Skocz do zawartości
Nerwica.com

negatywne "nakrecanie sie"


ona*

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam taki problem, sama nakrecam sie z jakiegos powodu doprowadzajac sie do depresji - czy to mozna podpiac pod nerwice natrectw czy co? podam przyklad: zauwazylam u siebie pierwszy siwy wlos i tak mnie to zszokowalo, ze zaczelam sobie wmawiac, ze za tydzien dwa osiwieje cala i co gorsza zaczelam zauwazac z dnia na dzien coraz wiecej tych siwych wlosow, po jakims czasie widzialam juz tylko siwe wlosy w glowie bo faktycznie ich przybylo. Albo inny: im wiecej jadlam tym szybciej chudlam, po jakims czasie bywalo, ze zjadlam jak slon a mimo to chudlam lub wage mialam taka sama - taka mega szybka przemiana materii nastepowala pod wplywem nerwow. Jak myslicie co to jest ? Lecze w tej chwili depreche ale to nie sa objawy typowej depresji - mi nie jest smutno, nie czuje sie przygnebiona tylko raczej poddenerwowana i niepewna przyszlosci. Biore lek glownie na sen i apetyt bo to u mnie jednoczesnie zawsze szwankuje. pozdrawiam wszystkich cieplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja bym ci radził nie stać przed lustrem. Wiedz, że wygląd nie jest najważniejszy więc jak tam będziesz mieć 2 siwe włoski to nic nie tego :D . Po prostu zajmij się czymś co ci sprawia radość. A po pewnym czasie zapomnisz tylko koniecznie znajdź sobie takie zajęcie, które wciągnie cię na maxa. Po tygodniu dajmy na to jeśli ci to nie przejdzie, to można się zastanawiać nad natręctwami...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec zaczł siwiec jak miał 60 lat a i tak to były pojedyncze włosy tylko, stał też przd lustrem i je sose wyrywał, to ze miał czarne włosy i wyglądał bardzo młodo jak na swój wiek to nie przeszkodziło mu na raka zachorować a inny zacznie siwiec w wieku 30 a dozyje 90-tki, nie przejmuj sie tak bardzo, nie piszesz tez ile masz lat bo to tez wazne jak jesteś po 40-stce to wrzuc na luz jak wcześniej to mozesz zafarbowac i po problemie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też charakterystyczne jest nakręcanie się i przejmowanie wszystkim co się da, co się wiąże z moim zewnętrzem oraz środkiem. Należy po prostu albo rozwiązywać zaistniałe problemy albo starać się nie nakręcać. Taka mądra się staram być, a sama nie umiem tego zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz tak mam z taką kobietą. Idealizacja, samonakręcani, uporczywa analiza i żal że się nie udało (przeze mnie). Dodam, że to już 3 raz mi się zdarzyło. Nie wierzę bowiem, żeby trzecia kobieta była tą jedyną.

 

Znacie sposoby na odkręcanie się z takiego zakręcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu po dlugiej przerwie,nie wiem co sie ze mna dzieje.jestem zalamana a nawet gorzej.Juz prawie wyszlam z nn,az nagle sama zaczelam sie nakrecac.Opisze Wam sytuacje choc nie jest ona latwa dla mnie: Bylam w przedszkolu,pamietam jak wchodze do przedszkola po dziecko,chyba pozniej witam sie z nia i dziecmi,pokazuje mamie pewna dziewczynke i mowie jak ma na imie,witam sie chyba jeszcze z kims z taka mala dziewczynka tez,i pajmietam ze (mysle czy mowie,nie wiem poprostu zaraz zwariuje) pytam a gdzie jest taka mala dziewczynka(slysza to 2 0soby,mama i wychowawczyni) mi jesdnak natrectwo uderza do glowy ze ja wcale tak nie powiedzialm ze ja to tylko pomyslam,a one jakims cudem uslyszaly moja mysl,ze to pewnie przez boga,on sprawil ze uslyszaly moja mysl w glowach,rozmawialmam z mama i ta wychowaczynia,mowia ze ja to powiedzialm,mama tez mowi ze mnie slyszala,na zewnatrz a nie w glowie,a ja sie tak otumanilam tym natrectwem,ze nie akceptuje prady,nie mama takiego czucia,ze to co mama mowi jest prawda,nie mam takiego impulslu,mze ja to powiedzialam.co jest? pomocy,chodze na terpaie.mam dosyc,bylam szczesliwa ateistka,az nagle znowu tej strach i natrectwa.........pomocy prosze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×