Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
shadow_no

FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

215 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      137
    • Nie
      64
    • Zaszkodziła
      34

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Widze, że dużo osób pisze tu o dawkach. Ja od 2 lat biorę 20 mg i raz jest lepiej raz gorzej. Rok temu próbowałem odstawić całkowicie ale skończyło się to silnymi stanami lękowymi.

Obecne lato mi całkiem przyjemnie, ale powiem wam że pierwsze dni jesieni + zaraz zaczynając się nowa praca i silne przygnębienie, beznadzieja i apatia wróciły.

Myślę w końcu spróbować 40 mg (psychiatra sama o tym wspominała gdyby było gorzej), chyba tak zrobię i zobaczymy czy to cokolwiek zmieni.

Edytowane przez Mix90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden lek tak mi nie dał w dupe jak fluo. Zastanawiam się tylko czy to działanie leku samego w sobie, czy spadek poziomu serotoniny w mózgu, biorąc pod uwagę fakt jakie leki brałem wcześniej. Bo nawet 60 mg fluo szalu serotoninowego nie robi, w ogóle tej serotoniny nie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

, a czego się spodziewałeś ? jak to jest najsłabszy serotoninowo lek z grupy ssri.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Biorąc wszystkie ssri przekonałem się jak działa serotonina i na fluo tego w ogóle nie poczułem nawet na 80 mg. Najmocniejsze było paro - już 20 mg kopalo jak 300 mg fevarinu np. Nie wiem na czym pola skutecznosc fluo ( bo jednak u niektorych ludzi dziala) ale chyba nie na serotoninie, myślę ze jej prawdziwe działanie nie jest jeszcze odkryte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja nie wierzę, że nagle cudownie zacznie działać na ocd, w sytuacji kiedy mi je znacznie zaostrzyla, podobnie jak lęki zresztą, które już miałem praktycznie zaleczone. Teraz muszę od nowa się bujać ze wszystkim, mam nadzieję że paroksetyna mnie szybko wyprostuje, zwłaszcza że to mój debiut z tym lekiem.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według podręcznika czas oczekiwania na efekty to dla fluo 8-12tygodni. Dla paro taki sam. Tylko klomi ma 6-12. Nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku ale niektórzy opisują ze początki były koszmarne a nawet po 3 miesiącach poprawa. Przy leczeniu coś liczy się aby cierpliwie się trzymać jednego lęku a Ty ciągle zmieniasz. Może weź  se coś do tego co Ci doraźnie pomoże np mówiłeś ze Ci rispolept pomaga i czekaj. Mi doraźnie pomógł solian jak fluo nie działało i tak 2,5 roku brałem to razem. Cholera wie po jakim czasie fluo u mnie zadziałało, ale nie zdziwiłbym się gdyby to było nawet po pół roku- mówię o ocd. Lęki prawie każdemu nasila na poczatku a potem dziala przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dokładnie .... fluo się bardzo długo rozkręca . U mnie zatrybilo coś tam po 3 miesiącach . Początki były koszmarne , jeszcze od samej depresji pewnie . Ciagle rzygałam ,płakałam u nic nie jadłam . Zero snu , drgawki ,biegunki itd . Ale dotrwałam ,dorzucając mirtazapine . Stosowałam ją rok ,a fluo odstawiłam stopniowo po 5 miesiącach stosowania. 

Teraz zarzuciłam sobie citalopram i od początku fajnie ,natularnie stabilizował stres i nerwy . Jednak mirtazapina mnie wyciągnęła w ogromnego gowna psychicznego . 

Nie warto zmieniać leków co chwile , ssri potrzebuje czasu. 

Edytowane przez Lalunia93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie za bardzo zatrybila skoro po 5 miesiącach odstawilas na rzecz mirtazapiny. Tego się boję, że będę się jeszcze mordował przez miesiąc, tylko po to żeby mi się lekko humorek poprawił, bo tak ludzie piszą, że się tylko lekko poprawia a ch..nia jest nadal ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi