Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe ktoś ma szczęście to znaczy, że od razu Bóg nad nim czuwa?

 

To zależy.

Jeśli ktoś ma szczęście i uda mu się kogoś oszukać na znaczną sumę, to zdecydowanie nie.

Jeśli ktoś ma szczęście, że jego żona nie odkryje kochanki, to może tak, a może wręcz przeciwnie.

Jeśli ktoś chce się rzucić pod pociąg i w ostatniej chwili ktoś go zatrzyma, to zdecydowanie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się dzisiaj śniło, że zacząłem się modlić, natchnęła mnie wiara i życie nabrało magii. Ale takie rzeczy tylko w snach. Wiem, ze nawet jakbym zapisał się na środowy maraton w mojej parafii: msza+nowenna+różaniec to nic by się nie zmieniło. Modlitwa to nie zaklęcie, jakby się chciało wierzyć. Składa się z trochę przestarzałych słów i dlatego wydaje się jakaś taka niezwykła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka niezła piosenka z pierwszej solowej płyty Johna Lennona, nagranej z zespołem Yoko Ono.

Piosenka ma tytuł "God".

Rozpoczyna się od słów:

Bóg jest pojęciem

Za pomocą którego możemy zmierzyć

Swój ból

 

Do bólu dodałbym strach i to jest najkrótsza definicja boga i religii.

Są ludzie, którzy muszą mieć nadzieję, że w beznadziejnej sytuacji będą się mogli zwrócić do istoty wszechmocnej, która każdą przeciwność pokona.

A są ludzie, jak ja, którzy te nadzieje odrzucają, mierząc się samemu z beznadziejnością Świata i ludzi.

 

Nie przesądzam, która droga jest lepsza. Dla mnie, oczywiście moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, ja bym na miejscu kamiledi15 uważał, bo to zabrzmiało jak zapowiedź ukarania niezdecydowanego, przez którego szereg konkwisty może się zacząć kruszyć. ;)

 

Właśnie kamiledi15, Inkwizycja się nie waha, tylko szuka czegoś na rozpałkę ! ;)

 

A tak serio, to co dla kogoś brzmi głupio, dla kogoś innego brzmi normalnie. Mamy bardzo różny stosunek do religii, a torres nie należy do specjalnych entuzjastów, mówiąc delikatnie. Byt określa świadomość, a świadomość określa komentarz. A przynajmniej to drugie.

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się odzywałem. Jak zwykle zrobiłem tylko z siebie głupka.

Trudno mi to wytłumaczyć, oczywiście to nie jest takie proste. Chyba nawet nie będę próbował. Źle się wyraziłem z tym szczęściem :) Po prostu nie wierzę, że cała konstrukcja świata, przyroda i wszystkie aspekty są tylko dziełem czystego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się odzywałem. Jak zwykle zrobiłem tylko z siebie głupka.

Trudno mi to wytłumaczyć, oczywiście to nie jest takie proste. Chyba nawet nie będę próbował. Źle się wyraziłem z tym szczęściem :) Po prostu nie wierzę, że cała konstrukcja świata, przyroda i wszystkie aspekty są tylko dziełem czystego przypadku.

 

Ej, nie zrobiłeś z siebie głupka, nie mów tak o sobie tylko dlatego, że ktoś na forum napisał tak o Twojej wypowiedzi. To, że coś moim zdaniem głupio zabrzmiało (bo zabrzmiało :P ) to nie znaczy, że od razu w tym momencie Ty jesteś głupkiem. Skoro tak to każdy jest debilem bo wszystkim zdarza się w czymś palnąć coś głupiego, dziwnego, niezrozumiałego. Mam nadzieję, że nie zepsułem Ci nastroju tamtym postem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, ja bym na miejscu kamiledi15 uważał, bo to zabrzmiało jak zapowiedź ukarania niezdecydowanego, przez którego szereg konkwisty może się zacząć kruszyć. ;)

 

Właśnie kamiledi15, Inkwizycja się nie waha, tylko szuka czegoś na rozpałkę ! ;)

 

 

[videoyoutube=FytQkOosE9s][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×