Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Tomek10

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Bardzo dobry lek na sen z niskim potencjałem do uzależnienia. Jego wadą jest gorzkość przez cały następny dzień po wzięciu wieczorem. Są na to patenty.
 2. Ja sobie tak myślę, że zawód psychiatry jest mega ciekawy jeśli nie podchodzi się taśmowo i wypisuje za każdym razem SSRI. Ja mogę mówić tylko o nerwicy, bo na to się leczę. I w tym przypadku to jest mega sztuka, żeby znaleźć odpowiedni SSRI, potem znaleźć odpowiednią dawkę, a potem otoczyć to SSRI tym co jest potrzebne na drugim froncie (jeśli jest potrzebne) . Potem jeszcze wiedzieć kiedy są takie momenty, że nie należy się szczypać tylko przywalić benzo żeby się nie męczyć (momenty, a nie ciągi).
 3. Dokładnie tak. Nie wiem czy to innowacyjne-po prostu chyba dostosowane do mnie. Nie wyobrażam sobie wskoczyć tylko na Fluo jako jeden lek w dawcę 60 mg. Kiedyś tak zrobiliśmy z sertraliną. Tylko Sertralina 150 mg. Masakra - 0 spania, anhedonia, 0 libido, brak apetytu. Oczywiście w wysokiej dawcę po nerwicy śladu nie było, ale żyć się też nie dało. Tak jak mówię - każdy ma inaczej i. trzeba mieć dobrego lekarza, który zna się na lekach i ma intuicje.
 4. Jeśli możesz, to podziel się tą rozmową z lekarzem. Jeśli chorujesz na CHaD, to 2x100 jest jak najbardziej dobrą dawką. Ja jestem nerwicowcem i dla mnie lamo to coś jakby drugi front leczenia (pierwszy to SSRI). I w tym jest często taka strategia, że niskie lamo w jednym strzale. Pozdrawiam i życzę zdrowia. T.
 5. No właśnie. Nie twierdzę, że nie należy brać wysokich dawek. Jednak czasem mniej znaczy lepiej. Uważam, że 50 mg Lamo może po kilku miesiącach bardzo fajnie i subtelnie działać w tle jako lekki podbijać nastroju. Ale ja nie mam chad tylko nerwicę, więc proszę się nie sugerować tylko słuchać dobrego lekarza. To forum i przyjaciół stąd traktuje jako wsparcie do rozmowy z lekarzem. Po prostu wiem o co chodzi i to jest super. Mój zestaw na zaburzenia lękowe to obecnie lamo 50, fluo 20, pręgą 150 (podzielona). Pozdro
 6. Uważam, że nie ma sensu zwiększać dawek jakichkolwiek leków jeśli te na których się jest działają. Po co? Zarówno Prega jak i Lamo brane przewlekle mogą obniżać funkcje poznawcze. Nie leczę się na forum. Mój lekarz zawsze mówi "Najmniejsza działająca dawka".
 7. @utrapienie Lekarz przepisał Ci Pregabalinę i Lamotryginę? Bezpiecznie tak? Jakie masz dawki. Ja dzięki radzie swojego przyjaciela z tego forum biorę Pragę i Lamo ale w małych dawkach 75 mg -Pr i 50 mg Lamo. Do tego Fluo 30 mg.
 8. Hejka, według mnie lek nie nadaje się do brania na noc, bo to aktywizator. Chociaż Tacy starzy wyjadacze jak @Kalebx3 stosują go na noc. Ale tak generalnie to wydaje mi się, że przynajmniej na początku, warto go brać rano. Lek się musi przez 2-3 dni wkęcić. Do tego czasu możesz mieć złe samopoczucie. Absolutnie nie przekraczałbym dawki 1/2 tabletki ani na początku leczenie, ani potem. Kup sobie gilotynkę do przecinania tego typu leków i najlepiej bież 1/3 tabsa albo nawet 1/4. Powodzenia! Lek jest naparwdę wart stosowania jako dodatek do ssri.
 9. Dziękuję Ci za odpowiedzi we wszystkich wątkach.
 10. Czy Baklofen można przyjmować na sen zamiast mirty?
 11. Drodzy, mam takie pytanie. Biorę zestaw 200 sertra + 1/4 lub 1/2 tabsa pronoranu na dzień i na spanie 30 mg mirty (mniejsza dawka nie działa u mnie, tak samo jak trazodon i ami). Zestaw byłby dla mnie idealny, gdyby nie niepokój i niezdrowe pobudzenie wewnętrzne w dzień. Zapewne to sprawka mirty która podbija NA, ale czy orientujecie się dlaczego ona może tak dziwnie działać tzn. po wieczornej dawce przyjemna wyluzka i sedacja, dobry sen, po wstaniu super radosny nastrój i wypoczęcie przez około godzinę, a potem już do wieczora niepokój i pobudzenie (pomimo, że mirty nie biorę na dzień)? Jeśli jest tak jak myślę, że to przez NA, to by się zgadzało, że ja źle reaguję na ten neuroprzekaźnik bo jeszcze przed leczeniem, zawsze było tak, że w dzień się czułem źle (w sensie niepokoju i deprechy), a wieczorem mi wszystko odpuszczało. @Kalebx3 Gorliwy i @Lord Cappuccino pomożecie? Czuję, że jestem blisko znalezienia odpowiedniego rozwiązania poprzez małą modyfikację tego zestawu, który mam. Będę zobowiązany. Z góry dziękuję. T.
 12. Cześć, chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami z ostatnich tygodni. Od dziecka cierpię na zaburzenia lękowe, które wywołują u mnie natrętne myśli. Mam 41 lat, mój stan nigdy wcześniej nie był leczony. Kilka miesięcy temu miałem szczęście trafić na fajnego, otwartego lekarza i próbowaliśmy leków w różnych układach i różnych dawkach. Obecny zestaw jaki mam to cudo. Nigdy wcześniej w życiu tak dobrze się nie czułem: Rano 250 mg Setaloftu + 25 mg Pronoranu (pół tabletki - off label), wieczorem Mirtor 15 mg. Na początku leczenia były próby samej sertaliny ale "warzywiałem" i nie mogłem spać. Lekarz dorzucił Miansec, ale miałem po nim koszmarne sny a w dzień nie pomagało na odwarzywienie. Mirta działa na mnie o wiele lepiej, a podbicie do 250 sertry + pronoran sprawiło że czuję się wyśmienicie. Co do SSRI to osobiście uważam, że że sertralina jest najlepsza (ale mogę się mylić bo nie próbowałem wszystkich). I jeszcze rada dla tych co biorą Pronoran, którą dał mi lekarz. Lek jest cudowny ale nieumiejętnie stosowany wyrabia tolerancje. Nie brać więcej niż pół tabletki, najlepiej robić sobie przerwy od brania w weekendy i od czasu do czasu dłuższe kilkutygodniowe przerwy wymieniając Pronoran na Wellbutrin albo Concerte (w okruszkowych dawkach). Życzę Wam zdrowia!
 13. Cześć. Co myślicie o takim zestawie - Sertra 200 mg jako lek główny + rebo 4 mg rano na pobudzenie + 30 mg miansa na wieczór na sen i apetyt? Na razie biorę tylko 200 sertry rano i 30 mg miansy na wieczór, ale muli mnie bardzo i nie mogę pracować w ciągu dnia.
 14. Mam do Was pytanie. Jestem drugi tydzień na zestawie sertralina 200 mg rano i mianseryna 30 mg wieczorem. Na sen i nastrój miansa działa rewelacyjnie. Kiedy zażyję ją wieczorem to ona działa do około południa dnia następnego i w tym czasie jestem zdrowym człowiekiem. Po południu miansa przestaje działać i mam serotoninowy zjazd po sertrze, który trwa do wieczora. Czy radzicie dokonać jakiejś modyfikacji? Jestem aktywny zawodowo w dzień, więc nie wiem czy miansa na dzień mnie nie położy do snu, ale super by było gdyby ona mogła likwidować uboki sertry przez całą dobę. Pozdrawiam Was i życzę zdrowia.
 15. @zburzony apropo prowadzenia auta - czy biorąc mianserynę mogę stracić prawko jeśli by mi wykryli w organizmie?
×