Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem gdzie napisać więc zapytam tutaj, biorę dukoksetyne od trzech dni ponownie,ale przyszły mi wyniki badań na serotoninę z krwi i mam 28 ugl a zakres referencyjny to 120-190.czyli mój organizm nie produkuje w ogóle serotoniny?mam iść do endykronologa z tym czy do psychiatry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oncki napisał(a):

Witam nie wiem gdzie napisać więc zapytam tutaj, biorę dukoksetyne od trzech dni ponownie,ale przyszły mi wyniki badań na serotoninę z krwi i mam 28 ugl a zakres referencyjny to 120-190.czyli mój organizm nie produkuje w ogóle serotoniny?mam iść do endykronologa z tym czy do psychiatry 

Do tego który policzy taniej za wizytę bo i jeden i drugi powinien zacząć diagnozować i szukać przyczyny tak niskiego poziomu. W mózgu może być dużo, a we krwi mało i na odwrót, ale może być jakaś zależność która odpowiada na zaburzenia psychiczne. Bardzo ciekawe 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oncki napisał(a):

Witam nie wiem gdzie napisać więc zapytam tutaj, biorę dukoksetyne od trzech dni ponownie,ale przyszły mi wyniki badań na serotoninę z krwi i mam 28 ugl a zakres referencyjny to 120-190.czyli mój organizm nie produkuje w ogóle serotoniny?mam iść do endykronologa z tym czy do psychiatry 

Z tym, że poziom serotoniny we krwi a poziom serotoniny w mózgu to 2 różne bajki. Niedobory serotoniny takie jak opisujesz najczęściej wynikają ze złej diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy komuś szumiało ucho lewe(lub prawe) pulsująca tylko w pozycji leżącej? Czy przestało szumieć wam ?Jeśli tak to w jakich okolicznościach? Nie wiem czy to skutek uboczny leku czy problem nie związany z dulo

Edytowane przez pmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pmat napisał(a):

Pytanie czy komuś szumiało ucho lewe(lub prawe) pulsująca tylko w pozycji leżącej? Czy przestało szumieć wam ?Jeśli tak to w jakich okolicznościach? Nie wiem czy to skutek uboczny leku czy problem nie związany z dulo

Jesli dzieje sie to dopiero odkąd jestes na dulo to z pewnoscia skutek uboczny.Jak sobie przypominam to chyba tez mialam taki dźwięk w uszach albo szum ,ale zdarzylo sie pare razy tylko i trwalo ok minuty i przeszlo.Tez w pozycji leżącej ,troche mnie to wystraszylo bo jednak to dziwne uczucie gdy nie mozna sie skupic na np.ogladaniu tv.bo cos w uszach piszczy a nigdy wczesniej tego nie mialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lucy32 napisał(a):

Jesli dzieje sie to dopiero odkąd jestes na dulo to z pewnoscia skutek uboczny.Jak sobie przypominam to chyba tez mialam taki dźwięk w uszach albo szum ,ale zdarzylo sie pare razy tylko i trwalo ok minuty i przeszlo.Tez w pozycji leżącej ,troche mnie to wystraszylo bo jednak to dziwne uczucie gdy nie mozna sie skupic na np.ogladaniu tv.bo cos w uszach piszczy a nigdy wczesniej tego nie mialam.

Ostatnich dwóch tygodniach zazywana duloxetine też po jakimś czasie przestaje. Od wczoraj zmieniłem lek na setraline .Zobaczymy czy przestanie mi szumieć po tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Oncki napisał(a):

Czy kogoś po dukoksetynie bolały jakby nerki z tyłu pleców? Dziwne myślałem że to od kręgosłupa ale coraz bardziej jakby od nerek coś mi doskwieralo

Ja tak mam na wenlafaksynie non stop, nery aż szczypią i kłują, ale badania wychodzą ok. Jak dużo piję jest ok, jak mniej, nery rwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Orzeszkowa napisał(a):

Czy coś można zaradzić na akatyzję, jak idę spać to nogi mi same chodzą. Bardzo nie chciałabym odstawiać tego leku bo najlepiej się czuję na nim ze wszystkich leków jakie Brałam a było tego sporo. Biorę go już dość długo

mi doraźnie benzodiazepiny pomagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saraoja wprawdzie mam też depresję ale przede wszystkim zmagam się z lękiem i fobią społeczną. Duloksetyna okazała się dla mnie bardzo skuteczna, bardzo szybko usunęła lęk i cholernie dodała mi pewności siebie przy ludziach. Ciekawe było to że byłem na początku też bardzo pobudzony i czułem w środku napięcie, ale mimo to kiedy musiałem gadać z klientem szło mi to dużo łatwiej, mówiłem spokojniej i więcej niż zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 17:56, Orzeszkowa napisał(a):

Czy coś można zaradzić na akatyzję, jak idę spać to nogi mi same chodzą. Bardzo nie chciałabym odstawiać tego leku bo najlepiej się czuję na nim ze wszystkich leków jakie Brałam a było tego sporo. Biorę go już dość długo


Hej, na objawy RLS najskuteczniejsze jest ograniczenie kawy i suplementacja B complex, magnezu i potasu oraz oddzielnie żelaza. Żelazo nie powinno być przyjmowane równocześnie z magnezem (przerwa około 3 godzin), ponieważ magnez (podobnie jak wapń, cynk czy miedź) ograniczają wchłanianie żelaza, dlatego sprzedawane w aptece tabletki na RLS łączące te wszystkie składniki to absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja biorę duloksetyne sandoz 30 mg i biorę od 30 marca i też na początku brania miałam objawy niepożądane czyli biegunka zaparcia bóle brzucha i takie skręcanie w brzuchu czasem zawroty głowy a teraz jest ok. Biorę leki bo przeszłam załamanie nerwowe. Czuję się lepiej po tym leku psychicznie. Schudłam też 8 kg od czasu brania leku apetyt jest zmniejszony chodź powraca czasem. Tyle czasu biorę 30 mg a to jest słaba dawka prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ewa300 napisał(a):

Witajcie ja biorę duloksetyne sandoz 30 mg i biorę od 30 marca i też na początku brania miałam objawy niepożądane czyli biegunka zaparcia bóle brzucha i takie skręcanie w brzuchu czasem zawroty głowy a teraz jest ok. Biorę leki bo przeszłam załamanie nerwowe. Czuję się lepiej po tym leku psychicznie. Schudłam też 8 kg od czasu brania leku apetyt jest zmniejszony chodź powraca czasem. Tyle czasu biorę 30 mg a to jest słaba dawka prawda? 

Wszystko zależy od tego, jak nasilone ma się objawy i na co się bierze, ale faktycznie zakres dawek jest 30-120mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 13:51, zburzony napisał(a):

@Saraoja wprawdzie mam też depresję ale przede wszystkim zmagam się z lękiem i fobią społeczną. Duloksetyna okazała się dla mnie bardzo skuteczna, bardzo szybko usunęła lęk i cholernie dodała mi pewności siebie przy ludziach. Ciekawe było to że byłem na początku też bardzo pobudzony i czułem w środku napięcie, ale mimo to kiedy musiałem gadać z klientem szło mi to dużo łatwiej, mówiłem spokojniej i więcej niż zwykle.

a jaka dawke bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×