Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Michuj, dobra może i inna ale chodzi mi o to czy silniej zwiększa poziom serotoniny czy słabiej

no i czy jest dobra na OCD

 

-- 01 sty 2013, 14:23 --

 

czy lek nadaje się sie do ludzi którzy całymi dnami pracują i muszą myśleć ??? Chodzi mi o to czy lek nie zamula i nie otępia ???

 

PROSZE O ODP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, biorę ten lek 5 dni i mam poważne obawy czy brać go dzisiaj. Z moim lekarzem wciąż szukamy odpowiedniego leku - anafranil to jest już 6 opcja w ciągu pół roku. Szukamy, bo przede wszystkim źle reaguję na leki, tzn skutki uboczne przewyższają działanie, tak więc miałam bóle głowy, zamulenia i przy żadnym leku nie wytrzymałam.

Zaczęłam od dawki 10 mg (!) przez 3 dni - tu pojawiły się od razu suchość w ustach, brak orgazmu, zaparcia i coś co ja nazwałam "falą", która przechodzi przez ciało i powoduje dziwne uczucie - coś jakby rozluźnienie połączone z mdłościami. Czwartego dnia wzięłam 20 mg i już nie mogłam spać. Zasnęłam może na 2 godziny i to był bardzo płytki sen. Jestem pewna, że to po leku bo zwykle dobrze śpię. Poza tym miałam identycznie po wenfalaksynie. Dziś również prawie nie spałam.

Moja docelowa dawka to ok 75 - 100 mg anafranilu dziennie - ale co to będzie jak ja na 20 ledwo daję radę? Planowałam co 3 dni zwiększać dawkę o 10 mg.

Z lekarzem ustaliłam, że jeśli coś będzie nie tak, to odstawiam lek sama.

Dodam, że lek biorę na noc i pomyślałam, że może będę brała go rano, tylko boję się rozbicia w dzień - jakoś muszę funkcjonować.

Mieliście takie objawy? Czy ta męczarnia się opłaca? Szkoda mi się męczyć, że po 3 tygodniach dowiedzieć się, że to kolejny lek nie dla mnie..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight na OCD najlepsza.

Dużo ludzi piszę ,że podczas brania mogliby przespać cały dzień i niestety utrzymuje się to przez cały okres brania.Mi się z początku kręciło mega w głowie,ale to wina dużej dawki,po zmniejszeniu ten skutek uboczny znikł.Spać mi się po tym nie chciało za bardzo, nie przymulał mnie ,ale dziwnie lęk czułem tak "sztucznie".

Lek ten ma najwięcej skutków ubocznych i raczej niema co się łudzić ,że

Cię ominą. ,jednak mozesz zacząć od mikro dawek i jeśli by było bardzo nie miło można odstawić.

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

 

the_knife wez w dzień i zobacz jak będzie,benzo masz przepisane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, Dzieki za odp jak dlugo brales anafranil ?? I czy wystapily takie uboki jak zaparcia i zwiekszenie masy ciala

 

-- 08 sty 2013, 22:07 --

 

lubudubu, a jak dlugo ty brales anafranil i z jakiegos powodu sorry ze tak duzo pytan ale chce zmienic aktualna sertraline na anafranil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ją z 3 miesiące może dłużej nie pamiętam.W moim przypadku przesadziłem z dawką i szybko wskoczyłem na maksymalną co sprawiło ,że cały czas kręciło mi się w głowie gdy wstawałem lub przy pracach w pozycji pochylonej.Miałem ataki gorąca ,czułem się cały hot ,tak jakbym miał gorączke jednak jej nie miałem.Zapracie są musisz się na to przygotować ,lecz mozna sobie z tym poradzić jedząc len i inne naturalne rzeczy na żołądek,jelita.Mnie ten skutek uboczny w ogole nie wkurzał ;) Czasami po prostu trzeba było dłuzej na kiblu siedziec.

Pożniej zmniejszyłem dawkę anafranilu (zawrotów głowy nie było)dodałem mirtazapinę i było elegancko.Po miesiącu stwiedziłem ,ze Anafranil napędza moje lęki i odstawiłem.Czy faktycznie napędzał nie mogę stwierdzić może to nerwica ,stresujące sytuacje.Gdy go już nie brałem ,to po 2 dniach się bardzo dobrze czułem możliwe ,że po prostu samo odstawienie leku tak działałało(zawsze po odstawieniu antydepresantów pojawiał się lepszy nastrój,brak lęków).Jeśli chodzi o wagę to nie zauważylem rzadnej różnicy.Nie grubnie się od samej tabletki lecz od powiększonego apetytu i jeżeli będziesz się zdrowo odżywiał to nie widzę problemu.Z apetytem można sobie poradzić ,po prostu jeść 6 posiłków dziennie lecz mniejszych.To powinno starczyć ,ale jak chce ci się to możesz wdrożyć w życie bieganie.Ja po mircie jestem +10 kg ,ale tylko dlatego ,że miałem wy.jebane na to co jem,jadłem wszystko i co chciałem.Teraz nie jem słodyczy,stosuje się do tego co napisałem i waga stoi w miejscu ,mam nadzieje ,że idzie też w dół.Gdy zrobi się ciepło zacznę biegać i akurat zbije na lato wagę.

Bardzo dużo ludzi chwali na OCD ,ja sam nie moge stwierdzić ,bo gdy zaczynałem brać to już byłem wyleczony z niej i z tym nie mam problemów.Jednak u mnie na lęki lek się nie sprawdził.Za bardzo mnie pobudzał,czułem się czasami jakbym miał ADHD.

Widzisz mnie pobudzał ,a większość osób narzeka na nadmierną senność,zamulenie.Nie ma jakiejś reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, niestety w przypadku niektórych leków np. mirtazapina, mianseryna, karbamazepina, tyje się od samej tabletki. Pomijając, że utrzymanie apetytu na wodzy graniczy z cudem, to nawet jak się ostatecznie uda i konsumuje się tyle co wcześniej, waga i tak rośnie. Szkoda, że to dobre leki mają takie uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, niestety w przypadku niektórych leków np. mirtazapina, mianseryna, karbamazepina, tyje się od samej tabletki. Pomijając, że utrzymanie apetytu na wodzy graniczy z cudem, to nawet jak się ostatecznie uda i konsumuje się tyle co wcześniej, waga i tak rośnie. Szkoda, że to dobre leki mają takie uboki.

Potwierdzam. Zatrzymanie wody w organiźmie czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, siostrawiatru, dokładnie tak wolniejszy metabolizm,zatrzymanie wody,leki te działają na jakieś receptory,które zwiększają apetyt,powodują ciągły głód.

Najbardziej Klomipramina i Mirtazapina,trochę mniej Mianseryna.Wielka szkoda,ze powodują takie właśnie uboki,bo to bardzo dobre leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas

Dopiero pierwszy dzień i na razie nic nie odczułem ,żadnych plusów ani minusów.

elfrid

Nie jem słodkiego,więcej posiłków lecz mniejsze niż zwykle.Staram się jeść zdrowo ,mojonez i inne tłuszczowe rzeczy poszły w odstawkę.

Jak już mam parcie na coś słodkiego ,to jem owoc.

Wystarczy się pilnować i patrzeć na to co się je ,a nie zapychać żołądek ciastkami,marsami i innym gównem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli wychodzi na to że chyba sobie odpuszczę ten anafranil ;/;/ a myślałem to to właśnie będzie ten wspaniały lek z tego względu że podnosi poziom serotoniny dopaminy i noradrenaliny myślałem ze pomoże na OCD zmniejszy lęki i nie zamuli ale chyba za dużo oczekiwałem i odnalezienie leku który właśnie tak zadziała graniczy chyba z cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×