Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe żeby pojawił sie problem z zasypianiem po kilku miesiącach zażywania fluoksetyny?  Na początku nic, dopiero po około 4 miesiacach ten problem się pojawił. Kiedyś brałam ten lek i zastanawiam się czy to od niego czy po prostu taka faza mi weszła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj od dr'a 10 mg fluoksetyny, nie bardzo wiem czemu nie chciał mi przepisać sertraliny, ale fluoksetynę też brałem pod uwagę także czemu nie. Z tym że dawka trochę mała, ale w sumie ma to być tylko dodatek do leków które już biorę, poza tym mam przepisane dwa opakowania i jeśli nie odczuję działania zawsze mogę zwiększyć do 20 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pyatnie, co bardziej opoznia orgazm, fluoksetyna czy setralina??? Wiem ze fluo nie powoduje tak bardzo obnizonego popedu jak setralina ale podobno nie mozna na niej dojsc, na steralinie tez ciezko ale czy na fluo bardziej?

Walkuje ten temat nad zmiana setry na fluo ale ja mam natrectwa i nie wiem czy fluoksetyna mi pomoze na OCD? Jesli by pomogla to jest jeszcze kwestia zaburzen FS... w tym wypadku czy fluo jest gorsze pod wzgledem opoznionego orgazmu od setraliny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel.770 napisał:

Mam pyatnie, co bardziej opoznia orgazm, fluoksetyna czy setralina??? Wiem ze fluo nie powoduje tak bardzo obnizonego popedu jak setralina ale podobno nie mozna na niej dojsc, na steralinie tez ciezko ale czy na fluo bardziej?

Walkuje ten temat nad zmiana setry na fluo ale ja mam natrectwa i nie wiem czy fluoksetyna mi pomoze na OCD? Jesli by pomogla to jest jeszcze kwestia zaburzen FS... w tym wypadku czy fluo jest gorsze pod wzgledem opoznionego orgazmu od setraliny???

Sam jestem tego ciekaw, biorę Fluo i nie ma jakiegokolwiek opoznienia mimo tego że podobno jest to lek na przedwczesny wytrysk. Setry nie brałem. Ale najbardziej to opóźniało u mnie Paro

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zoom napisał:

Sam jestem tego ciekaw, biorę Fluo i nie ma jakiegokolwiek opoznienia mimo tego że podobno jest to lek na przedwczesny wytrysk. Setry nie brałem. Ale najbardziej to opóźniało u mnie Paro

Paro to się nie dziwię, bo to najmocniejszy SSRI ze wszystkich. Najsilniej hamuje transporter serotoniny. 

 

27 minut temu, Pawel.770 napisał:

w tym wypadku czy fluo jest gorsze pod wzgledem opoznionego orgazmu od setraliny???

Można by przypuszczać, że fluo będzie mniej opóźniała wytrysk, bo najsłabiej ze wszystkich SSRI hamuje transporter serotoniny i jeszcze blokuje receptor 5-HT2C. Nawet kolega wyżej ci to napisał, że bierze fluo i nie ma opóźnienia 🙂 Jednak wiem, że najmniej objawów dysfunkcji seksualnych wykazuje fluwoksamina. Sam ją brałem i nie miałem większych problemów z wytryskiem, choć najpierw był orgazm, a wytrysk troszeczkę później. Czyli chyba tak jak powinno być...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

A co bedsie lagodniejsze na wtrysk i ogulnie libido 150 mg setraliny czy maksymalna dawka czyli 60 mg fluoksetyny??? Dodam ze setralina max dawka to 200 mg... bo mam wybor brac na natrectwa 150 mg setry albo 60 mg fluo.

Fluoksetyna 60 mg . Fluo nie jest takie słabe jak każdy mysli To esci jest najsłabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

A co bedsie lagodniejsze na wtrysk i ogulnie libido 150 mg setraliny czy maksymalna dawka czyli 60 mg fluoksetyny??? Dodam ze setralina max dawka to 200 mg... bo mam wybor brac na natrectwa 150 mg setry albo 60 mg fluo.

 

Teoretycznie sertralina powinna powodować mniej dysfunkcji seksualnych niż fluoksetyna. Poniżej masz wyniki tego badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25467077/

 

No i też sertralina okazuje się skuteczniejsza w leczeniu OCD w porównaniu do fluoksetyny:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11910259/

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Teoretycznie sertralina powinna powodować mniej dysfunkcji seksualnych niż fluoksetyna. Poniżej masz wyniki tego badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25467077/

 

No i też sertralina okazuje się skuteczniejsza w leczeniu OCD w porównaniu do fluoksetyny:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11910259/

 

42 minuty temu, Petek napisał:

Fluoksetyna 60 mg . Fluo nie jest takie słabe jak każdy mysli To esci jest najsłabsze.

No to ja juz nie wiem co robic, fluo jest wg wszystkich lagodniejsze na FS a tu jest badanie ktore temu przeczy..🙉

 

Co do esci to bralem w max dawce i nawet zwalczalo natrectwa, to moze fluo jeszcze lepiej to zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770

Jak dla mnie Fluo po 8 miesiącach brania ma jeden duży plus- nic się nie tyje...i to w zasadzie tyle. Ten słynny Prozac moze był dobry 20 lat temu i to był super lek, to teraz jest takie sobie. Jak dla mnie powinien być stosowany jako lek pierwszego rzutu dla ludzi którzy nigdy nie brali psychotropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

 

No to ja juz nie wiem co robic, fluo jest wg wszystkich lagodniejsze na FS a tu jest badanie ktore temu przeczy..🙉

 

Co do esci to bralem w max dawce i nawet zwalczalo natrectwa, to moze fluo jeszcze lepiej to zrobi?

Tylko że fluo jest

 

Dysinhibitorem noradrenaliny i dopaminy 

Tylko agomelatyna to też ma.

 

Ja na fluo byłem tak podniecony  że masakra. Na sertralinę byłem wrzucony na głęboka wodę 100 mg odrazu. Fakt libido na początku wysokie ale z czasem  traciło siłę.

 

Z resztą zobacz na recezje 

 

https://www.drugs.com/comments/fluoxetine/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zoom napisał:

@Pawel.770

Jak dla mnie Fluo po 8 miesiącach brania ma jeden duży plus- nic się nie tyje...i to w zasadzie tyle. Ten słynny Prozac moze był dobry 20 lat temu i to był super lek, to teraz jest takie sobie. Jak dla mnie powinien być stosowany jako lek pierwszego rzutu dla ludzi którzy nigdy nie brali psychotropów.

Nigdy nie będzie lekiem pierwszego rzutu w psychiatrii bo ma swoje niektóre skutki uboczne dość mocne . Lekiem pierwszego rzutu jest escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Petek napisał:

Nigdy nie będzie lekiem pierwszego rzutu w psychiatrii bo ma swoje niektóre skutki uboczne dość mocne . Lekiem pierwszego rzutu jest escitalopram.

Ile lekarzy tyle opinii- niektórzy zaczynają od Paro na pierwszy rzut- ja np taki pierwszy lek dostałem(lek trafiony ale dużo okropnych uboków), później Lamo,Prega-nietrafiony, obecbie Fluo, ale zaraz już Cital, mam nadzieję że on zatrybi jak Paro tylko bez uboków w końcu jest zaraz po Paro najmocniejszy... Więc jak widać po moim przypadku ile lekarzy tyle recept:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoom napisał:

Ile lekarzy tyle opinii- niektórzy zaczynają od Paro na pierwszy rzut- ja np taki pierwszy lek dostałem(lek trafiony ale dużo okropnych uboków), później Lamo,Prega-nietrafiony, obecbie Fluo, ale zaraz już Cital, mam nadzieję że on zatrybi jak Paro tylko bez uboków w końcu jest zaraz po Paro najmocniejszy... Więc jak widać po moim przypadku ile lekarzy tyle recept:) 

U mnie u tylu co byłem u psychiatrów escitalopramek cały czas :D

No paro to już kosa jest . Cital trochę mocniejszy od esci  i działa na receptor H1 . Więc możesz być trochę senny.

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Petek napisał:

Tylko że fluo jest

 

Dysinhibitorem noradrenaliny i dopaminy 

Tylko agomelatyna to też ma.

 

Ja na fluo byłem tak podniecony  że masakra. Na sertralinę byłem wrzucony na głęboka wodę 100 mg odrazu. Fakt libido na początku wysokie ale z czasem  traciło siłę.

 

Z resztą zobacz na recezje 

 

https://www.drugs.com/comments/fluoxetine/

No to ja bralem escitalopram 20 mg to bylem malo podniecony ale dalo sie jakos dojsc.. a na setralinie to nie ma mowy o dojsciu nawet na 100 mg.. jakie ma zestawienie fluo vs esci? Co bardziej kastruje i opoznia??? Bo esci vs setra to jest niebo a ziemia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel.770 napisał:

No to ja bralem escitalopram 20 mg to bylem malo podniecony ale dalo sie jakos dojsc.. a na setralinie to nie ma mowy o dojsciu nawet na 100 mg.. jakie ma zestawienie fluo vs esci? Co bardziej kastruje i opoznia??? Bo esci vs setra to jest niebo a ziemia...

A na Paro to jest dopiero maraton, można było tak godzinami do zatarcia siebie lub jej:) Na 10 razy średnio 2 udało się dojść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, exodus! napisał:

nie może być stosowany jako lek pierwszego rzutu ze względu na ogromne stany lękowe na początku przyjmowania, a jest to jeden z najbardziej lękotwórczych leków (w początkowej fazie rzecz jasna, do 3 miechów)... no i fluoksetyna nie na lęki.

 

Ja dostałem fluoxetynę na odstawienie paroxetyny, ale to tylko dlatego, że fluoxetyna ma najdłuższy okres półtrwania, i to jest jej główną zaletą, obecnie fluoxetyna stosowana jest głównie do łagodzenia zespołów odstawiennych po innych lekach, tak jak i fluoxetyna jest ostatnim lekiem przy farmakoterapii. (przynajmniej wstępnie)

Dokładnie tak. Zapomniałem napisać właśnie to napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze lub brał ktoś fluoksetynę w dawce 10 mg? Czy taka ilość wystarczyła żeby odczuć działanie leku? Tyle mi dr przepisał ale standardowa dawka to 20 mg, nie wiem czy te 10 jest tylko żeby łatwiej wejść na lek czy może to być już dawka terapeutyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×