Skocz do zawartości
Nerwica.com

Renta


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Tak, może orzec o niezdolności do pracy + niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Ale tak jak pisałam, niezdolności do samodzielnej egzystencji na 99% Tobie nie orzekną, bo to na prawdę człowiek musi nie być w stanie sam się ubrać i jedzenia sobie przygotować, żeby takie coś orzekli.

A zobacz proszę jeszcze ten druczek. Co z niego wynika?

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.zus.pl/documents/10182/788036/ESOC-Z_do%2Bzapisu/aeb32726-1547-cd50-3ef4-4c53132f8427&ved=2ahUKEwiSgeSQp5mAAxVfKBAIHfZeBLcQFnoECBoQAQ&usg=AOvVaw0SizfTiz757Z-gfUiWCo_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kulfon808 napisał(a):

zlozyc papiery na ten zasilek stały w gminnej opiece spolecznej lub MOPSIE i stanac na komisje lekarska u lekarza orzecznika psychiatry 

to jak mi sie nie uda dostac renty socjalnej to moze sprobuje ten zasilek. a do tego zasilku jakie papiery sa potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie papiery z leczenia psychiatrycznego i pobyty w szpitalach i z tego orzecznik psychiatra na komisji wydaje lub nie wydaje stopien niepelnosprawnosci

 

Na rente socjalna jest trudno dostać ja stawałem na rente socjalna lata temu i mi odmowili z tego wzgledu zeby rente socjalna dostac trzeba miec udokumentowane ze sie zachorowalo przed 18 rokiem zycia. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Merl napisał(a):

O świadczenie uzupełniające (jeśli chodzi Ci o 500+) możesz rteż złożyć wniosek już po otrzymaniu renty i niezdolności do samodzielnej egzystencji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał(a):

O świadczenie uzupełniające (jeśli chodzi Ci o 500+) możesz rteż złożyć wniosek już po otrzymaniu renty i niezdolności do samodzielnej egzystencji.

 

Skąd masz taką wiedze o tym? Pracowałas tam kiedyś :))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kulfon808 napisał(a):

wszystkie papiery z leczenia psychiatrycznego i pobyty w szpitalach i z tego orzecznik psychiatra na komisji wydaje lub nie wydaje stopien niepelnosprawnosci

 

Na rente socjalna jest trudno dostać ja stawałem na rente socjalna lata temu i mi odmowili z tego wzgledu zeby rente socjalna dostac trzeba miec udokumentowane ze sie zachorowalo przed 18 rokiem zycia. 

 

 

skladalem papiery takze do orzecznictwa ws niepelnosprawnosci. czyli bede musial dostac umiarkowany stopien zeby myslec o zasilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 22:28, acherontia styx napisał(a):

Orzecznik da Ci tylko orzeczenie o niezdolności do pracy. Jeśli składasz z powodu zaburzeń nerwicowych wniosek o rentę, to nawet nie liczyłabym na to, że ją dostaniesz, albo dostaniesz, ale na pół roku, max rok i koniec.

 

Znaczy się źle. Lekarz może orzec też niezdolność do samodzielnej egzystencji, ale orzekają to baaaardzo rzadko i nie liczyłabym na to.

Na pół roku, rok max? No a co jeżeli nie ma poprawy żadnej? Wtedy nie przedluzaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 11:28, sebastian86 napisał(a):

to jak mi sie nie uda dostac renty socjalnej to moze sprobuje ten zasilek. a do tego zasilku jakie papiery sa potrzebne?

Chyba wystarczyło orzeczenie o umiarkowanym st. niepełnosprawności oraz wniosek.

 

W dniu 12.08.2023 o 13:16, sebastian86 napisał(a):

przyznano mi umiarkowany stopien niepelnosprawnosci. ale nie moge dostac z tego tytulu swiadczenia pielegnacyjnego bo zaczalem sie leczyc dopiero po 21 roku zycia.

Ja rozpocząłem leczenie w wieku ok. 30 lat. Mimo to otrzymałem rentę socjalna. Ale mam zespół  Aspergera.

Czy lekarz orzecznik określił kiedy nastąpiła niezdolność do pracy?

Na moim orzeczenie nie było takiej informacji. Zwróciłem się o nią do ZUS. Otrzymałem konkretna datę tj. dzień przed moimi 18 urodzinami. 

Zatem przyczyną niezdolności do pracy może zostać określoną nie tylko na podstawie daty pierwszej wizyty u lekarza ale przebiegu i przyczyn schorzeń, które Cię dotkneły.

 

Miłego dnia, 

John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnn napisał(a):

Zatem przyczyną niezdolności do pracy może zostać określoną nie tylko na podstawie daty pierwszej wizyty u lekarza ale przebiegu i przyczyn schorzeń, które Cię dotkneły.

Zgadzam się. Ja dokumentację dałam od 26 r.ż. a orzeczono mi, że niepełnosprawność powstała w 15 r.ż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×