Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia behawioralno poznawcza...


cacek12078kp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat terapii Behawioralno poznawczej?

Bo Pani doktor zaleciła mi terapie psychodynamiczną i byłem na trzech spotkaniach u lekarza ale on stwierdził ze dla mnie najlepsza bedzie ta druga..

więc szukam czegos na jej temat..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cacek12078kp, Witaj!

Ja chodzę na terapię psychoanalityczną z tego co wiem to behawioralizm polega na tym, żeby pokazać irracjonalność lęków.

Mnie się bardziej podoba moja, mam szansę być sobą, nikt mnie nie zmusza ani nie krytykuje.

Chyba żaden odpowiedzialny psycholog tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nam ta terapia zalagodzenie odczuc i dynamizmow emocjonalno-popedowych,ale to nie jest to,niema tam nic autentycznego i autonomicznego .Rozwoj i zdrowie psychiczne polega na wszechstronnym odczuwaniu rzeczywistosci,na pobudliwosci,a co sie wiaze ze wzmozona wrazliwoscia ,oraz wprowadzania tych procesow w zycie . .Dochodzenie do pelnego zrozumienia tych mechanizmow, wymaga wysilku myslowego ,konfliktow psychicznych,przezyc,dramatow i kultury emocjonanej.Dla mnie czegos tam brakuje,by byc zdrowym psychicznie.Ale to jest tylko moja opinia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depres jest osoba, ktora zamiast poszukac lekarstwa sam dla siebie, tkwi w chorobie - wystarczy w wyszukiwarce wpisac sobie jego login i poczytac posty zamieszczane przez niego. Nie znam sie, ale obstawiam, ze cale to uzywanie przez niego "naukowego" jezyka daje mu poczucie ze panuje nad soba i swoimi problemami, choc tak w ogole nie jest. Obstawiam ze depres nie ma zadnego pojecia o tym co pisze, a cala wiedze czerpie z internetu i tego forum. Pisze pseudonaukowe bzdury, by samemu sobie udowodnic, ze jego problemy czynia go kims lepszym niz inni. Nawet bledy ortograficzne swiadcza o tym, ze dysponuje pewnie dosc kiepskim wyksztalceniem. Wszytkie jego posty sa podobne do siebie - pseudonaukowy jezyk, zdania bez sensu, koncepcje wyssane z palca.

Depres, pomoz sobie sam wizyta u specjalisty - chocby na terapii behawioralno- poznawczej. A w calej terapi chodzi o to, by poznac jak pacjent funkcjonuje, zahowuje sie (ang. behaviour - zachowanie) w roznych sytuacjach - by go poznac i powiedziec mu czego sam nie moze zrozumiec. W google poszukac wystarczy. Normalna rzecz, nie ma w tym zadnej magii ani "zalagodzenia odczuc i dynamizmow emocjonalno-popedowych" (czymkolwiek by one nie byly:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENDURO :papa: nastepn wyuczony wedlug ksiazek i stereotypowych itp.oszolom na wyzszym poziomie.Szkoda mi Ciebie

 

[Dodane po edycji:]

 

eldruto, Sluchaj baranie czy imbecylu nie wazne sa znaki interpunkcyjne wazne jest to co ma sie w srodku.A tak ogolnie emocjonalnie jestes plytka czy plytki.I w duzym D mam twoje opinie na temat jak sie pisze co sie pisze i o czym sie pisze.Niedoksztalcon z wiekiem czasu moze :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...osoba o wyzszej swiadomosci, niezmiernie zaglebiona w sobie, ktos kto posiada wiele w srodku, bardzo uduchowiony... hmm...rzeczywiscie nazywanie kogos imbecylem jest tego dowodem;D

 

A, no i kto jest 'oszolomem na wyzszym poziomie"?? Bo najpierw tak piszesz, a poniej mowisz ze jestem imbecylem... zdecyduj sie:D Ten "wyzszy poziom" to co w ogole jest?;D Mi wystarczy byc takim jaki jestem:)

 

Prawda boli depress... nie odwolales sie do zadnego zarzutu, oprocz bledow ort. ktore rzeczywiscie sa najmniej wazne.

Mysl o mnie co chcesz, ja wiem ze mam racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywyzszm sie. Stwierdzilem fakty, na ktore ty nie masz zadnego kontr-argumentu. Robisz ludziom wode z mozgow, wypisujesz bzdury, szkodzisz. Robisz z nerwicy jakas magie, tworzysz jakies wyzsze poziomy. Po co?

Co ci to daje?

Nie stac mnie na nic madrego ani ewolucyjengo - ale ja sobie w znacznym stopniu poradzilem z nerwica i nadwrazliwoscia.

Nie oszukuj sam siebie i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×