Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, zielona-welonka napisał:

Może mi pomożecie choc wiem, że to pytanie do lekarza, ale wizytę mam w połowie lutego, a nie daję rady biorę od zeszłego roku Fluxemed 40 mg, ale ostatnio kompletnie nic mi się nie chce, chce mi się płakać i jakiś lęk odczuwam czy można zwiększyć dawkę na 60 mg?

Nie radziłabym bez zgody lekarza. Masz bezpośredni kontakt do lekarza? Jeśli tak, to przedzwoń i pogadaj.

Edytowane przez cynthia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielona-welonka jeśli pytasz czy można brać 60 mg fluoksetyny, to owszem można, aktualnie sam tyle biorę. Niedawno sporo poczytałem o fluoksetynie, maksymalna dawka zalecana przez lekarzy to 80 mg, z tym że takie dawki bierze się na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. 

Fluoksetynę biorę stosunkowo niedługo, ale liczyłem że taka wysoka dawka będzie mnie stymulować, a na razie nic takiego nie odczuwam. Ale jeden pozytyw jest taki, że mam dużo mniej myśli w głowie, większy spokój, mam aż za bardzo wyjebane na wszystko, dlatego chyba będę brał 40 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zielona-welonka napisał:

Może mi pomożecie choc wiem, że to pytanie do lekarza, ale wizytę mam w połowie lutego, a nie daję rady biorę od zeszłego roku Fluxemed 40 mg, ale ostatnio kompletnie nic mi się nie chce, chce mi się płakać i jakiś lęk odczuwam czy można zwiększyć dawkę na 60 mg?

Dawka max to właśnie 60mg, ale czy powinnaś to zrobić - my tego nie powiemy. To już pytanie do twojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zburzony napisał:

@zielona-welonka jeśli pytasz czy można brać 60 mg fluoksetyny, to owszem można, aktualnie sam tyle biorę. Niedawno sporo poczytałem o fluoksetynie, maksymalna dawka zalecana przez lekarzy to 80 mg, z tym że takie dawki bierze się na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. 

Fluoksetynę biorę stosunkowo niedługo, ale liczyłem że taka wysoka dawka będzie mnie stymulować, a na razie nic takiego nie odczuwam. Ale jeden pozytyw jest taki, że mam dużo mniej myśli w głowie, większy spokój, mam aż za bardzo wyjebane na wszystko, dlatego chyba będę brał 40 mg.

80mg to dawka której się zaleca nie przekraczać tak ogólnie. W Polsce normy są bardziej restrykcyjne i nawet na OCD stosuje się do 60mg. 80mg to już byłoby off-label czyli da się ale zwykle się tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoxetyna, to lek cud dla kogoś takiego jak ja od dziecka cierpiącego na OCD (natrętne, nie do opanowania myśli).

Wszystko to zniknęło. Cud.  Żadnych skutków ubocznych ani na początku ani później. Jestem wdzięczny, że lek ten powstał.

Biorę 40 mg Fluo, 150x2 Prega, 50 mg lamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomek10 napisał:

Fluoxetyna, to lek cud dla kogoś takiego jak ja od dziecka cierpiącego na OCD (natrętne, nie do opanowania myśli).

Wszystko to zniknęło. Cud.  Żadnych skutków ubocznych ani na początku ani później. Jestem wdzięczny, że lek ten powstał.

Biorę 40 mg Fluo, 150x2 Prega, 50 mg lamo.

 

Tomek czyli nie ma problemu z braniem Fluo i lamo? Można je łączyć?

Dzięki z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tarantula napisał:

 

Tomek czyli nie ma problemu z braniem Fluo i lamo? Można je łączyć?

Dzięki z góry za odp.

Ja biorę malusieńką dawkę, tyle żeby zmniejszyć lamo i pregabalin glutaminian w mózgu, który odpowiada częściowo za OCD. Co do mixów to najlepiej pytaj lekarza. Lamo raczej nie wchodzi w interakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2022 o 21:20, zoom napisał:

Fluoksetyna to lek który na wagę w zasadzie jest obojętny albo waga stoi ani często leci w dół. Chyba najbardziej obojętny co do wagi lek

Fluoksetyna jest przepisywana na zaburzenia odżywiania typu bulimia, więc powinnna hamować apetyt i nie powodować tycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 9 dni fluoksetynę z olanzapiną, do tego pregabaline z depakiną. Moje samopoczucie skacze od normalnego do depresyjnego. Widziałem na zagranicznych stronach, że sprzedają połączenie fluoksetyny z olanzapiną jako jeden lek. Ktoś z was brał takie połączenie i może się podzielić wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Konrad85 napisał(a):

Biorę od 9 dni fluoksetynę z olanzapiną, do tego pregabaline z depakiną. Moje samopoczucie skacze od normalnego do depresyjnego. Widziałem na zagranicznych stronach, że sprzedają połączenie fluoksetyny z olanzapiną jako jeden lek. Ktoś z was brał takie połączenie i może się podzielić wrażeniami?

2 dni wytrzymałam ale ja spałam po tym cały czas chociaż olanzapinę miałam w min dawce. Fakt też słyszałam, że to dobre połączenie, na oddziale lekarz też chwalił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nieprzenikniona napisał(a):

2 dni wytrzymałam ale ja spałam po tym cały czas chociaż olanzapinę miałam w min dawce. Fakt też słyszałam, że to dobre połączenie, na oddziale lekarz też chwalił. 

Ja biorę 5 mg ranofrenu (olanzapiny) i też śpię po tym jak zabity 8-9 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Konrad85 napisał(a):

Ja biorę 5 mg ranofrenu (olanzapiny) i też śpię po tym jak zabity 8-9 godzin

Tzn ja spałam całą noc i cały dzień, a że byłam na oddziale terapeutycznym to nie miało to sensu więc szybko mi odstawili olanzapinę ;) 

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które biorą seronil na nerwice lękową, ja nie rozumiem niektórzy mówią, ze na lęki nie, a jednak lekarze go przepisują na to, o co chodzi. Ja 8 dzień na dawce 20 mg i masakra jakaś pobudzenie okropne,lęki nasilone o miliony procent, nie mogę spać i jeść, ale zdaje sobie sprawę, ze może to skutki uboczne są leku, albo nie działa jeszcze, napiszcie proszę nerwicowcy jak wy macie, nie mam siły już zmienić lek na kolejny, ale już nie wiem co jest prawda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Biorę Seronil od prawie 3 tygodni (tydzień 10 mg i dwa 20 mg). Na początku miałam bardzo nasilone lęki, które przeszły po ok tygodniu (1,5 tygodnia). Po kilku dniach wzięcia 10 mg poczułam ból brzucha i lekką dyspepsję (uczucie pełności w żoładku) oraz zgagę, pare dni było ok. Później zwiększyłam dawkę do 10 mg pojawiły się codzienne wzdęcia i gazy a po tygodniu dyspepsja, ucisk w żołądku i ogólnie czuję, że mam taki wypchany, duży brzuch (okolice żołądka) czy zjem czy nie i czuję się przez to bardzo niekomfortowo.

Czy ktoś tak miał, te uczucie z żołądka minęło? Nie chciałabym znowu zmieniać leku. Poczekam jeszcze parę dni i zobaczę.

Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Biorę Seronil od prawie 3 tygodni (tydzień 10 mg i dwa 20 mg). Na początku miałam bardzo nasilone lęki, które przeszły po ok tygodniu (1,5 tygodnia). Po kilku dniach wzięcia 10 mg poczułam ból brzucha i lekką dyspepsję (uczucie pełności w żoładku) oraz zgagę, pare dni było ok. Później zwiększyłam dawkę do 10 mg pojawiły się codzienne wzdęcia i gazy a po tygodniu dyspepsja, ucisk w żołądku i ogólnie czuję, że mam taki wypchany, duży brzuch (okolice żołądka) czy zjem czy nie i czuję się przez to bardzo niekomfortowo.

Czy ktoś tak miał, te uczucie z żołądka minęło? Nie chciałabym znowu zmieniać leku. Poczekam jeszcze parę dni i zobaczę.

Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lis0806 napisał(a):

Cześć,

Biorę Seronil od prawie 3 tygodni (tydzień 10 mg i dwa 20 mg). Na początku miałam bardzo nasilone lęki, które przeszły po ok tygodniu (1,5 tygodnia). Po kilku dniach wzięcia 10 mg poczułam ból brzucha i lekką dyspepsję (uczucie pełności w żoładku) oraz zgagę, pare dni było ok. Później zwiększyłam dawkę do 10 mg pojawiły się codzienne wzdęcia i gazy a po tygodniu dyspepsja, ucisk w żołądku i ogólnie czuję, że mam taki wypchany, duży brzuch (okolice żołądka) czy zjem czy nie i czuję się przez to bardzo niekomfortowo.

Czy ktoś tak miał, te uczucie z żołądka minęło? Nie chciałabym znowu zmieniać leku. Poczekam jeszcze parę dni i zobaczę.

Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

Serotonina jest też w układzie pokarmowym, także ingerencja w nią zaburza pracę żołądka i jelit. Większość leków powoduje zgagę i trampka w buzi. Trochę pewnie przejdzie, ale coś tam będziesz odczuwała. Ja biorę wenlafaksynę parę lat i non stop mi bulgocze w brzusiu:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze szczytowaniem. Biore 40mg bioxetin rano. Czy sildenafil na erekcje pomoze? Czy wolno brac takie suplementy? Mam 39lat nigdy nie mialem problemow z sexem. Po tabletkach bioxetin z partnerka zauwazylismy maly problem. Nibt smiesznie jest ale chcialbym odczuc przyjemnosc rowniez. Z gory dzieki za podpowiedzi. Ps. Moja kobieta mnie podnieca problem tylko jest z dojsciem do orgazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gamer23014 napisał(a):

Witam. Mam problem ze szczytowaniem. Biore 40mg bioxetin rano. Czy sildenafil na erekcje pomoze? Czy wolno brac takie suplementy? Mam 39lat nigdy nie mialem problemow z sexem. Po tabletkach bioxetin z partnerka zauwazylismy maly problem. Nibt smiesznie jest ale chcialbym odczuc przyjemnosc rowniez. Z gory dzieki za podpowiedzi. Ps. Moja kobieta mnie podnieca problem tylko jest z dojsciem do orgazmu.

Na erekcję pomoże, ale na anorgazmię nie i to jest jeden ze skutków ubocznych leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Na erekcję pomoże, ale na anorgazmię nie i to jest jeden ze skutków ubocznych leku

A jakis suplement? Czy poprostu odstawic lek. Wizyte mam 25 pazdziernika. Sytuacja w pracy ustabilizowana i stres opadl. Ale nie chce pochopnie sam leku odsrawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gamer23014 napisał(a):

A jakis suplement? Czy poprostu odstawic lek. Wizyte mam 25 pazdziernika. Sytuacja w pracy ustabilizowana i stres opadl. Ale nie chce pochopnie sam leku odsrawiac.

Jakieś suplementy które podnoszą poziom dopaminy, bo ona jest za nisko w stosunku do serotoniny i wrażliwość bodźców maleje. Może lekarza poproś o jakiś lek na dopaminę jako dodatek. Takie rzeczy powinieneś mówić lekarzowi i odstawiać też powinieneś z lekarzem, bo On zna Twój przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 11:53, Tomek10 napisał(a):

Fluoxetyna, to lek cud dla kogoś takiego jak ja od dziecka cierpiącego na OCD (natrętne, nie do opanowania myśli).

Wszystko to zniknęło. Cud.  Żadnych skutków ubocznych ani na początku ani później. Jestem wdzięczny, że lek ten powstał.

Biorę 40 mg Fluo, 150x2 Prega, 50 mg lamo.

Biorę identyczne leki. I jak się po nich czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×