Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ja to ja?


shinji

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze miałem czasami takie dziwne mylsli. To przychodziło nagle.. nagle przychodziła do mnie taka mysl że to ja jestem sobą, nie kims innym kto obserwuje mnie, niejako obserwatorem mojej osoby, ale sobą samym jestem. Towarzyszyło temu poczucie niejakiego zawstydzenia i żażenowania. I takie mysli, bezsensowne pewnie dla was: "ja to ja, nie ktos inny ale ja. To ja żyję, patrze moimi oczami, nie jestem tylko obserwatorem ale sobą samym". Co to może oznaczać? Tez ktos cos takiego ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depersonalizacja to się nie nazywa przypadkiem?

ja czasami miałam tylko coś takiego, że nie poznawałam się w lustrze, swojej twarzy, niczego. ale to chwilowe...albo że wydawało mi się, że poruszam się we śnie, ale też nie podciągałam tego pod żadne zaburzenia. więc nie wiem, chyba nie miałam nigdy czegoś takiego. moim problemem bardziej jest to,że nie wiem co znaczy być sobą, bo nie wiem w ogóle kim jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poruszam się we śnie

 

Też tak mam, tylko występuje to tak że nagle się "budze". Na przykład jade sobie na rowerze myląc o głupotach i nagle następuje takie wybudzenie, można to porównać do przejscia z drzemki na jawe. Nie umiem tego dokładniej opisać. Natomiast objawów niepoznawania siebie w lustrze nie miałem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Oprócz tego przypominiały mi się tez inne mysli jakie mialem np "dlaczego ja to ja a nie ktos inny? jak to mozliwe ze istnieję? ze zyje w tym swiecie patrze z swojej glowy a nie jestem tylko obserwatorem?" Towarzyszyło temu tez uczucie zawstydzenia o ktorym juz pisalem ale tez jakby zdumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×