Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ketrel 100 mg już mnie słabo uspokaja, a brałem kiedyś 25 mg i spałem, z tym że to było przed branien paroksetyny, już nie wiem co robić, budzę się, zaraz czuję strach, myśli o chorobie o lęku o natretnych myślach, że to się nie skończy, miks strachu lęku niepokoju napięcia... Myśli samobójcze, że tylko tak da się to przerwać, byłem już w ciężkich Stanach ale codziennie dziwię się jak strasznie nie do opisania można się czuć :why:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy uspokaja jeszxze, ale mniej dużo niż kiedyś, dzięki niemu jeszxze udaje mi się zasnąć, dzwonię jutro do przychodni czy jakieś miejsce się nie zwolnilo bo się wykanczam dosłownie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 A może ta kwetiapina Ci nie służy? U mnie miała w dużej mierze działanie lękotwórcze, które zaczęło się ujawniać po kilku tygodniach stosowania 25-50mg.
może tak być w sumie, ale wieczorem biorę bo dopiero wtedy mogę coś zjeść i iść spać, więc wte działa uspokajająco i nasennie, może być tak że w dzień to przez nią tak strasznie się czuję? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak że w dzień to przez nią tak strasznie się czuję?

Ja tak właśnie miałem. Lęki, takie trochę schizy, jakby depresonalizacja. Ogólnie takie dziwne samopoczucie. Trochę też takie prospołeczne. Ogólnie było znacznie więcej negatywnych emocji niż pozytywnych. Ale też czasami czułem się momentami lżej, taki trochę "uleczony" :) Dzięki niej później spróbowałem sulpirydu. Na którym miałem znacznie więcej pozytywnych emocji.

Tyle, że jak teraz odstawisz kwetiapine to możesz mieć problemy z zaśnięciem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomus0812,

również uważam ,że ketrel na depresje to tak sie nadaje jak ciśnienie stolca w kinie w najciekawszym momencie .

Wale w ten lek , wziąłem kilka razy i jakbym obuchem w łeb dostał .

Ostatnio Intel go testował ( mysle Robciu ,że mogę ;),,,ku pożytkowi chorych mas ) to ledwo co sie nie wykręcił na tamten swiat .

-UUJ na depresje nie lekarstwo , bardziej szkodzi niz pomagga .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy kwetiapine w dawcę 25 mg to stosuje się na noc przed snem , a w większych dawkach jest dobra na depresja ale w CHAD z biegunem depresyjnym , wyrównuje wtedy nastrój do normalnego bo leki antydepresyjne bardzo często zamiast poprawić nastrój to zmienią biegun depresyjny w manie i wtedy taka osoba szybko znajdzie się z powrotem w szpitalu :D byłem wiele razy w szpitalach psychiatrycznych , wielu ludzi znałem z Chad na co dzień i tak to wygląda niestety ,ale w zaburzeniu jednobiegunowym to jak piszę ona jest dobra tylko na sen 8)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i na sen już po czasie trzeba więcej, teraz jestem w takim stanie że 100 mg i jakoś zasnę, kiedyś 25 i spałem moment... Nie wiem co mi tak pogarsza stan, po nawrocie odstawilem paro, brałem wenlafaksyne 150 tragedia, teraz citalopram 30 tragedia, u mnie chyba największy problem to myśli, ale może i lęki i napięcie i inne napędzają tez myśli, budzę się i dzień świstaka, i myśli że przecież nie dam rady tak nie myśleć, to mój koniec, powtarzam się A i tak nie umiem tego wyjaśnić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heledore dokładnie w niższych dawkach poniżej 100 mg na mnie nie działa tak jakbym łykał cukierki , ale zanim skreślę lek całkowicie testuje jego wyższe dawki więc poprosiłem lekarza o przepisanie jej w dawkach 150 mg i tak na początek 1 dzień jedna tabletka 150 mg , działanie uspokajające , lekkie nasenne noc nie przespana może z 1-2h snu , na drugi dzień dwie tabletki 150 mg , działanie uspokajające ,średnie nasenne i często ilość przebudzeń w ciągu nocy , 3 dzień trzy tabletki po 150 mg , działanie uspokajające, silne nasenne , mała ilość przebudzeń w ciągu nocy , a po 4 tabletkach 150 mg w końcu cała noc przespana ,a z rana lekka suchość w ustach ale po godzince i wypiciu kawy znowu na pełnych obrotach :D

 

-- 05 mar 2018, 13:14 --

 

i tak nie biorę tego leku ze względu tego,że bezsensu brać takie dawki przeciwpsychotyczne na dłuższą metę tylko w celu usypiania ,w końcu znalazłem lek chlorprotiksen i wystarczy mi jego dawka 50 mg i śpię :D i nie mam żadnych skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o spaniu na kwetiapinie? Zgłębialiście temat?

Zgłębiałem. Zasypianie było ekstra, ale później się dobudzić... :roll:

 

Fakt, przerażają mnie tylko slajdy w trakcie zasypiania, jakbym oglądała wygaszacz ekranu z windowsa 97 :’D natomiast jak się temu poddam to śpi się super. Mam do zwiększenia dawke na 100 mg, jestem na 25 i boje sie zrobic krok w przod, jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą kwetiapiną w Wikipedii wyczytałem, że wymyślono ją w latach 60 a przecież jest to lek nowej generacji. Jeszcze jedno pytanie czy 50 mg kwety SR ustabilizuje mnie trochę bo po prostym badaniu które robi psychiatra w szpitalu na przyjeciu pacjenta jak kiedyś byłem tzn.staje się na lewej nodze i prawą dłonią palcem z zamkniętymi oczami dotyka się czupka nosa prawie tym się przewróciłem wiec to jest moja niestabilność dodam jeszcze, że brałem różne neuroleptyki w dużych dawkach i już małe dawki zwalają mnie z nóg pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×