Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czuję lęk


BandaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zaczełem oglądać film o egzorcyzmach. Obejrzałem pierwsze 20 minut(nic się nie działo). Osoba bliska powiedziała bym nie oglądał takich filmów więc wyłaczyłem. Od tamtego momentu cały czas w mojej głowie siedzi słowo "opętanie" i nie daje mi spokoju. Czuję lęk że mogę zostać opętany jeżeli cały czas o tym myślę. Staram robić inne rzeczy i nie myśleć o tym ale nie dam rady z siebie tego wyrzucić. Nie mogłem zasnąć wczoraj przed 2 godziny. Oglądałem telewizor do 4 rano aż udało się zasnąć. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze za bardzo sie przejales tym filmem , jestes bardzo wrazliwy i stad te mysli , slaba psychika ale nie boj sie nic cie nie opeta to tylko twoje odczucia ktore sa tylko i wylacznie w twojej glowie, sproboj sobie to na spokojnie przetlumaczyc a jak nie to moze psycholog ci cos doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BandaPL, Też tak miałam po tym filmie. Przejdzie Ci za jakiś czas. Powiem Ci, że sporo w tym filmie zostało wymyślone, dokręcone, nie do końca tak zachowuje się osoba opętana jak to przedstawiono. Rozmawiałam z księżmi na ten temat, którzy mieli do czynienia z czymś takim. I chyba te rozmowy mnie uspokoiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu bardzo interesowalam sie takimi tematami jak opetanie (jeszcze przed nerwica). Kiedy zaczela sie nerwica wszystkie wiadomosci nagle mi sie przypomnialy i doszukiwalam sie oznak opetania :) niestety wiele mozna sobie wkrecic czytajac na ten temat glupoty w necie. Jakos na tyle potrafilam sie zdystansowac i wytlumaczyc sobie ze to tylko natretne mysli ze samo mi przeszlo. Ale nie powiem wkladalam paluchy do wody swieconej z pewnoscia ze mnie poparzy czy cus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu bardzo interesowalam sie takimi tematami jak opetanie (jeszcze przed nerwica).

 

Polemizowałbym , co do wiarygodności Twoich źródeł.

 

Kiedy zaczela sie nerwica wszystkie wiadomosci nagle mi sie przypomnialy i doszukiwalam sie oznak opetania :) niestety wiele mozna sobie wkrecic czytajac na ten temat glupoty w necie. Jakos na tyle potrafilam sie zdystansowac i wytlumaczyc sobie ze to tylko natretne mysli ze samo mi przeszlo. Ale nie powiem wkladalam paluchy do wody swieconej z pewnoscia ze mnie poparzy czy cus :P

 

IHMO coś jak opętanie zdarzyć się może, ale nie Wam. Bądźcie spokojni.

Wszelkie egzorcyzmy judeochrześcijańskie były pozbawione podstaw wiedzy o naturze rzeczy.

I sprowadzały się do tak "duchowych" praktyk, jak wbijanie opętanemu krzyża w oczy.

Okaleczono lub zabito wielu chorych nerwowo ludzi. Wszelkie filmy oparte na kulturze judeochrześcijańskiej są fałszywe, ich celem jest wywołać lęk, a nie edukować czy chronić.

Nie chcesz się bać - nie oglądaj horrorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tyle że ten film to wgl inna bajka, oglądałem urywki i wyglądał tak realistycznie

jeżeli cię interesują takie filmy:

http://www.filmweb.pl/film/Demony-2012-622009

 

ahh ta podświadomość..

 

 

znacie jakieś sposoby na rozluźnienie?

 

Tego typu filmy są stworzone dla osób, którym w życiu brakuje mocnych wrażeń. Inni sięgają po komedie, filmy sensacyjne itp. Film tego typu to zwykła gra aktorów, specjalne udźwiękowienie mające nadać klimatu.

Nie wiem ile masz lat, ale zgaduję, że dużo mniej niż 18. Szukasz mocnych wrażeń. Lub po prostu chcesz sobie coś w pewien sposób udowodnić.

 

Za kilka dni Ci przejdzie i zapomnisz o tym. I radziłbym Ci, żebyś sobie wszelkiego tego tupu filmy zamienił na coś, co wywołuje pozytywne emocje. Zupełnie niepotrzebnie narażasz swój mózg na bodźce z nich płynące i ta nieświadoma część mózgu uruchamia w tobie takie reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×