolesne, ale strasznie utrudnia życie, trudno się skoncentrować. Ma ktoś z Was lub miał taki objaw? Pozostałe objawy może rzeczywiście pasują do nerwicy, ale uczucie pulsowania, skurczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramazzotti, Ja mam nerwice i zawsze spalam dobrze ;) (oprocz poczatku kuracji farmakologicznej-ale to byl krotkotrwaly efekt uboczny)

Nawet teraz bez lekow( nerwice mam dalej) spie bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramazzotti, jeżeli Twoje badania wyszły prawidłowo, a dokuczliwe objawy trwają nadal, to uprawdopodabnia się diagnoza nerwicy. Niestety drogą wirtualną nie można postawić rozpoznania, więc zachęcam Cię, byś udał się do psychiatry. On będzie mógł postawić rzetelną diagnozę i zaproponować optymalne leczenie. Odsyłam Cię też do artykułów pod poniższymi linkami:

 

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-i-leki

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica

http://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-histeryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×