Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Dawki nie piszę ,bo już wcześniej chyba z 5 razy odpowiadałem na to pytanie.W zależności od organizmu na każdego działa inaczej .Jeden bierze maksymalną i dopiero wtedy widać poprawę ,a drugiemu spokojnie starczy 75 mg.Skutki uboczne różne ,patrz na posty wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie Anafranil działa na depresję? Ja biorę już ponad miesiąc i żadnej poprawy nie ma. Zupełne nic. Są za to koszmarne lęki. W życiu się tak źle nie czułam. Nie mogę spać i telepie mnie codziennie od samego rana. Biorę 150mg na dobę. Czy te lęki kiedyś miną? Bo wywnioskowałam że to musi być właśnie od Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwnie powiedziala ta lekarka, tak jakby to byla kwestia sily leku a nie dopasowania, benzo nie dziala? :shock: przeciez to alkohol w tabletkach to musi dzialac, ale to akurat nie jest zadne rozwiazanie, sa rozne ssri.

 

A moze przyczyna depresji nie jest czysto biologiczna i leki powinny byc wsparciem jedynie a nie glownym punktem terapii? Tak tylko spekuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz dokladnie opisac ten stan umyslu? Zastanawiam sie czy jest podobny do tego co ja mialem od neuroleptykow, ktore bardzo mocno zanizaly poziom dopaminy i czulem wrecz bol psychiczny mękę, to nie była emocja nawet, taki zdrowy smutek a męczarnia rodzierająca.

 

Tak czy siak jakby już leki nie pomagały ani nic spróbowałbym alternatywnych metod, no bo skoro tradycyjne nie działają, a stan jest nieakceptowalny to tylko to zostaje. Jednoczesnie nie twierdze, ze jestes w tym punkcie, ze wszystkie tradycyjne metody nie pomogły, bo sa pewnie leki ktore nie bralas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trek, więc ja czuję właśnie taką nieustającą mękę. Każda chwila to koszmar. Straszne, straszne lęki. Nastrój tak niski że nawet nie wiem jak to nazwać. Ale najgorszy jest ten wszechogarniający strach. Właściwie nie boję się czegoś konkretnego. Po prostu jestem przerażona. Siedzę z napiętymi do granic możliwości mięśniami i trzęsę się , a jeszcze do pracy muszę dzisiaj iść. Psychiatrę mogę odwiedzić dopiero za tydzień. Nie wiem co mam robić. Przed chwilą pogrzebałam w szafce z lekami i wzięłam diphergan bo na ulotce jest napisane, że ma działanie uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, ciężka sprawa, waliłbym do psychiatry od zaraz, ale wracajac do Twojego pytania, jest to mozliwe, ze przyczyną tego stanu jest anafranil, a zanim go bralas to tez tak sie czułaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tak czułam tylko słabszy lęk i nie telepało mnie tak strasznie jak teraz. Psychiatra przepisała mi ostatnio ketrel żeby wzmocnić anafranil, na uspokojenie i na sen. Działa tylko na sennie i to też słabo bo w nocy budzę się tysiące razy.

 

-- 05 gru 2012, 11:47 --

 

bedzie.dobrze, biorę rano 75 i wieczorem 75. Może zmniejszę na jedną 75 dziennie i zobaczę co będzie się działo. Lekarz dopiero we wtorek więc jeszcze muszę troszkę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawilbym te wszystkie leki stopniowo ale bardzo szybko, nie wiesz juz sama co od czego, psychiatra tez nie wie i dalej bedzie dzialal jedynie metoda chybil trafil, taka prawda, wiec dla rozeznania, odetchniecia i zaczecia leczenia od nowa, przecialbym ten wezel gordyjski, kiedys mialem podobna sytuacje i tak zrobilem i sie okazalo ze to byl dobry ruch. Ale nie namawiam pisze tylko co ja bym zrobil.

 

Albo zmniejszylbym o polowe tak jak napisalas, to tez duzo moze dać moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Anafranil 37,5 mg rano i 75mg wieczorem. Ten lek biorę drugi miesiąc razem z depakine chrono rano 500mg i wieczorem 500mg oraz chlorprothixen 15,15 i 50 mg. Czuję się lepiej niż 2 miesiące temu psychicznie, ale bardzo zaczeły mi drżeć ręce. Nie wiem czy to wpływ leku czy co. W poniedziałek mam wizytę u psychiatry. Będę prosiła lekarke by mi pomogła bo to co sie dzieje, to masakra. Nie potrafię sobie przywieść z kuchni nawet kubka z kawą czy herbatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×